Kumrallar İçin Makyaj

Kumralsan ne çok beyaz tenlisindir ne de çok esmer, saçların ne çok sarıdır ne de çok siyah. Eğer kumralsan makyaj konusunda çok şanslısın demektir çünkü makyajında hemen hemen her rengi kullanabilirsin.

Öncelikle fondöten seçerken ton olarak cilt rengin öncelikli belirleyicidir sonra ki faktör ise cilt tipindir, cildin yağlı ise mat, kuru ise yağlı yapıda fondötenleri tercih etmelisin. Seçeceğin pudra ise yine cilt renginle ve tipinle uyumlu fondöteni sabitleyecek türde olmalı.

Kumralsan göz makyajında hemen her rengi kullanabilirsen de çok koyu yoğun siyahdan, seni soluk gösterecek zeytin yeşilinden ve pek uyumlu olmayacak çok açık maviden uzak durman iyi olur. Sana en çok yakışacak tonlar ise mavi, yeşil, toprak tonları, bronz ve metalik renklerdir. Göz makyajında kullanacağın tonlarda saç rengin ve cilt tonun kadar göz rengin de çok önemlidir çünkü göz makyajında aslolan gözleri ön plana çıkarmaktır. Mavi gözlü isen yeşil, mavi ve açık mor, yeşil gözlü isen bej tonları ve yosun yeşili gözlerini en çok ön plana çıkaracak renklerdir.

Allığını ise ten rengine uyum sağlayacak pembe tonlarından seçerek fresh bir görüntü oluşturabilir veya bronzlaştırıcı bir allık seçerek daha bronz bir görüntü yakalayabilirsin.

Kumralsan dudaklarında en iddialı ruj rengi olan kırmızıyı rahatlıkla taşıyabilirsin bunun yanında eflatun, mercan renklerini ve açık olmamak şartıyla pembe tonları da tercih edebilirsin, açık pembe ve çok koyu kırmızıdan ise kaçınmalısın.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478