Siyah Saç İçin En Güzel Makyajlar

Siyah saç rengi, açık renge göre hem seni daha fresh hem de daha canlı gösterir. Bu yüzden her zaman mutlaka makyajlı gezmen gerekmez. Üstelik koyu renk, saçındaki yıpranmaları ve kırıkları gizleyeceği için saçların daha sağlıklı ve canlı gözükür. Siyah saçlarınla nasıl makyaj yapman gerektiğinden Siyah Saç İçin Makyaj başlığında bahsetmiştik. Bu yazımızda da siyah saçla birbirini en güzel tamamlayacak makyaj kombinleriyle geldik.

Siyah saç ve beyaz ten ile yapılacak en güzel makyaj kombinlerinden biri siyah eye liner, sade ten makyajı ve kırmızı rujdur. Hem çok uğraş gerektirmeyen hem de seni vurgulayacak bir makyaj. Burada dikkat etmen gereken kırmızı ruj süreceğin için ten ve göz makyajını sade tutmak. Eğer hem kırmızı ruj hem de iddalı bir göz makyajı yaparsan makyajın hoş değil abartılı durabilir.

İddalı bir makyaj yapmak istiyorsan koyu renk ve buğulu göz makyajı, uzun kirpikler, bordo ruj ve rujuna yakın tonda allık kullanabilirsin. Herkese yakışırsa da bu tonlamalarda bir makyaj en çok buğday ve koyu ten rengine yakışır.

Günlük rutinde siyah saçlarınla kullanabileceğin bu makyajda, göz makyajı açık renk farla gölgelenmiş, siyah göz kalemi ve rimelle birleştirilmiş, allık ve ruj açık pembe tonlarında tutulmuş. Böylece hafif ve naturel bir hava yakalanmış. Rujun parlak olması da makyaja hoş bir hava katmış.

Hem sade hem de iddalı görünen bu makyajda göz ve ten makyajı sade, dudak makyajı iddalı tutulmuş fakat göz makyajı gözlerini vurgulayacak şekilde yapıldığı ve rujun tonlaması çok doğru seçildiği için makyaj aynı zamanda çarpıcı olmuş.

Makyajını sade tutmak istemiyor ve renklendirmek istiyorsan göz makyajına kıyafetinle uyumlu olarak mor, mavi ya da yeşil gibi bir renk katabilirsin. Bu durumda makyajın geri kalanı soft ve naturel olmalı.

Esmer ten ve siyah saça sahipsen sana en çok yakışacak kombinlerden biri bronz makyajdır. Şeftali tonlarında allık, ruj ve farı siyah göz kalemiyle tamamlayarak hem güzel bir tonlama yapmış olur hem de gözlerini ön plana çıkarmış olursun.

Daha abiye ve iddalı bir makyaj için naturel tonlarda gölgeleme yaptıktan sonra, göz kapağında simli ya da sedefli far kullanıp, kirpik diplerini koyu renk kalemle doldurabilirsin. Göz makyajını uzun ve kıvrık kirpiklerle tamamlamalı, allığını ve rujunu yine parlak ve göz makyajıyla uyum olacak renkte seçmelisin.

Siyah saçın en çok yakıştığı makyaj tarzlarından biri göz kapağında baz olacak şekilde bir far, siyah ve hafif kuyruklu eyeliner, bordo ruj ve abartısız bir allıktır. Özellikle buğday ten rengiyle harika uyum sağlamış ve hemen her ortamda kullanabileceğin bir makyaj.

Beyaz tenli ve siyah saçlı isen sana en çok yakışacak ve zahmetsiz makyaj tarzlarından biri pembe ruj ve allık ile sade göz makyajıdır. Göz makyajını sadece eyeliner çekerek ya da kirpik diplerini doldurarak yapabilirsin. Ne olursa olsun rimel kullanmayı ve kirpiklerini belirginleştirmeyi ihmal etme.

Özel günlerde kullanabileceğin abiye bir makyaj için göz makyajında ışıltılı ve birbirine uyumlu olacak renkte farlarla önce baz sonra gölgeleme yapabilirsin. Allığını ve rujunu da göz makyajına yakın olacak renkte ve yine parlak olarak tercih edebilirsin. Göz makyajında mor gibi iddalı bir renk kullanmayacaksan makyajın tamamını hem birbirine yakın renkte hem de parlak yapıda ürünlerle yapabilirsin. Renkli bir göz makyajında ise makyajın geri kalanı parlak değil mat ve daha naturel olmalı.

Siyah göz kalemi, rimel, açık pembe ve mat allık ve rujla, yüzüne renk gelecek kadar sade bu makyajı günlük hayatında rahatlıkla kullanabilirsin. Bu tarz bir makyaj hem vaktini almaz hem seni yormaz hem de bakımlı gösterir.

Bronz tenli isen siyah saçınla en hoş duracak makyaj tarzı şeftali tonlarındaki bronz makyajdır. Hem cildinle hem de siyah saçlarınla uyum sağlar. İstersen farını, rujunu ve allığını mat tercih ederek makyajını daha soft tutabilir istersen parlak tercih ederek daha iddalı bir makyaj yapabilirsin.

Renkli ve parlak göz makyajı da siyah saçlarınla hoş bir hava yakalar. Göz makyajında mor, yeşil, mavi ya da farklı renklerin canlı tonlarını tercih edebilirsin. Göz makyajını bu şekilde yaptığında allığını ve rujunu daha naturel tutmaya özen göstermelisin.

Beyaz ten ve siyah saçta yapılabilecek sade ve naturel bir makyaj. Toprak tonlarında bir far, siyah eyeliner, uzun kirpikler, açık renkte allık ve rujla doğal bir hava yakalanmış.

Renkli makyaj yapmaktan hoşlanıyorsan hem göz hem dudak makyajında pembenin canlı tonlarını kullanabilirsin. Göz ve dudak makyajını renkli yaptığın için allığını yine pembe ama daha hafif tutabilirsin.

Göz makyajında baz olarak toprak tonlarında bir far, eyeliner, lip gloss ve sade bir allıkla hem hoş hem de naturel bir hava yakalayabilirsin.

Siyah saçlı ve beyaz tenli isen seni vurgulayacak ve en hoş makyajlardan biri siyah eye liner ve kırmızı ruj kombinidir. Bu tarzda dikkat etmen gereken göz kapağında farklı renkte far kullanmamak. Göz makyajında sadece baz olarak far kullanabilirsin. Siyah eyeliner ve rimeli özenle uygulayarak gözlerini ön plana çıkarmalısın. Rujunu ve ojeni kırmızı renkte ve kombin yapmak hoş bir hava yakalamanı sağlayabilir.

Beyaz tenli isen ve doğal bir makyaj yapmak istiyorsan koyu renkte gölgeli bir makyajı, açık turuncu allık ve ruj kullanabilirsin.

İddalı ya da abiye bir makyaj yapmak istiyorsan makyajının tamamında birbirine yakın renkte ve ışıltılı ürünler kullanabilirsin.

Siyah saçlı ve buğday tenli isen toprak tonlarında makyaj hem saçlarınla ve teninle uyumlu hem de hoş bir hava yakalar.

Sedefli göz makyajı, eyeliner, uzun kirpikler ve canlı kırmızı renkte bir rujla özel günlerinde tercih edebileceğin abiye bir makyaj yapabilirsin.

Turuncu renkte far, kuyruklu eyeliner ile birleştirerek hem gözler ön plana çıkarılmış hem de hoş bir hava yakalanmış. Ten ve dudak makyajı ise daha doğal tutulmuş. Böylece abartısız bir makyaj yapılmış.

Marjinal makyajlardan hoşlanıyorsan renkli ve kuyruklu eyeliner çekmeyi tercih edebilirsin. İstersen göz makyajın hareketli olduğu için makyajının geri kalanını sade ve mat tutabilir istersen parlak yapabilirsin.

Siyah saçlarını abartısız bir makyajla tamamlamak istiyorsan makyajının tamamında açık toprak tonlarını kullanabilirsin. Eyeliner çekmeye, çekmeyeceksen bile kirpik diplerini doldurmaya ve bol rimel uygulamaya özen göstermelisin.

Beyaz tenli isen makyajını yaparken, dudağında kırmızının en canlı tonunu bile kullanabilirsin ama böyle iddalı bir ruj sürdüğünde makyajının geri kalanını abartısız tutmaya özen göstermelisin.

Esmer tenli ve siyah saçlı isen renkli göz makyajı yaparak kendine renk katabilirsin. Bu tarz bir göz makyajı yaptığında makyajın geri kalanında daha sade renkleri tercih etmelisin.

Abiye ve çarpıcı bir makyaj yapmak istiyorsan sedefli bir far, kuyruklu eyeliner, canlı kırmızı bir ruj ve yoğun allığı bir araya getirebilirsin.

Bronz ten ve siyah saçla, bronz makyaj tercih edilerek çok uyumlu ve hoş bir hava yakalanmış.

Makyajını yaparken en ufak bir değişiklik bile havanı tamamen değiştirebilir. Saçın ve teninle uyumlu olarak şeftali tonlarında yaptığın bir makyajda rujunu mat değil de lip gloss olarak tercih etmen bile makyajının havasını değiştirir.

Renkli, simli ve yoğun göz makyajıyla koyu renk saçlarına renk katabilirsin. Bu tarz bir makyaj daha çok özel günlerde kullanmak için uygun. Böyle dikkat çekici bir göz makyajı yaptığında ten makyajını ve dudak makyajını daha sade tutmalısın.

Naturel tarzda makyajdan hoşlanıyorsan makyajının bütününde toprak tonlarını tercih edebilirsin. Kuyruklu eyeliner ve hafif bir highlighter kullanarak makyajını tamamlayabilirsin.

Turuncu ve sedefli yoğun göz makyajı, yine turuncu lip gloss ve turuncu allık, siyah saç ve buğday tenle harika bir uyum yakalamış.

Gelin saç ve makyajını yaparken sade bir ense topuzu ve toprak tonlarında naturel bir makyajla çok zarif bir görünüm elde edebilirsin.

Siyah saçlı ve esmer tenliysen bronz makyajı her zaman rahatlıkla kullanabilirsin. İstersen makyajını tamamen mat yapabilir istersen de parlak ürünler tercih edebilirsin.

Toprak tonlarında buğulu göz makyajını yoğun rimel ve ışıltılı göz pınarlarıyla tamamlayabilirsin. Böylece gözlerini ön plana çıkartırsın.

İddalı bir makyaj yapmak istiyorsan sedefli ve gölgeli göz makyajını, aydınlatılmış göz pınarları ve yoğun rimelle birleştirebilir ve parlak rujla tamamlayabilirsin.

Göz kapağını çevreleyecek şekilde yaptığın siyah ve buğulu göz makyajını eyeliner ile tamamladığında gözlerini ön plana çıkartmış ve siyah saçlarınla uyumlu bir görüntü yakalamış olursun.

Turuncu tonlarında yapılan buğulu göz makyajı, allık ve parlak dudak makyajı, siyah saç ve buğday tenle harika bir uyum yakalamış

Naturel tonlarda ve abartısız bir makyaj için toprak tonlarını tercih edebilirsin. Doğru rimel tercih ederek kirpiklerini belirginleştirmeyi ve gözlerini belirginleştirmeyi ihmal etmemelisin.

Koyu renk buğulu göz makyajı

Gelin başında açık ve sade bir model tercih ettiysen, toprak tonlarında doğal ve zarif bir makyaj tercih edebilirsin.

Ten rengin beyaz ve saç rengin koyuysa, gölgeli bir göz makyajı, kuyruklu eye liner ve koyu kırmızı ruj kombini çekici ve uyumlu olur.

Siyah kıyafet ve siyah takıyla kombinlediğin siyah saçlarını turuncu gölgeli göz makyajıyla tamamlayarak  kendine renk katabilirsin.

Renkli göz makyajı ve kahve tonlarında allık ve ruj seçimi esmer ten ve siyah saç ile harika bir kombin oluşturmuş.

Geriye doğru taranmış sıkı saç modeli yüz hatlarını ve makyajını vurgular. Bu tarz bir saçla bordo ruj ve siyah eye liner kullanmak çok doğru bir seçim olmuş.

Açık pembe kıyafetini aynı renk makyajla tamamlayarak hem kıyafetinle hem de saçınla çok hoş bir uyum yakalanmış.

Göz makyajını, göz kapağını çevreleyecek şekilde yaparak farklı ve dikkat çekici bir tarz oluşturabilirsin. Makyajının geri kalanında kıyafetine göre pembe, toprak ya da bronz tonları tercih edebilirsin.

Siyah saç için en güzel makyaj stillerinden biri iddalı kırmızı bir ruj ile sade bir göz ve ten makyajı.

Toprak tonlarında simli göz makyajını, toprak tonlarında, mat allık ve rujla birleştirerek günlük hayatında rahatlıkla kullanabilirsin.

Siyah saçlarınla uyum sağlayacak ve dikkat çekici bir makyaj yapmak için sedefli ve buğulu bir göz makyajı, eye liner, yoğun rimel, bronzer ve ruj tercih edebilirsin.

0 0 0 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478