Sarışınlar İçin En Güzel Makyajlar

Saçlarını sarıya boyamaya karar verdiysen zor ama sonunda emeklerine değecek bir sürece giriyorsun demektir çünkü sarışın olmak demek çıkan dip boyasıyla rüküş görünmemek için sık sık dip boyası yapmak, saçlarının yıpranmaması için sağlıklı bir bakım rutini oluşturmak, saç rengine uygun makyaj yapmak ve giyiminde ona göre renkler tercih etmek demektir. Tüm bunları yaptığında ise saçların da sen de ışıl ışıl parlarsın. Daha önce Sarı Saç İçin Makyajı başlığında sarışınların nasıl makyaj yapması gerektiğini ve makyajında hangi tonları kullanması gerektiğini paylaşmıştık. Bugün de sarışınlara en çok yakışacak makyaj örnekleri için buradayız.

Kızlar, eğer mavi gözlü isen göz makyajın için en uygun renkler gri, siyah, kahve, pembe ve turuncudur. Bu makyaj da bunun en güzel örneklerinden. Siyah ve şeftali tonları birleştirilerek gölgeli, yoğun ve şahane bir göz makyajı yapılmış. Platin saçlarınla birleştirdiğin bu makyaj günlükten ziyade ağır bir gece makyajı. 

Platin saç rengine ve mavi göze uygun olarak yapılan siyah ve kahve tonlarında hafif göz makyajı, yoğun rimel, pembe tonlarında allık ve ruj seçimi çok doğru ve günlük kullanıma uygun bir makyaj olmuş.

Sarışın gelinler içinse koyu tonlarda göz makyajı, yoğun rimel kullanımı ya da takma kirpik ile sık ve uzun kirpikler, soft tonlarda allık ve ruj kullanılarak sade ve zarif bir makyaj tercih edilebilir.

Siyah ve kahve tonlarında değil canlı renklerde göz makyajı da tercih edebilirsin. Renkli ve simli bir farla yapılacak göz makyajı, soft pembe tonlarında allık ve parlak pembe ruj ile kombinlenebilir. Sadece unutmaman gereken şey göz makyajını renkli yaparken allık ve rujunda daha yumuşak tonları tercih etmen gerektiği.

Renkli göz ve koyu sarı saç ve açık tende, füme göz makyajı ve pembe tonlarında allık ve ruj seçimi hem güzel hem de abartısız bir makyaj meydana getirmiş. Bu makyajı hem günlük hayatında hem de özel günlerde tercih edebilirsin. 

Soft değil de daha ağır ve iddialı bir makyaj istiyorsan, koyu tonlarda yoğun göz makyajı ve kırmızı ruj kombinini tercih edebilirsin. Dikkat etmen gereken şey ise kaşlarının rengi. Bu makyajdaki gibi saç renginden çok uzak renkte koyu kaşlar sert ve uyumsuz durur. Saç boyasıyla boyayarak kalıcı şekilde ya da kaş kalemi, kaş farı, kaş jeli gibi ürünlerle kaşlarının rengini geçici olarak kırabilir ve aynı zamanda seyrekse doldurabilirsin.

Koyu sarı tonlarında hatta kahve yansımalarında olduğu saçlar için toprak tonlarının çok güzel bir seçim olduğunu gösteren, harika doğallıkta bir makyaj.

Yeşil göze uygun tonlarda kahve ve turuncu tonlarında makyaj ve pembe tonlarında allık ve ruj seçimi, hem göz hem de saç rengine çok uygun bir görüntü ortaya çıkarmış. Gece makyajı denilince genellikle kırmızı, bordo, mor tonlarında ruj ve koyu tonlarda göz makyajı akla gelse de bu tarz makyajlar da kullanılabilir.

Göz kapağına baz niteliğinde açık bir far, katlanma çizgine şeftali tonlarında bir renk, siyah kuyruklu eyeliner ve  soft tonlarda allık. Bu kombinle dudağına kırmızı, mor, pembe tonlarından istediğini tercih edebilirsin. İster açık pembe sürerek daha sade ister koyu mor sürerek daha ağır bir makyaj meydana getirebilirsin.

Makyaj yaparken tavsiye edilen kırmızı ruj sürmek istediğinde göz ve ten makyajının daha hafif yapılması. Bu makyaj da bunun çok güzel bir örneği. Sarı saç, sade göz ve ten makyajı ve canlı kırmızı ruj. Bu makyajı kırmızı kıyafetinle tercih ettiğinde hem kendini daha çok gösterir hem de seni daha iyi tamamlar.

Hem sarı saça uyumlu hem renkli hem de insana pozitif enerji veren bir makyaj. Lila renginde göz makyajı, hafif bir allık ve göz rengine yakın ya da aynı tonda ruj da senin için güzel bir seçenek olabilir.

Altın parıltılı koyu sarı saç rengi kırmızı elbise, kırmızı ruj ve sade yüz makyajıyla tamamlanarak çok hoş bir davet kombini ortaya çıkmış.

Soft tonlarda allık ve ruj, göz rengini ortaya çıkartan bir göz makyajı, sarı saçla çok uyumlu bir görüntü ortaya çıkarmış. Zaten makyajda tavsiye edilen göz makyajında daha iddialı ve göz rengini ortaya çıkaran bir makyaj tercih ettiysen, ruj ve allık olarak sade tonları tercih etmendir.

Koyu sarı saçlarınla uyum içinde, pembe tonlarda oldukça soft ve doğal bir makyaj.

Göz makyajında sadece rimel, allık ve ruj olarakta belli belirsiz tonlar tercih ederek sadece yüzüne renk getirecek hafif bir makyaj da tercih edebilirsin. Böylece hem doğal hem günlük hem de kolay bir makyaj yapmış olursun.

Hafif yanık ten, koyu sarı saç ve toprak tonlarında makyaj tam yazlık ve fresh bir görüntü ortaya çıkarmış.

Tam sarı değil ama yansımaları olan, altın parıltılı kahve gibi bir saç rengini tercih ediyorsan turuncu ve pembe tonlarda makyaj senin için doğru bir tercih olabilir.

Renkli gözlüler için göz rengiyle aynı renkte göz makyajı yapmakta güzel bir alternatif olabilir. İlla gözünün renkli olması da gerekmez. Gözlerin kahverengiyse bu sefer de toprak tonlarında göz makyajı yapabilirsin. Allık ve ruj seçimin ise göz makyajınla uyumlu olarak nude, kahve, kırmızı ya da pembe olabilir. Bu makyajda bütün ürünler parlak seçilerek çarpıcı bir makyaj yapılmış. Tek göze batan nokta saç renginden uzak ve koyu renkte kaşlar.

Sadece rimel, belli belirsiz bir allık ve soft lip gloss ile seni soluk göstermeyecek, zahmetsiz ve pratik bir makyaj yapabilirsin.

Göz kalemi ve rimelden meydana gelen göz makyajı, hafif ten makyajı ve lip gloss ile pembe değil de turuncu tonlarının kullanıldığı sade ve hoş bir makyaj yapılmış.

Lacivert buğulu göz makyajı, pembe tonlarında allık ve ruj seçimi hem gözleri ön plana çıkarmış hem de toprak tonlarından farklı ve gündelik hayatında ya da özel günlerde tercih edebileceğin bir makyaj yapılmış. Burada göze batan ise koyu renkteki kaş. Eğer sarışınsan kaş rengini saçınla birebir aynı tona getirmesen bile biraz olsun kırmalısın. Bunun için saçını boyarken kaşını da boyayabilir ya da kaş jeli, kaş farı, kaş kalemi gibi ürünleri kullanarak hem kaş rengini açabilir hem de  kaşını doldurabilirsin.

Makyajının tarzı, tamamen senin zevkine ve tarzına bağlı. Bu makyajda aslında abartısız renkler tercih edilmiş ama aydınlatılmış göz pınarı ve highlighter kullanımı makyajın geneline ışıltılı bir hava katmış. Kaş renginin saç ve ten rengiyle uyumlu olması da makyajı güzelleştirmiş.

Sarışın ve beyaz tenliysen, yapabileceğin en hoş makyajlardan biri ince, uzun kirpikler ile gözlerini belirginleştirmek ve açık pembe tonlarında allık, ruj tercih etmek.

Göz makyajını yaparken far sürmesen ya da eyeliner çekmesen bile rimel sürmeden önce kirpik dibini doldurmaya özen göstermelisin. Kirpik dibini doldurduktan sonra rimel, sade bir allık ve lip gloss ile abartısız ama hoş bir makyaj yapabilirsin.

 

Sarı saçlarınla nasıl makyaj yapman gerektiğini incelemek için için Sarı Saç İçin Makyajı başlığımızı inceleyebilirsin.

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478