Sepet Örgü

Örgü, hem salaş modelleriyle günlük hayatımızda hem de abiye modelleriyle özel günlerimizde tercih edebileceğimiz bir stil. Daha önce ters örgü, boksör örgü, hollanda örgüsü, şelale örgü ve diğer örgü modellerini ve nasıl yapıldığını paylaşmıştık. Merak ettiğin örgü modeli varya buraya tıklayarak ziyaret edebilirsin. Bugün de genellikle özel günlerde abiye formda tercih edilen, sepet örgü modelinden ve nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Sepet Örgü Nasıl Yapılır?

Sepet Örgü Yapılışı

1. Adım: Saçları hazırla

Bu sepet örgü modeli dipten uca kadar örülen değil de boydan uca doğru örüldükten sonra yapılan model. Bunun için öncelikle saçlarını ortadan ikiye ayır ya da yan ayrım yap. Saçlarının karışık olması ya da çok elektriklenmiş olması hem örgüyü yaparken zorlanmana neden olur hem de istediğin saçı yapsan bile güzel durmaz. Daha kolay taramak ve elektriklenmesini engellemek için durulama gerektirmeyen bakım ürünlerinden kullanabilirsin.

2. Adım: Örgülerine başla

Örgülerine başlamadan önce diğer saçlarının karışmasını engellemek için tutturmaya özen göstermelisin. Saçın bir tarafını örmeye başlarken önce o kısmın hepsi dahil etme ama uca doğru geri kalan saçları dahil ederek ilerle. Eğer örmek için ayırdığın tutamın hepsini dahil ederek örmeye başlarsan örgün finalde sabitleyecek kadar yumuşak olmaz ve şık durmaz.

3. Adım: Örgüleri sabitle

Her iki tarafı da ördükten sonra modelini tamamlamak için sağdaki örgüyü sola, soldaki örgüyü sağa doğru sabitlemelisin. Sabitlerken örgünün ucunu kulak arkasına doğru götürerek konumunu ayarlayabilirsin. Saç modelinin güzel durması için iki örgünün üst üste gelecek ve bütünleşecek şekilde olmasına özen göstermelisin.

Sepet Örgü Nasıl Yapılır?

Başka bir sepet örgü çeşidi de videoda gösterilen boydan uca doğru değil de dipten uca doğru örülerek yapılan model.

Sepet Örgü Modelleri

Kızlar, sepet örgü saç modeliyle ilgili tecrübeleriniz ve fikirleriniz için yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478