Boksör Örgü

Boksör örgü(boxer braid), modeli boks ringlerinden ilham alınarak çıkarılmış, adını da yine buradan alan spor örgü modeli. Boksör örgü ilk bakışta aşina olduğumuz, klasik bir balıksırtı örgü gibi görünüyor. Aslında yapılışları da benzer ama ufak teknik bir farklılık var. Balıksırtı örgüye göre daha dışa doğru ve hacimli bir model. Sosyal medyada da bu modelin ya spor yaparken ya da sportif tarzla kullanıldığını görebilirsin. Özellikle Kim Kardashian’ın boksör örgü tarzından sonra bu model daha da yayıldı. Günümüzde ise günlük stillerde bile bu kullanışlı ve rahat modeli tercih edilebiliyor.

Boksör Örgü Nasıl Yapılır?

1. Adım: Saçları hazırla

Boksör örgüye başlamanın ilk adımı olarak saçlarını ortadan ikiye ayır ve tara. Saçlarında kalan karışıklıklar ya örgüyü yapmana engel olur ya da örgün güzel durmaz. Elektriklenmesini önlemek, karışıklıkları açmak ya da bakım yapmak için kullandığın durulama gerektirmeyen ürünlerin varsa kullanabilirsin.

2. Adım: Örgüye başla

Örgüye başlamak için önce bir tarafı lastik ya mandal toka ile hafifçe tuttur. Burada amaç örgü yaparken bir tarafın diğer tarafa karışmasını önlemek. Sonra açık tarafı alın dibinden yani en tepeden başlayarak 3 parçaya ayır ve sanki balıksırtı örgü yapacakmış gibi örmeye başla. (Balıksırtı örgünün nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsan buraya tıklayabilirsin.)

3. Adım: Örgüyü tamamla

Örgüye başladıktan sonra aşağı doğru ilerlerken sağdaki ve soldaki saçları dahil ederek ilerle. Burada dikkat etmen gereken, balıksırtı örgüden farklı olarak, yan taraflardaki saçları örgünün altından geçirerek modele etmek. Enseye kadar ilerledikten sonra kalan saçları klasik düzende örebilirsin.

Detaylı ve net anlatım için videomuzu izleyebilirsin.

Boksör Örgü Nasıl Yapılır?

Kızlar, boksör örgü hakkındaki tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478