Kuru Saçlar İçin Şampuan

Saçların için kullanacağın şampuan saç bakımının ilk ve en önemli adımıdır. Her saçın, yapılan işlemlerden bağımsız kendi doğasında bir tipi vardır; kuru, yağlı, kepekli, ince telli ya da dökülen. Saç tipine uygun şampuan nedir ve nasıl seçebilirsin?

Saçlarının tipi doğalında kuru olabilir ya da perma, fön, maşa, açıcı, boya gibi işlemlerden dolayı saçların kurumuş olabilir. Seçeceğin şampuan kuru saçlar için özel olarak üretilmiş olmalı, içeriğinde doğal yağlar ve vitaminler olmalı ve tabii ki en önemli olan saçını nemlendirmeli. Saçın için doğru şampuanı arıyorsan, bu yazımızda derlediğimiz kuru saçlar için olan şampuanlara göz atabilirsin.

Pantene Nem Terapisi, adı üstünde kuru saçlar için yoğun nem sağlayan, kuru saçların için tercih edebileceğin ürünlerden. Aktif Pro-V besin maddeleri desteğiyle saçlarını nemlendirir ve doğal yağ tabakasını korumasına yardımcı olur. Saçlara canlılık ve yumuşaklık verir. Nem terapisi saç bakım kremleri ile birlikte kullanarak desteklersen daha sağlıklı sonuçlar alırsın. 

Satın Almak İçin:


Elidor Yoğun Besleyici Kür, içeriğindeki gliserin ve silikon teknolojileriyle saçı hem içeriden besler, hem de dışarıdan gelecek etkilere karşı koruyarak eski haline dönmesine yardımcı olur. İçeriğindeki kakao ve sheya yağı özleri ise saçları besleyici bir kür özelliğindedir ve saça ihtiyaç duyduğu nemi kazandırır. 

Satın Almak İçin:


L’Oréal Elseve 6 Mucizevi Yağ köpüksüz krem şampuan, kuru saçların için üretilmiş hem şampuan, hem saç kremi, hem de yoğun bakımı formülünde bir araya getiren 3’ü 1 arada krem şampuan. Saçı hem derinlemesine temizler, hem kökten uca besler, hem de yumuşatır. 

Satın Almak İçin : 


Schwarzkopf Gliss Ultimate Repair kuru ve yıpranmış saçlar için şampuan, içeriğindeki 3 kat keratin sayesinde yıpranmış saçtaki kaybolan keratini geri kazandırarak yoğun bakım yapar, bakım serumu sayesinde saçtaki kuruluğu giderir ve ekstra hasar onarımı yapar, kolay tarama sağlar, saçı nemlendirir ve parlaklık verir. 

Satın Almak İçin:


Urban Care işlem görmüş ve yıpranmış saçlar için bakım şampuanı, macadamia yağı, omega yağı ve vitaminler bakımından zengin. Macadamia ve keratin sayesinde kuru saçlarını nemlendirir, yıpranmış saçlarını onarır, dış etmenlere karşı korur, ipeksi parlaklık ve yumuşaklık verir. Saçın hem kuru hem de çok işlem görmekten dolayı yıpranmış ise bu şampuan senin için doğru tercih. 

Satın Almak İçin:


Head & Shoulders kuru saçlar için nemlendirici bakım şampuanı, saç derisine ihtiyacı olan nemi kazandırır, üçlü etki formülü ile saç derini ve saçını arındırır, korur nemlendirir. İçeriğindeki badem yağı ile kuru deriyi ve kaşıntıyı rahatlatır böylelikle kepeksiz, güzel ve sağlıklı görünen saçlar elde etmene yardımcı olur. 

Satın Almak İçin:


Ogx Extra Güçlü ve Onarıcı kuru ve yıpranmış saçlar için şampuan, nemsiz kalmış, hassas ve kırılmaya meyilli saçlarını nemlendirir ve canlandırır. Fas’tan gelen argan yağı ve ipek proteinleri ile güçlendirilmiş formülü ile saçlarını ipek gibi yumuşacık yapar ayrıca sülfat içermez. 

Satın Almak İçin:


Clear Nem Terapisi chia, ayçiçeği ve moringa tohum yağları ile zenginleştirilmiş, paraben ve renklendirici içermeyen özel formülü ile saç derini besler, kuruluğu giderir, saçlarını nemlendirir. Bio-Güçlendirci formülüyle kepek sorununu ortadan kaldırır. 

Satın Almak İçin:


Vatika Nem Terapisi badem ve bal özlü bitkisel şampuan, özel formülüyle saçlarını ağırlaştırmadan yoğun nem ve parlaklık verir. İçeriğindeki bal her bir saç telinin neme doymasına yardımcı olur, badem ise ipeksi bir parlaklık için saçı besler ve güçlendirir. 

Satın Almak İçin:


Benri Badem Özlü kuru ve normal saçlar için şampuan, badem yağı özü ile zenginleştirilmiş formülü ile saçı derinlemesine temizler, gerekli olan bakımı yapar ve nemlendirir. Badem ise saça ipeksi parlaklık verir ve güçlendirir. Online satış fiyatı normalde 9.5 TL iken, biz içeriği hazırladığımız şu sıralarda 

Satın Almak İçin:  


Herbal Essences Hindistan Cevizi Sütü nemlendirici şampuan özel içeriği ile saçlarını nemlendirir ve canlandırır. 90% doğal kökenli içerikten oluşur ve ayrıca paraben, parafin ve renklendirici içermez. Özel temel antioksidanlar, aloe ve deniz yosunu karışımı ile üretilmiştir. Saçlarını dış etmenlere karşı korur ve parlaklık verir. 

Satın Almak İçin:  


Dove Nemlendirici Çözümler kuru saçlar için şampuan, içerdiği ultra hafif yağlar ile elektriklenmeyi ortadan kaldırır, saçı derinlemesine beslemeye yardımcı olur ve nemlendirir. Her yıkamada saçını yumuşatarak, ipeksi yumuşaklık kazandırır. 

Satın Almak İçin:


Love Beauty and Planet şampuan hindistan cevizi yağı ve ylanf ylang özleri ile saçlarını besler, onarılmasına yardımcı olur, yumuşak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Paraben, silikon ve renklendirici içermez, hayvanlar üzerinde test edilmez. 

Satın Almak İçin:     


Himalaya Smooth & Silky Moisturising şampuan avokado ile zenginleştirilmiş formülü ile saçlarını nemlendirir ve ipeksi bir görünüm kazandırır. Doğal protein 5 kompleksi ile zenginleştirilen Himalaya şampuan saçına 5 avantaj sağlar: Güçlendirir, kırılmasını azaltır, hasarı azaltmaya yardımcı olur, besler, pürüzsüzleştirir. 

Satın Almak İçin:    


Hask Macadamia yağlı şampuan saçlarının kuruluğunu giderir. İçeriğindeki antioksidan bakımından zengin macadamia yağı saçı nemlendirir, yumuşatır ve parlatır ayrıca saçlarında hoş bir koku bırakır. Kuru, hasarlı ve işlem görmüş saçlar için uygundur. 


Syoss kuru ve cansız saçlar için mükemmel bakım şampuanı. İçeriğindeki keratin ile saç hücrelerini derinlemesine doldurarak %100 dayanıklılık ve onarım sağlar ayrıca saç tellerini pürüzsüzleştirerek göz alıcı ışık yansımaları ile 100% ışıldayan parlaklık sağlar. 

Satın Almak İçin:   


Tresan ısırgan otu güçlendirici bakım şampuanı normal ve kuru saçlar için ısırgan otu ekstresi ile özel olarak üretilmiştir. Saçı hacimlendirir, güçlendirir, beslenmesine ve canlılık kazanmasına yardımcı olur ayrıca pH cilt dostudur, paraben içermez, gluten içermez. 

Satın Almak İçin:


Eyüp Sabri Tuncer doğal argan yağlı şampuan, argan yağı içeren formülü ile kuru ve yıpranmış saçların canlanmasına yardımcı olur. Yüksek E vitamini içeren argan yağı, yıpranmış saç köklerine derinlemesine nüfuz ederek saçı besler ve mükemmel bir onarım sağlar. Yıpranmış saçlarının azalan keratin miktarının yeniden kazanılması ve incelen saçlarının kalınlaşması için yardımcı olur.

Satın Almak İçin: 


Toni & Guy Smooth Definition kuru saçlar için şampuan, içeriğinde babassu yağı ile saçı ağırlaştırmadan nemlendirir, elektirklenmeyi azaltır. Smooth definition formülü ile saçı pürüzsüzleştirir, sağlıklı görünüm kazandırır. 

Satın Almak İçin:


Dalan D’olive kuru ve yıpranmış saçlar için onarıcı bakım şampuanı zeytinyağı ve buğday proteini formülü ile saçını derinlemesine temizlerken, nemlendirir, parlaklık kazandırır ve onarılmasına yardımcı olur. Ayrıca paraben, silikon, boya, gluten, peg içermez. 

Satın Almak İçin:   


Restorex Speed & Strong kuru ve yıpranmış saçlar için şampuan içeriğindeki ısırgan otu özü sayesinde saçları onarırı ve saç köklerinin beslenmesine yardımcı olur. Ayrıca saçların sağlıklı uzamasına da yardımcı olur. Paraben ve phthalates içermez. 

Satın Almak İçin: 


Inecto Super Shine Argan Shampoo saçın ideal nem dengesini koruyarak doğal yumuşaklık ve parlaklık verirken aynı zamanda saçı ağırlaştırmaz. İçeriğindeki saf organik argan yağı ile saçını besler, güçlü ve parlak görünmesini sağlar. 

Satın Almak İçin:


Organic Shop Avakado ve Bal şampuan, saçını yoğun nem artışı ile besler. Organik bal cansız saçına parlaklık kazandırır ve kabarmayı kontrol altında tutar, organik avakado ise saçlarını yoğun şekilde nemlendirerek besler, saç köklerinin kısa süre içinde güçlenmesini sağlar. 

Satın Almak İçin:  


Creightons hindistan cevizi ve keratin özlü nemlendirici şampuan, hindistan cevizi sütüyle ve keratinin bakım özelliğini bir araya getiren formülüyle saçlarını derinlemesine temizler, ağırlaştırmadan nemlendirir, güçlendirir ve besler. 

Satın Almak İçin: 


Hobby Doğal Yağ Özleri şampuanı, içeriğindeki argan yağı ve papatya çiçeği sayesinde kuru ve yıpranmış saçlarını ağırlaştırmadan nemlendirir, güçlendirir, ve onarır.

Satın Almak İçin:

Kızlar, siz kuru saçlarınız için hangi ürünleri tercih ediyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478