Bob Saç Kesimi

Saçında daha dinamik ve modern bir şekil vermek istiyorsan doğru yerdesin. Bob saç kesimi son yılların en çok tercih edilen modellerinden. O kadar popüler ki dünyaca ünlü isimler bile bu kesimi tercih ediyor. Bob saç kesimi saçın ense kısmının en kısa, yanların ve önlerin ise daha uzun olduğu oval saç kesimidir. Bu kesimde yoğunluk başın arka kısmında ve tepededir. Bob kesim çeşitlerini incelemek için Bob Kesim Çeşitleri başlığımızı inceleyebilirsin.

Bob Saç Kesimini Kimler Kullanabilir?

Kıvırcık, düz ya da dalgalı saç tipleriyle kullanılabilir, sadece çok ince ve sık bukleleri olan kıvırcık saçlarda bu kesim kullanıldığında saçların yukarı doğru tırmanacağı ve kabarık görüneceği için pek tavsiye edilmez. Bob kesimin en güzel yanlarından biri her yüz tipine uyarlanabilmesi. Bob oval bir kesim olduğu için özellikle ince ve uzun yüze sahip olanlara tavsiye edilir. Eğer uzun yüz tipine sahipsen modeli kulak hizasında yani kısa kullanmalısın ki modelin ovalliği artsın ve yüzünün uzunluğunu kırsın. Eğer yuvarlak ya da oval yüz tipine sahipsen bob saç ile yüzünün daha da oval olmaması için modeli olabildiğinde uzun tutman gerekir.

Bob Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Bob saç kesiminde saçın arka kısmı yan ve önlere göre hem daha kısa hem de daha katlıdır. Ense kısmında ki kat en kısa olandır ve yukarı doğru katlar artar böylece bombeli form yakalanır. Yanlar ise öne doğru uzar ve katlar hem çok azdır hem de yoğun değildir. Bu şekilde arka taraf yoğun ve bombeli yan ve ön taraf ise daha yalındır.

En kısasının ensede bittiği, kısa ya da orta uzunlukta seyreden bir saç kesimi. O, ne çok uzun ne çok kısa… Genellikle omuz hizasında bitiyor; sizi yormuyor. Uzun saçların aksine, toplanabilir uzunluğuna rağmen sizi bunaltmaması ve kolay şekil verilebilmesi bob’un bu kadar tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri. Öyle ki, 100 yıldan beri en çok tercih edilen saç modellerinden biri bob!

Neden Bob Saç Kesimi?

Hair Long Front Short Back Victoria Beckham 41+ Ideas

Bob kesimin yerli yabancı starlarının bile tercih etmesi boşuna değil. Öncelikle bu kesim seni hem daha genç hem daha modern hem de daha dinamik gösteriyor o yüzden özellikle Victoria Beckham gibi orta yaş ve üstü hanımlar tarafından çokça tercih edilir. Her kısa kesimde olduğu gibi boyu daha uzun gösteriyor. Ayrıca saçların bu kesimle çok daha gür ve hacimli duruyor.

20 Latest Bob Haircuts and Styles #picturesofbobhaircuts

Bob kesimin şekillendirmesi de çok kolaydır. Eğer tamamen düz ve kendini aşağı bırakan saçlara sahipsen şekillendirmek için pek çaba harcamana gerek yok. Duştan çıktıktan sonra saçlarını ince dişli tarakla taraman ve üstten kurutman yeterlidir. Eğer istersen arka tarafın bombeli görüntüsünü desteklemek için o kısımda ki katları düzleştirici ya da fön ile uçları içeri doğru olacak şekilde şekillendirebilirsin.

Eğer dalgalı saçlara sahipsen ya da düz saçlı isen ama kesimini dalgalı olarak kullanmak istiyorsanda işin çok zor değil. Saçların kendinden dalgalı ise çok yoğun olmayacak şekilde süreceğin saç köpüğü ya da yumuşak bir sprey ile modelinin daha güzel görünmesini ve daha kalıcı olmasını sağlayabilirsin. Eğer saçların düz ama dalgalı kullanmak istiyorsan orta ya da büyük boy maşa ile saçlarına hafif dalgalar verebilir, sonra modelini sabitleyerek kesimini dalgalı olarak kullanabilirsin. Bu model dalgalarının daha da öne çıkmasına yardımcı olur.

Not: Bob kesimi her renk saçta kullanılabilir ama modelini daha havalı hale getirmek istiyorsan, diplerinin daha koyu saç uçlarına doğru ise daha açık renk kullanmalısın.

3 1 0 1 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478