Neden Sarışın Olmalısın?

Sarı renk 80’ler 90’larda da hala bugünde kadınlar tarafından en çok tercih edilen renklerden biri. Hem modası hiç bir dönem geçmediği hem de seni ön plana çıkardığı tartışılmaz. Hele ki günümüzde ombrenin ve balyajın bu kadar trend olmasıyla birlikte saçlarda sarıları daha çok görüyoruz çünkü sarının kendi yakışacağından emin olmayan ya da dip boyası yaptırmak istemeyen kadınların tercihi bu renklendirme işlemlerinden yana oluyor. Biz de sen neden sarışın olmalısın ona birlikte bakalım istedik.

Zamansızdır

Sarı saç trendi asla geçmez. Eski zamanlarda da bugünde de sarı her zaman en çok tercih edilen renkler arasındadır. Aynı siyah elbise gibi modasının hiç geçmeyeceğinden emin olabilirsin.

Beyaz saç derdin biter

Koyu renk saçta çıkan beyazlar hemen kendini belli ederken özellikle platin gibi soğuk sarı tonlarında çıkan beyazlar kaybolur gider ve göze batmaz. Bu yüzden de dip boya yaptırma periyotların uzar.

Dikkat çekicidir ve kendini iyi hissettirir

Sarışınlık eski zamanlardan beri seksiliğin simgelerinden olmuştur ve her zaman dikkat çekidir ve dolayısıyla sana kendini daha kadınsı hissettirir.

Daha kalıcı ve parlaktır

Kızıl gibi renkler boyadıktan sonra her duşta akar ve bir süre sonra ilk boyadığın zaman ki ışıltısını kaybeder. Bu yüzden her dip boyada boy ve uçlara da boya uygulaman gerekir ama sarı renkte akma neredeyse hiç yoktur. Tabii ki boyalı saçlar için olan bakım rutinlerini uygulamalısın ama sarı renk bir kaç ay sonra bile neredeyse ilk zamanki kadar aydınlıktır.

İstediğin saç rengine dönüş yapabilirsin

Sarı saç zaten açık bir renktir. Dolayısıyla zaten sarışınsan ya da bir kere sarışın olduysan sonra istediğin her renge geçebilirsin. Koyu ya da açık her renk tonu sarının üstüne tutar.

Modelin daha çok belli olur

Sarı saçta verdiğin şekiller kendini daha çok gösterir. Siyah saça yaptığın bir örgü belli belirsizken, sarı saçınta yaptığın örgü hemen ön plana çıkar.

Daha canlı gösterir

Saç rengin, ten rengini de görünümünü de etkiler. Cildinle en uyumlu sarı tonunu bulduğunda, yüzün çok daha aydınlık ve fresh görünür. Hele ki doğru tonda makyajla tamamladığında tüm dikkatleri üzerine toplarsın.

0 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478