Perçemini Nasıl Şekillendirirsin?

Perçem kestirme ikileminden kurtuldun ve sonunda perçem kestirdin ama bundan sonrası da önemli. Perçemi şekillendirmek, doğru perçem modeli kestirmek kadar önemlidir. Peki perçemini nasıl şekillendirmelisin?

  • Saçlarının çok kabardığını ve şekil veremediğini düşünüyorsan perçemlerini ıslatabilirsin ama bu duştan çıktığın zaman ki gibi bir ıslaklık değil, şekil verecek ve yatıştıracak kadar hafif bir nemlendirme.
  • Düz saçlı isen perçemini fön fırçası  ile şekillendirmek eski zamanlarda kullanılan demode yuvarlak perçemleri elde etmene neden olur. Bunun yerine perçemine üstten fön ile sıcak hava tutarak ve aynı anda ince dişli tarakla tarayarak perçemini yatıştırır ve şekillendirebilirsin.

  • Saçların kıvırcık ise tavsiye edilen saçlarını doğal haline bırakmandır. Sende saçların çok asi ise yukarıdan sıcak hava tutarak ama taramadan yatıştırabilir sonra da saç tipine uygun şekillendiriciler ile perçemini tamamlayabilirsin.
  • Saçın çok kıvırcık değil hafif dalgalı ise ve perçemlerini düz kullanmak istiyorsan, perçemlerinin bombeli olmaması ve aşağı düşmesi için fön fırçasını perçemlerinin altına yerleştirip ve sıcak havayı yukarıdan tutup fön çekerek şekillendirebilirsin.

  • Eğer perçemin kaşının üstünde ise yani kısa perçemse fön çekerek şekil verdiğinde bombeli görünüm elde edeceğin için düzleştirici kullanmanda fayda var.
  • Perçemine şekil verirken kullanacağın fön fırçası da çok önemlidir. Perçemin kısa ise ince, orta uzunlukta ise orta boy bir fırça kullanabilirsin.
0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478