Mor Şampuan Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Sarı ve gri tonlarında boyanan saçların en büyük kabusu saç renginde kızıllık ya da turunculuk olmasıdır. Bu bozulma sarıya uzak bir saç renginden açıcı kullanarak sarıya dönüşte, hali hazırda sarı olan saçlara yapılan cila, röfle ya da gölge gibi işlemler sonunda ya da zaman için de de rengini kaybederek meydana gelebilir.  Peki bunun çözmenin ya da önüne geçmenin bir yolu yok mu? Tabii ki var, o da silver şampuan olarak da bilinen mor şampuan.

Eğer sarışınsan, mor şampuan kendi olanaklarınla saç rengini korumak için kullanabileceğin en önemli yardımcın. Mor şampuan içindeki pigmentler ve formülü sayesinde saçlarında oluşacak renk bozukluğunu ve turunculuğu kontrol ederek saçını yıkadıkça kızıllıkların kaybolmasını ve saç renginin soğukluğunu korumasını sağlar. Bu sayede saçlarında daha küllü renk sonuçları meydana gelir ve daha taze saçlara sahip olursun.

Kimler Kullanmalı?

Mor şampuanı platin gibi açık sarı tonlarında ya da beyaz ve gri renkte saçlara sahip olanlar, bununla birlikte babylights gibi sarı tonlarında renklendirme yaptırmış olanlar da kullanabilir. Sarı, platin ve gri saçlarda oluşabilecek turunculaşmanın zıt rengi de mordur. Mor şampuanın bu renklerde saçlara sahip olanların kullanmasının nedeni de zıt renklerin birbirlerini nötralize etmesidir.

Nasıl Kullanılır?

Mor şampuan, klasik şampuanlar gibi tek başına yeterli olan bir ürün değil. Mor şampuanı, kendi şampuanını kullandıktan sonra tüm saçına yedirerek ve köpürterek kullanmalısın. Şampuanı saçında genelde 5-10 dakika arası bekletmek yeterli oluyorken, ne kadar bekleteceğin ise tamamen saçının yapısıyla alakalı. Saçım düşündüğümden daha soğuk bir tona kavuştu diyorsan daha kısa değilse daha uzun süre bekletebilirsin.

Mor şampuanı, günlük kullandığın şampuan gibi her duşta kullanabileceğin bir ürün değil çünkü sık kullanmak saç renginin koyulaşmasına ve daha mat görünmesine neden olur. Saçının yapısını ve rengini gözlemleyerek haftada bir ya da iki defa kullanabilirsin. Önerilen ise haftada 2 seferi geçmemektir. Mor şampuan saçında kuruluğa neden olabilir. O yüzden saç kremi kullanmayı ve saçını nemlendirmeyi ihmal etme. Mor şampuanın saçında istediğin etkiyi göstermesi için düzenli kullanman gerektiğini de unutma.

Not: Mor şampuanın saç rengini değiştirmesi yıkamayla arındırabileceğin geçici bir uygulama değildir ve kalıcıdır.

Satın Almak İçin:         

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478