Hollanda Örgüsünün Pratik Yapımı

Yaz yaklaşırken, hem sıcaklarda seni bunaltmayacak hem kurtarıcın olacak bir modelle geldik: hollanda örgüsü, diğer adıyla ters örgü. Bu örgünün diğerlerinden farkı hem yapılışı çok pratik hem de çok daha gösterişli. Sende bu havalı örgüyle hem bütün dikkatleri üzerine toplayacak hem de çok rahat edeceksin.

Hollanda Örgüsü Nasıl Yapılır?

1. Adım: Atkuyruğu yapmak

Hollanda örgüsünün ilk adımı olarak saçlarını iyice taramak ve elektirklenmesini önlemek için ya da bakım yapması için kullandığın ürünlerin varsa onları uygula. Sonra saçını önünden ufak bir atkuyruğu yap. İlk atkuyruğunu dahil etmeden ikinci ufak bir atkuyruğu daha yap.

2. Adım: Atkuyruğunu diğerinin ortasından geçir

İkinci atkuyruğunu yaptıktan sonra birinci atkuyruğunu serbest bırak, ikiye ayır ve ikinci atkuyruğunu ortasından geçirerek yukarıda karışmaması için tuttur. İlk atkuyruğu dahil ederek üçüncü bir atkuyruğu daha yap. Bu sefer tutturduğun ikinci atkuyruğunu serbest bırak, ikiye ayır ve üçüncü atkuyruğunu ortasından geçirerek yukarıda tuttur.

3. Adım: Döngüyü tekrarla

Bu döngüyü saçının uzunluğuna göre, kaç tane atkuyruğu yapmak istediğine göre tekrarla. Örgünü tamamladıktan sonra sağa sola esneterek modelini esnet ve hacim ver. Saç spreyi sıkarak modelini sabitleyebilirsin.

1 7 1 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478