Kıvırcık Saçta Kahkül

Eskiden beri kahkül deyince akla düz kahküller gelir ama artık işler değişti. Kıvırcık kahküller de son zamanlarda çok moda. Bu kahkül sana hem cool hem de seksi bir hava katıyor.

Eğer saçların kıvırcıksa hiç problem yok, yüz şekline ve tarzına en uygun kesimi yaptırman yeterli. Eğer değilse de üzülme, uzun süre bu saçı kullanmaya karar verdiysen perma yaptırabilir ya da ince bir maşa yardımıyla istediğin kıvırcık görünümü elde edebilirsin. Ayrıca bu görünümü elde etmek için bütün saçını kıvırcık yapmana gerek yok. Düz ya da dalgalı saçta da kıvırcık kahküllerle çok güzel bir görünüm yakalayabilirsin.

Üstelik hazırlanman da çok rahat olacak! Krem 7/24 ya da saç köpüğü gibi saç tipine uygun ürünlerle saçını rahatça şekillendirebilirsin ama eğer saçın kıvırcık değilse ve saç maşası yardımıyla şekillendireceksen ısıya karşı dayanıklı ürünleri mutlaka kullanmalısın.

Kıvırcık Kahkül Kimlere Yakışır?

Kıvırcık kahkül yüzde kalabalık durur ve hareketlidir. O yüzden büyük ya da geniş alınlı isen bu kahkül sana daha çok yakışır çünkü kıvırcık kahküller büyük alnını kapatacağı için hem alnının genişliğini gizler hem de bu şekilde yüzünü dengeler.

Eğer yuvarlak tipte yüze sahipsen kıvırcık kahkül yerine yüzüne düşen perçemleri de tercih edebilirsin. Bu senin yüz tipine en çok yakışan tarz olacaktır.

Ayrıca bu modeli kullanmak için saçının uzun olması da şart değil, küt kesim ya da bob kesim gibi kısa saçlarında da kıvırcık kahkülü çok rahat kullanabilirsin.

Kızlar, siz kıvırcık saçınızda kahkül denediniz mi? Tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

2 0 0 1 1 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478