Çikolata Kahve Saç Rengi

Çikolata kahve, adından da anlaşılacağı gibi yumuşak ve sıcak bir kahve tonu. Ton olarak ise koyu kahve kadar koyu, fındık kabuğu kadar da açık olmayan, orta koyulukta bir renk. Kumral tonlarda saç renklerinden hoşlanıyorsan ya da bu bahar kendinde değişiklik yaparak, saçlarında daha sıcak ve seni daha fresh gösterecek bir renklendirme istiyorsan, çikolata kahve saç rengi senin için güzel bir tercih olabilir.

Çikolata kahve saç rengini tercih ettiğinde, daha açık saç renklerine göre cildini daha aydınlık, seni ise daha genç gösterir. Üstelik daha az makyaj gerektirir. O yüzden açık saç renkleriyle soluk görünmekten ve sürekli hafif de olsa makyaj yapmaktan sıkıldıysan bu saç rengi tam sana göre.

Çikolata Kahve Saç Rengini Kimler Tercih Etmeli?

Çikolata kahve hem sıcak hem de orta koyulukta bir renk olması dolayısıyla istediğin herkesin kullanabileceği bir saç rengi. Eğer istersen çikolata kahvenin tonunda ufak oynamalar yapılabilir ve sana daha uygun bir hale getirilebilir. Sana daha çok yakışacağına inanıyorsan içindeki kahveliği arttırarak rengi daha koyultabilir, daha açık hale getirebilir ya da içindeki kızıllığı arttırabilirsin. 

Çikolata Kahve Saç Rengini Nasıl Elde Edersin?

Çikolata kahve yakalanması zor bir renk değil ama tabii ki buradaki belirleyici faktör saçının şu anki rengi ve doğal olup olmadığıdır. Saçın sarı gibi açık tonlarda ise boya da olda doğal da olsa koyu tonlarda saç rengine geçiş yapman kolay olur çünkü koyu renk, açık rengi örter. Eğer saç rengi koyu ve doğalsa işin zor değildir ama dikkatli olman gerekir çünkü saç rengin koyu ve boyamak istediğin renkte koyu olduğunda boyama sonucunda siyah ya da siyaha yakın bir renk ortaya çıkabilir. Üstelik boyamak istediğin renkle, şu anki saç rengin arasında bir kaç ton olduğunda geçişin çok dikkatli yapılması lazım. O yüzden boyamadan önce boya kutusunun üstündeki boyama sonucu talimatlarına dikkat etmelisin. İstediğin rengi yakalamak için boyamak istediğin saç renginden daha açık bir renkle boya yapman gerekebilir ya da ufak renk oynamalarıyla istediğin renk elde edilebilir.

Saç rengin şu anda çikolata kahveden daha koyu bir renkte ve boyalıysa o zaman işin biraz daha zorlaşır çünkü koyu rengin pigmentlerine işlendiği saçı açmak daha zordur bunun için belki öncesinde saçı biraz olsun açmak ya da saçtaki fazla boyayı akıtmak gerekebilir. Kızıl ya da gece mavisi gibi yoğun ve dönülmesi çok zor olan saç renkleri söz konusu olduğunda işin çok zorlaşır. Bu saç renklerini değiştirmek istediğin zaman açıcı kullanmak tek çözümdür. Kızılın üstüne çikolata kahve boyadığın zaman her ne kadar saç rengin kapanmış gibi görünse de mutlaka zamanla kızıl renk yansımaya ve kendini göstermeye başlar.

Çikolata Kahve Boya Alternatifleri

Palette 3-65 Çikolata Kahve

Satın Almak İçin:    


Palette Göz Alıcı Renkler 3-65 Çikolata Kahve

Satın Almak İçin:     


Koleston 6/7 Çikolata Kahve

Satın Almak İçin:


Koleston Naturals 6/7 Çikolata Kahve

Satın Almak İçin:    


Garnier Color Naturals 5.52 Çikolata Kahve

Satın Almak İçin:        


L’Oreal Paris Excellence Creme 6.35 Çikolata Kahve

Satın almak İçin:    


L’Oreal Casting Creme Gloss 532 Çikolata Kahve

 

Satın Almak İçin:      


Sea Color Natural Effect 6.7 Çikolata Kahve

Satın Almak İçin: 


Sea Color 6.7 Çikolata Kahve

Satın Almak İçin:     


Nevacolor Natural Colors 6.7 Çikolata Kahve

Satın Almak İçin:   


Nevaton 6.7 Çikolata Kahve

Satın Almak İçin:   


Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

Çikolata kahve, saçını yıpratan ve ekstra bakım gerektiren bir saç rengi değil. Tabii bu rengi elde etmek için açıcı uygulanması gibi kimyasal işlemlerden geçmediysen. O yüzden klasik bakım rutinlerini uygulaman yeterlidir. Saç bakımın için:

  • Saç renginin solmaması ve saçların canlılığını yitirmemesi için boyalı saçlara özel, renk koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan şampuanları tercih etmelisin.
  • Her duşta saç kremi uygulamayı ihmal etmemelisin.
  • Sıcaklık saçı kurutan faktörlerin başında gelir. O yüzden saç yıkama ve kurutma süreçlerine dikkat etmelisin. Saçını olabildiğince soğuğa yakın, en azından ılık suyla yıkama özen göstermelisin. Duş sonrası saçını kuruturken ise çok sıcak havayla kurutmamaya, kurutacaksan da makineyi saçına çok yakın tutmamaya özen göstermelisin.
  • Isıl işlemlerden olabildiğince uzak durmalısın. Uygulayacağın zaman ise öncesinde saçına mutlaka ısıya karşı koruyucu ürün uygulamalısın.
  • Duş sonrası durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerinden kullanmaya özen göstermelisin.
  • Saçının nem ihtiyacını karşılamak için haftada bir ya da iki defa saç bakım maskesi uygulamaya özen göstermelisin.

Makyajını Nasıl Yapmalısın?

Çikolata kahve gibi sıcak saç renklerinde, makyaj tonlamalarını yaparken istediğin rengi kullanmakta özgürsün. Ufak tefek dikkat etmen gereken noktaları senin için listeledik.

Ten makyajı: Ten makyajında, fondöten ve pudranı seçerken önemli olan saç renginden ziyade ten rengin ve cilt tipindir. Seçeceğin fondötenin yapısı ve rengi cildinle uyumla olmalı. Cildin yağlıysa mat yapıda, kuruysa su bazlı fondöten tercih etmelisin. Renk olarak ise cildinle bütünleşecek ve boyun bölgenle fark yaratmayacak renkte fondöten tercih etmelisin. Pudran da aynı şekilde cildinle ve fondöteninle birbirini tamamlamalı.

Göz makyajı: Göz makyajında, çok koyu renkte yoğun bir göz makyajından seni sert göstereceği için, çok açık ve soluk renklerden de seni solduracağı için kaçınmalısın. Bunun dışında istediğin her rengi rahatlıkla tercih edebilirsin. Göz makyajını yaparken gözlerini ön plana çıkarmaya özen göstermelisin.

Allık: Allığında kullanacağın rengi seçerken, makyajının geri kalanıyla, saç renginle ve cilt renginle uyumlu olmasına özen göstermelisin.

Dudak makyajı: Rujunda pembenin çok açık tonları gibi soluk renkler dışında istediğin rengi tercih edebilirsin. Rujunla önce allığınla sonra da makyajının geri kalanıyla uyumlu olmalı.

Kumral saçlarına nasıl makyaj yapman gerektiğine dair detaylı bilgi için Kumrallar İçin Makyaj başlığımızı inceleyebilirsin.

Kızlar, çikolata kahve saç rengi ile ilgili zemin rengi, kullandığın boya ve istediğin rengi elde edip etmediğin gibi tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478