Gece Mavisi Saç Rengi

Saçlarında koyu renklerden vazgeçmek istemiyor ama değişiklik istiyorsan  ve marjinal seçimlerden de çekinmiyorsan sana bir önerimiz var, gece mavisi saç rengi. Mavi ve siyahın buluşmasıyla güneşte ışıl ışıl parlayan ve göz alıcı bir renk ortaya çıkıyor. Bu yüzden renk mavi siyah olarak da adlandırılıyor. Özellikle alışılmışın dışında farklı bir saç rengi isteyenler için gece mavisi çok güzel alternatif olabilir.

Gece Mavisi Saç Rengi Nasıl Edilir?

Gece mavisi saç rengini siyah zemin içinde ise mavi yansımaların olduğu bir renk olarak düşünebilirsin. Eğer zeminin açık tonda ise muhtemelen bir ya da iki boyamada istediğin tonu elde edersin çünkü açık renklerin üstüne koyu renkleri yakalamak daha kolaydır. Eğer saçların çok koyuysa işin biraz daha zor, bu renkte koyu bir renk olabilir ama şöyle düşün nasıl koyu renk saçın üstüne boyadığın yine koyu bir ton pek belli olmuyorsa, gece mavisininde saçına oturması için düzenli periyodlarla bir kaç sefer boyaman gerekebilir.

Gece Mavisi Boya Alternatifleri

Schwarzkopf Pure Color 1.4 Siyah Üzüm Reçeli

Satın Almak İçin:    


Palette Deluxe 1-1 Gece Mavisi

Satın Almak İçin:     


Palette Doğal Renkler 1-1 Gece Mavisi

Satın Almak İçin: 


Loreal Excellense Intense 1.1 Gece Siyahı

Satın Almak İçin:  


Koleston 2/8 Mavi Siyah

Satın Almak İçin:    


Sea Color 1.1 Mavi Siyah

Satın Almak İçin:  


Neva Color 1.1 Mavi Siyah

Satın Almak İçin:


Nevaton Mavi Siyah Saç Boyası

Satın Almak İçin:  


Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

#darkhair #darkhaircolors #haircolors #haircolor #dyejob, #hairblack, #HairStyle

Gece mavisi saç rengini kullanacaksan çok akacağını göz önünde bulundurmalısın. Renk aktığı için ilk boyadığında elde ettiğin parlaklık zamanla kaybolur ve matlaşır. Bu yüzden her dip boyası yaptığında bekleme süresinin dolmasına az bir zaman kala, boyanı boy ve uçlara da sürerek rengini tazelemen gerekir.

cool 30 Stylish Ideas for Blue Black Hair - Extremely Flamboyant, #Black #Blue #Cool #Extremely #Flamboyant #Hair #Ideas #Stylish

Saçının parlaklığını daha uzun süre korumak için boyalı saçlar için koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan şampuan ve saç kremlerini tercih etmelisin. Duştan sonra durulanma gerektirmeyen serum ya da bakım spreyi kullanır ve haftada bir ya da iki defa saç maskesi yaparsan saçının nem ihtiyacını da karşılayarak bakım rutinin tamamlayabilirsin.

Saçına bakım yapmanın yanında yıpranmasına engel olmakta önemli. Saçı sürekli maşa, fön ya da düzleştirici gibi sıcaklık veren işlemlere saçı maruz bırakmamalısın. Isıl işlem yapacağın zaman ise önceside mutlaka saçına ısıya karşı koruyucu ürün uygulamalısın. Saçını yıkarken olabildiğince sıcak sudan kaçınmalı ve kuruturken mümkün olduğu kadar soğuk havayla kurutmalısın. Unutma sıcaklık saçı kurutur.

Kimlere Yakışır?

blue hair ile ilgili görsel sonucu

Gece mavisi saç en çok açık tenli bayanlara yakışır ve beyaz tenlerine enerji verir. Buğday tenli bayanlarda gece mavisini rahatlıkla kullanabilirler. Bu renk özellikle renkli gözlerle şahane bir uyum yakalar. Bu rengin yakışmayacağı grup ise esmer tenler çünkü gece mavisi çok yoğun ve koyu bir renk olduğu için esmer teni boğar.

Not Every Hot Hair Color Is A Versatile KeyHow To Choose The Right Color Page 1..., #choose #color #hair #Hot #KeyHow #page #UnderlightsHairnews #Versatile

Dipnot: Gece mavisi saç rengi oldukça yoğun renk pigmentleri içerir. Saçını bir süre bu renge boyadıktan ve saç rengin oturduktan sonra açık bir renge dönmen imkansıza yakındır. Mutlaka dönmek istiyorsan bir müddet saçından boyayı akıtman sonra da profesyoneller tarafından akıtma, açma gibi kimyasal işlemler yaptırman gerekir.

Gece Mavisi Saç İçin Makyaj

MOTD Photos That'll Give You Serious Spring Style Inspo ... → ?…

Gece mavisi saç rengi çok yoğun ve dikkat çekici bir renk olduğu için yapacağın makyaj çok önemlidir. Doğru tonlamalar ile renk daha da ön plana çıkar ve tamamlanır. Öncelikle cilt kusurlarının iddialı saç renginle birlikte daha da göze batmaması için, cilt rengine ve tipine en uygun fondöten ve kapatıcıyla kapatmalısın. Gece mavisi saç rengi şeftali tonlarında makyajla mükemmel bir uyum yakalarken, kırmızı ruj bu renge kesinlikle yakışmaz. Özel günlerde iddialı bir göz makyajı ve sade bir cilt, dudak makyajı ile rengini tamamlayabilirsin. Kirpiklerinin yoğunluğu ve uzunluğu bu saç rengine daha da hoşluk katar.

Kızlar, gece mavisi saç rengi ile ilgili zemin rengi, kullandığınız boya ve istediğiniz rengi elde edip etmediğiniz gibi tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

3 0 0 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478