Ters Örgü

Örgü modelleri, özellikle sıcaklarda hem ferah hem de uçuş uçuş elbiselerinle kombinleyebileceğin modellerdir. Biz de, örgü kategorisinde halattan, balıksırtına, hollanda örgüsünden, kılçığa kadar bütün örgü çeşitlerinden bahsettik. Örgü çeşitlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsin. Bugünkü başlığımız ise ters örgü.

Ters örgü, birçok kaynakta daha önce bahsettiğimiz hollanda örgüsünün diğer adı olarak geçiyor ve bu iki örgü modelinin aynı olduğu kabul ediliyor. Biz yine de bu örgü modeli nasıldır ve nasıl yapılır diye senin için hazırladık.

Ters Örgü Nasıl Yapılır?

1. Adım: Saçlarını hazırla

Örgünün ilk adımı olarak saçlarını iyice tara çünkü karışıklık olursa hem örgüyü yapmakta zorlanırsın hem de modelin güzel durmaz. Daha sonra elektriklenmesini önlemek için ya da durulama gerektirmeden bakım yapması için kullandığın ürününün varsa onları uygula.

2. Adım: Saçlarının ayrımını belirle

Örgüyü eğer yukarıdan aşağı tek olacak şekilde yapmayacaksan, saçını nasıl ayıracağına karar vermelisin. Hangi saç ayrımının yüz tipine en çok yakışan ayrım olduğunu daha önce bahsetmiştik öğrenmek istiyorsan buraya tıklayabilirsin. Saç ayrımını belirledikten sonra hangi taraftan başlayacaksan diğer tarafı örgü yaparken karışmaması için toplamaya özen göstermelisin.

3. Adım: Örgüye başla

Örgüye başladığın tarafın başlangıç noktasındaki saçları 3 parçaya ayır ve tutamların olabildiğince eşit olmasına özen göster ki örgün de o kadar düzgün olsun. Soldaki parçayı ortadakinin altından, sağdakini ise üstünden geçir. Bu döngüyü saç dibinden ucuna kadar devam ettir ama uca doğru ilerlerken sağdaki ve soldaki saçları (ince tutamlar halinde) örgüye dahil et.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478