Kumrallar İçin Makyaj

Kumralsan ne çok beyaz tenlisindir ne de çok esmer. Saçların ne çok sarıdır ne de çok siyah. Üstelik kumralsan makyaj konusunda da çok şanslısın demektir çünkü makyajında hemen hemen her rengi kullanabilirsin. Biz de kumrallara en çok yakışacak makyaj tarzını senin için inceledik.

Öncelikle fondöten seçerken saç değil cilt rengin öncelikli belirleyicidir. İkincil önemli olan faktör ise cilt tipindir. Fondöten renk olarak cildinle bütünleşmeli ve sürdüğünde yüzün ve boyun bölgen farklı tonda durmamalıdır. Fondötenin içeriği ise cildin yağlı ise mat, kuru ise su bazlı olmalı. Kullanacağın pudra ise yine cilt renginle ve tipinle uyumlu ayrıca fondöteni sabitleyecek türde olmalıdır.

ağız açıldı, aksesuar, alımlı içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Kumralsan, göz makyajında hemen her rengi kullanabiliyor olsan da seni sert gösterecek çok koyu ve yoğun siyahtan, seni soluk gösterecek zeytin yeşili gibi soluk renklerden ve pek uyumlu olmayacak çok açık mavi gibi renklerden uzak durmalısın. Sana en çok yakışacak tonlar ise mavi, yeşil, toprak tonları, bronz ve metalik renklerdir. Göz makyajında kullanacağın tonlarda saç rengin ve cilt tonun kadar göz rengin de çok önemli çünkü göz makyajında aslolan gözleri ön plana çıkarmaktır. Mavi gözlü isen yeşil, mavi ve açık mor, yeşil gözlü isen bej tonları ve yosun yeşili gözlerini en çok ön plana çıkaracak renklerdir.

Allığını ise ten rengine uyum sağlayacak ve makyajının geri kalanıyla uyum sağlayacak pembe tonlarından seçerek fresh bir görüntü oluşturabilir ya da bronzlaştırıcı bir allık seçerek daha bronz bir görüntü yakalayabilirsin. Allığının rujunla birbirini tamamlamasına da özen göstermelisin. Dudaklarında ise en iddialı ruj rengi olan kırmızıyı rahatlıkla taşıyabilir bunun yanında eflatun, mercan renklerini ve çok açık olmamak şartıyla pembe tonlarını da kullanabilirsin. Açık pembe ve çok koyu kırmızıdan ise kaçınmalısın.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478