V Saç Kesimi

Saçlarını daha dolgun gösterecek ve hareket katacak bir şeyler yapmak istiyorsan, katlı kesim yaptırmak tam sana göre. Geçmişten bugüne modası geçmeyen ve en çok tercih edilen katlı kesim modellerinden V kesim, saçlarında istediğin havayı elde etmeni sağlayacak.

V Kesim Nedir?

V kesim saçın arkasının daha uzun, yanların kısa olduğu katlı kesim modelidir. Saç önden arkaya doğru uzadığı için, arkadan bakıldığında V şeklinde görülür ve ismini de bu görüntüden alır.

Hangi Saçlara Uygulanabilir?

Katlı kesimler boyu farketmeksizin her saça uygulanabilse de, V kesimin orta ve uzun boy saçlara uygulanması tavsiye edilir. En güzel görüntü ise uzun saçta elde edilir. Önlerden arkaya gittikçe her kısım farklı uzunlukta olduğu için saçına hem dolgunluk katar hem de şekil almasını kolaylaştırır, o yüzden hem ince telli ve sönük bulduğun saçlarınla kullanıp saçına dolgunluk verebilir hem de başa çıkması zor kalın telli ve dolgun saçlarınla kullanıp saçlarını çok daha rahat şekillendirebilirsin.

Hangi Yüz Tipine Uygundur?

Saç modelini ve kesimi de yüz tipine göre belirlemelisin. V kesim yüzüne daha köşeli bir ifade verdiği için oval ve yuvarlak yüz hatları için uygundur. Kare ve dikdörtgen yüz tipine sahipsen zaten köşeli yüzüne daha da köşeli bir ifade vereceği için tercih etmemelisin ama yüz tipine, elmacık kemiklerine ve burun yapına uygun ayrıca yüzünü daha oval gösterecek farklı katlı kesimleri rahatlıkla kullanabilirsin.

V Kesim Kullanımı

V kesim önden arkaya uzayan bir stil olduğu için en dinamik görüntüyü yaratmak ve kesimin kendini göstermesi için açık kullanmalısın ama bu kesim toplu saçta da çok güzel durur. Önde ki kısa saçlarını yüzüne düşürüp daha uzun arka kısımları toplayarak çok hoş bir görünüm elde edebilirsin.

V kesim saçına daha da hareket katmak istersen saçının uçlarında dip ve boylara göre daha açık ve canlı renkler kullanmalısın. Bu katların saçına verdiği hareketi pekiştirir ve kesimin çok daha dikkat çeker.

V kesim kullanacaksan unutmaman gereken şey saç bakımı çünkü saç uçları bu kesimin starı. Saç uçlarına ne kadar iyi bakarsan modelin o kadar güzel gözükür, kırık ve yıpranmış saç uçları ile istediğin görüntüyü elde edemezsin. Saçına uygun ürünler kullanmayı ve belli periyotlarla saç uçlarını aldırmayı ihmal etme.

1 3 0 0 1 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478