Dalgalı Orta Boy Saç Modelleri

Orta uzunlukta saç, en çok tercih edilen saç boyudur çünkü hem uzun saçtaki gibi topuz, su dalgası, atkuyruğu gibi modelleri uygulayabilirsin hem de uzun saçtaki kadar yorulmazsın. Üstelik perçem bırakabilirsin ya da katlı kesim yaptırabilirsin. Orta boy saç kesimini kullanıyorsan ve dalgalı saç kullanmak istiyorsan, önce dalgalı saç sana yakışır mı sonra da orta boy için dalgalı saç modellerini birlikte inceleyelim.

Dalgalı Saç Kimlere Yakışır?

Dalgalı saç, doğru hacimlendirmeye dikkat ettiğinde, yüz ve saç tipin ne olursa olsun herkese yakışır. Burada dalgalarının iri dalgamı, su dalgası mı, sık bukleli mi olduğu önemlidir çünkü saçının hacmi ve kabarıklığı ne kadar yoğunsa, başın da hacmin etkisiyle o oranda daha büyük görünür. O yüzden eğer minyon vücut tipine sahipsen çok sık bukleli ve kabarık bir saç, baş ve vücudun arasında oransız bir görüntüye neden olacağı için sana uygun olmaz. Tam tersine eğer minyon değil topluysan hem kısa hem sık bukleli bir saç hem başını daha yuvarlak hem de seni olduğundan daha toplu gösterir. O yüzden sana uygun olan daha uzun ve doğal dalgalara sahip saç modelidir.

Dalgalı Orta Boy Saç Modelleri

Belli Belirsiz Dalgalar

Saça sadece hareket katmak için maşayı saçında çok kısa bekleterek ya da fırçayı saçına şöyle bir dolayarak belli belirsiz dalgalar elde edebilirsin.

Yumuşak Dalgalar

Yumuşak dalgalar, sanki saçın kendinden dalgalıymış gibi doğal ve sade durur. Hem günlük hayatında spor hem de özel günlerinde abiye bir model olarak kullanabilirsin.

Ultra Hacimli Dalgalar

Saçlarını çok kalın bir maşa ya da kalın bir fön fırçası ile iri ve hacimli dalgalar elde ederek göz alıcı derecede hacimli saç modeli elde edebilirsin.

Katlı Dalgalar

Katlı kesime sahip olduğu için zaten hareketli olan saçlarının katlarına hacim vererek daha da dolgunlaştırabilirsin.

Su Dalgası

Uzun saçta olduğu gibi orta boy saça da su dalgası çok yakışır. Su dalgasını elde etmek için kalın maşa ya da kalın bigudi kullanmalısın. Su dalgası başlığımızı inceleyerek, su dalgasını nasıl yapacağını detaylı inceleyebilirsin.

İnce Bukleler

Saçların zaten kıvırcıksa, katlı bir kesimle günlük hayatında rahatlıkla kullanabilirsin. Eğer düzse orta yoğunlukta perma yaptırarak ya da ince maşa, bigudi yardımıyla bu görüntüyü elde edebilirsin.

Kıvırcık Saç

Saçların doğalında kıvırcık değilse ya ince perma yaptırarak ya da çok ince bir maşayla saçlarını tutam tutam sararak kıvırcık saçlarını kullanabilirsin.

1 3 0 0 1 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478