Sarışınlar İçin En Güzel Makyajlar

Saçlarında sarıya boyamaya karar verdiysen zor ama sonunda emeklerine değecek bir sürece giriyorsun demektir çünkü sarışın olmak demek çıkan dip boyasıyla nahoş bir görüntü oluşturmamak için sık sık dip boyası yapmak, saçlarının yıpranmaması için sağlıklı bir bakım rutini oluşturmak, saç rengine uygun makyaj yapmak ve giyiminde ona göre renkler tercih etmek demektir. Tüm bunları yaptığında ise saçlarında sende ışıl ışıl parlarsın. Daha önce “Sarı Saç İçin Makyajı”  seninle paylaşmıştık. Bugün de sarışınlara en çok yakışacak makyajlarla buradayız.

Kızlar, eğer mavi gözlü isen göz makyajın için en uygun renkler gri, siyah, kahve, pembe, turuncu. Bu makyaj da bunun en güzel örneklerinden. Platin saça yapılan bu makyaj günlükten ziyade ağır bir gece makyajı.

Platin saç rengine ve mavi göze uygun olarak yapılan siyah ve kahve tonlarında göz makyajı, pembe tonlarında allık ve ruj seçimi çok doğru ve günlük kullanıma uygun bir makyaj.

Sarışın gelinler içinse koyu tonlarda göz makyajı ve soft tonlarda allık ve ruj güzel bir alternatiftir.

Sarı saçlarına renkli bir farla yapılacak göz makyajı da çok yakışır. Göz makyajını renkli yaparken allık ve rujunda yumuşak tonları tercih etmelisin.

Renkli göz ve ışıltılı koyu sarı saçta, füme göz makyajı ve pembe tonlarında allık, ruj seçimi hem güzel hem de doğal bir makyaj olulturmuş.

Soft değil de daha ağır bir makyaj istiyorsan koyu tonlarda göz makyajı ve kırmızı ruj kombinini tercih edebilirsin.

Koyu sarı tonlarında hatta kahve yansımalarında olduğu saçlar için toprak ve turuncu tonları çok güzel bir seçim olduğunu gösteren harika doğallıkta bir makyaj.

Yeşil göze uygun tonlarda kahve ve turuncu tonlarında makyaj ve pembe tonlarında allık ve ruj seçimi, hem göz rengine hem de saç rengine çok uygun bir kombin ortaya çıkartmış. Bu makyajı hem günlük hem de gece makyajı olarak kullanabilirsin. Gece makyajı denilince genellikle kırmızı, bordo, mor tonlarında ruj ve koyu tonlarda göz makyajı akla gelse de daha doğal tonlarda makyaj da kullanılabilir.

Göz kapağına baz niteliğinde far, üzerine siyah kuyruklu eyeliner, soft tonlarda allık. Bu kombinle dudağına kırmızı, mor, pembe tonlarından istediğini tercih edebilirsin. İster açık pembe sürerek daha sade ister koyu mor sürerek daha ağır bir makyaj meydana getirebilirsin.

Tavsiye edilen kırmızı ruj tercih edildiğinde göz makyajının daha hafif yapılması. Bu da bunun çok güzel bir örneği. Sarı saç, sade göz makyajı ve canlı kırmızı ruj. Üstelik kırmızı kıyafetle tamamlandığında, sana en uygun makyaj örneklerinden biri haline gelir.

Hem sarı saça uyumlu hem de renkli ve insana pozitif enerji veren bir makyaj. Lila renginde göz makyajı, hafif bir allık ve lilanın en canlı tonunda ruj.

Altın parıltılı koyu saç rengi kırmızı elbise, kırmızı ruj ve sade yüz makyajıyla tamamlanarak çok hoş bir davet kombini meydana gelmiş.

Soft tonlarda allık ve ruj, göz rengini ortaya çıkartan bir göz makyajı, sarı saçla çok uyumlu bir görüntü ortaya çıkartmış. Aslında makyajda tavsiye edilen ruj ve allık olarak sade tonları tercih ettiysen göz makyajında daha iddialı ve göz rengini ortaya çıkartan tonlar tercih etmen.

Koyu sarı saçlarınla uyum içinde pembe tonlarda oldukça soft ve doğal bir makyaj.

 

Göz makyajında sadece rimel, allık ve rujunu olarakta belli belirsiz tonlar tercih ederek sadece yüzüne renk getirecek bir makyajda tercih edebilirsin. Böylece hem doğal hem günlük hem de kolay bir makyaj yapmış olursun.

Hafif yanık ten, koyu sarı saç ve toprak tonlarında makyaj tam yazlık ve fresh bir görüntü ortaya çıkarmış.

Tam sarı değil ama yansımaları olan, altın parıltılı kahve gibi bir saç rengini tercih ediyorsan turuncu ve pembe tonlarda makyaj senin için doğru bir tercihtir. 

Gözünle aynı renkte göz makyajı yapmakta güzel bir tercih olabilir. İlla gözünün renkli olması gerekmez. Gözlerin kahverengiyse bu seferde toprak tonlarında göz makyajı yapabilirsin. Allık ve ruj seçimin göz makyajıyla uyumlu olarak nude, kahve, kırmızı ya da pembe olabilir.

Sarı saçın için en doğru makyaj tonları için “Sarı Saç İçin Makyajı” başlığımızı inceleyebilirsin.

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478