Yüz Tipine En Çok Yakışan Saç Ayrımı

Saçına hangi modeli yaparsan yap, nasıl ayırdığın çok önemlidir. İster topuz, ister at kuyruğu, ister açık saç hiç farketmez. Eğer saçına yüz tipine yakışmayacak şekilde ayrım yaparsan, saç modelin sende istediğin gibi durmaz.

Saçlarını Nasıl Ayırmalısın?

Saçlarını yüzünün kusurlarını örtecek ve hatlarını da belirginleştirecek şekilde ayırmalısın. Eğer saçlarını hep aynı yerden ayırıyorsan bir müddet sonra bu şekil saçına oturur ve saç ayrımını değiştirmek istediğinde zorlanırsın çünkü saçların tekrar eski ayrım yerlerinden kendini bırakır. Bu yüzden işini kolaylaştırmak için durulama gerektirmeyen serumlardan ya da saç spreylerinden faydalanabilirsin. Saçlarını ayırdığında eğer çok düz kendini ve kendini aşağı bırakan ifadesiz bir görüntü oluştuysa saç diplerine hacim vermeyi deneyebilirsin böylece saçların çok daha dolgun ve güzel durur. Saç diplerine hacim vermek için ise Krepe Nasıl Yapılır? başlığımızı inceleyebilirsin.

Tabii ki önemli olan tek şeyin saç ayrımı olmadığını unutma. İstediğin görüntüyü elde etmek için aynı zamanda sana uygun saç modelini de bulmalısın. En ideal yüz tipi oval yüz tipi olarak kabul edildiği için yapacağın makyaj, saç modeli ve ayrımın yüz tipini ovale çekecek şekilde olmalı.

Kalp Yüz Şekline Uygun Ayrım

Kalp yüz tipi hafif sivri çene, geniş alın ve geniş yanak demektir. Bu da yüzün alt kısmı dar, üst kısmı geniş demektir. Çene hatlarının ve elmacık kemiklerinin görünüşlerini yumuşatmak için saçlarını ultra derin yan ayrımları kullanabilirsin ayrıca yüze düşen tutamlar da senin için idealdir.

Oval Yüz Şekline Uygun Ayrım

Oval yüz tipi yüzünün uzunluğu genişliğinden fazla ve çenenin yuvarlak olduğu tiptir ve ideal yüz şeklidir. O yüzden her modeli, her kesimi ve her ayrımı rahatlıkla kullanabilirsin.

Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Ayrım

Yuvarlak yüz tipi yüzün genişliği ve uzunluğu aynı olan tiptir. Yüzünü daha uzatmak ve ince göstermek için ortadan, yüz hatlarına hareket getirip, yuvarlaklığı hafifletmek için ise volumlu şekilde yandan ayrım kullanabilirsin.

Dikdörtgen Yüz Şekline Uygun Ayrım

Dikdörtgen yüz tipi yüzün uzunluğun genişliğinden fazla olan tiptir. Yüzünü ovale yaklaştırmak için yüzünü hem ortadan ayırmalı hem de perçem kullanmalısın.

Kare Yüz Şekline Uygun Ayrım

Kare yüz tipi alnın, elmacık kemiklerinin ve çenenin aynı uzunlukta olduğu tiptir. Yüz hatlarını yumuşatmak için saçlarına ne yandan derin bir ayrım vermelisin ne de ortadan ayırmalısın. İkisinin arasında bir ayrım yapmalısın. Aynı anda yandan yüzüne düşen perçemi de rahatlıkla tercih edebilirsin.

1 0 1 0 1 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478