En Güzel Plaj Saçları

Yaz geldiğinde kendini deniz, kum, güneş üçlüsüne bırakmak istemeyenimiz var mı? Denizde de olsak plajda da olsak saçlarımızın güzelliği bizim için önemlidir. Günlük hayatta bütün taraklarımız, şekillendirici ürünlerimiz, maşalarımız, düzleştiricilerimiz elimizin altındayken plajda böyle imkanımız olmuyor. Üstelik denizden çıktıysak tuzun, havuzdan çıktıysak klorun etkisiyle saçımız duştan çıktığımız zaman ki gibi parlak ve sağlıklı durmuyor. Tabii bunda güneşin etkisi de var. Peki plajda saçını nasıl şekillendirebileceğini merak ediyorsan doğru yerdesin.

Saçını şekillendirmek için plaj çantanda olması gerekenler bir kaç tane ince lastik, tel toka, tarak ve çanta boyu her saç tipine uygun şekillendirici sprey. Tabii farklı aksesuarlar kullanacaksan onları da bulundurmalısın. Denizden çıktıktan sonra saçını tara, spreyi uygula ve modele göre ıslakken ya da kurumasını bekledikten sonra şekillendir. Plajda yapabileceğin en güzel modelleri senin için derledik.

Saçların tarandıktan ve kuruduktan sonra el yordamıyla tepeden yapacağın dağınık ve salaş bir topuz tam da plaj elbiselerinle uyumlu rahat bir model.

Her zaman ki kurtarıcımız örgüler plajda da yanımızda. Bütün saçına baştan uca kadar yapacağın gevşek balıksırtı örgüyü saç tipin ve uzunluğun ne olursa olsun rahatlıkla kullanabilirsin.

Şalı saç aksesuarı olarak kullanmakta son yıllarda çok moda. Bikinine ya da pareona uygun renklerde alacağın eşarplarını bütün saçını tepeden tuttturduktan sonra bağla. Çok şık duracağından emin olabilirsin.

Örgülü atkuyruğu da plajda tercih edebileceğin modellerden. Nasıl bir model elde edeceğin tamamen senin zevkine kalmış. Atkuyruğunu ister minik minik örgülerle, ister ön tarafını iri bir örgü, yan taraflarını ise minik örgülerle yapabilirsin. Hatta atkuyruğundan bir kaç tutamı da örerek daha farklı bir hava yakalayabilirsin.

Saçlarını toplamak ya da örmek yerine açık bıraktığın saçlarına takacağın fötr şapkayla da çok hoş bir hava yakalayabilirsin. Sudan çıktıktan sonra saçlarını taramayı ve spreyini sıkmayı ihmal etme.

Balıksırtı yada klasik, sıkı ya da gevşek istediğin tarzda yapacağın ikili örgü saç, plajda da yazın günlük hayat da tercih edebileceğin modellerden.

Biraz daha farklı ve kolay örgülü atkuyruğu modeli için saçın açıkken sağdan soldan birer tutamı uca kadar ördükten sonra ister bu şekilde kullanabilir ister saçını toplayabilirsin.

Enseden yapacağın salaş, gelişigüzel bir topuzu da sahillerde rahatlıkla kullanabilirsin.

Yaz temasına uygun rengarenk saç bandını taktıktan sonra saçını tepeden tutturmak da kullanabileceğin modellerden. Böylece öylesine tutturduğun saç modeline bambaşka bir hava verebilirsin.

Saçının bir tarafından diğer tarafına doğru iri örgü ile taç yaparak bütün dikkatleri üzerine çekebilirsin. Örgüden sonra saçını ister açık bırak ister topla.

Saçların açıkken istediğin kadar tutamı uca kadar ördükten sonra ister açık bırak ister gelişigüzel topla ister atkuyruğu yap.

Saçına hiç bir şekil vermeden sadece açık bırakarak ve rengarenk aksesuarlar kullanarak da tam yaz temasına uygun bir hava yaratabilirsin.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478