Kelebek Saç Kesimi

Kelebek saç kesimi, yoğun katlarıyla sanki kelebeğin kanatları gibi iki tarafa doğru açılan saç kesimine verilen isimdir. Bu kesimi diğerlerinden ayıran en belirgin özelliği ise saçların ön kısmının arkaya göre yoğun katlara sahip olması ve yine arkaya göre daha kısa olması.

Kelebek saç kesiminde aslında bütün havayı veren ve kesimin adını aldığı ön kısımdaki yoğun katlardır. Bu katlar kulak hizasından göğüs hizasına kadar devam eder. Ön tarafın aksine arka kısım katlı değildir. Daha sakin ve uzundur. Aslında bu kesim stilinin sahip olduğu katlardan dolayı daha önce bahsettiğimiz perde kahküle de sahip olmuş oluyorsun. Eğer saçlarını kısaltmak istemiyorsan ama bir yandan da değişiklik istiyor ya da saçlarına hareket katmak istiyorsan kelebek saç kesimi tam sana göre çünkü bu kesimde saçının boyunu kısaltılmaz, ön ve yan kısımlara kat verilerek bambaşka bir hava yakalanır.

Kelebek saç kesiminde ön kısım katlı, arka kısım yumuşak ve daha uzun olduğu için saçını atkuyruğu ya da topuz yaptığında katlarını serbest bırakabilirsin. Böylece saçını nasıl yaparsan yap, yüz çevren her zaman hareketlidir.

Kimler Kelebek Saç Kesimi Kullanmalı?

Aslında saçına ve yüz çevresine hacim vermek isteyen ve katlı kesimden hoşlanan herkes bu kesimi kullanabilir. Kelebek saç kesimi yuvarlak ve oval yüz tipi için uygundur. Uzun ve köşeli yüzlerde ise hatlara içinse uygun şekilde kesilerek kullanılabilir. Böylece uzun yüzü daha dengeli köşeli yüzlerin hatlarını ise daha yumuşak gösterir.

Saç tipi olarak ise kelebek saç kesimi için saçların düz ya da dalgalı olmalı. Özellikle kalın telli saçlarda bu kesim tam anlamıyla hacimli ve dolgun durur. Kıvırcık saçlarda ise bu kesimi yaptırsan bile istediğin havayı yakalayamazsın çünkü saçların buklelerinden dolayı yukarı doğru tırmanır.

Kelebek Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Kelebek Saç Kesimi Nasıl Şekillendirilir?

Kelebek saç kesimi aslında kullanması ve şekillendirmesi kolay bir modeldir. Elektriklenmeyi önleyen şekillendiriciler kullanarak ellerimizle ya da dışa doğru kurutarak şekillendirebilirsin. Eğer saçların çok sönükse katlarını dışa doğru fönleyerek ya da kendinden sıcak hava veren şekilendirici fırçaları kullanarak model verebilirsin.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478