Patlıcan Moru Saç Rengi

Saç rengin olarak patlıcan moru kullanman demek hem marjinal hem gizemli hem özgün olacaksın demektir. Sende bu rengi denemeyi düşünüyorsan saçını nasıl boyayacağını, nasıl bakım yapman gerektiğini, makyajının nasıl olması gerektiğini birlikte inceleyelim.

These temporary hair color products let you get in on the pastel fun without the long term commitment.

Patlıcan moru saç rengi genelde kızılın bir tonu olarak kabul edilir. Renk kartelasında kızıl tonları arasında yer alır. Aslında bu boyayacağın rengin tonuna ve saçının zemin rengine göre değişir. Saçın çok koyuysa, patlıcan moruna boyadığında güneş ışığında hafif mor olurken, sarı saçın üstüne boyadığında saçın tamamen canlı mor olabilir. Tabii bu saçının boyadığın rengin içeriğiyle de alakalı. Bazı renkler tamamen mor olurken bazı renkler mor ve kızıl yansımalar barındırıyor.

Kimlere Yakışır?

The right hair color can really transform your look – it enlivens your skin tone, hides random grays and can make the color of your eyes stand out.

Patlıcan moru saç rengi aslında doğru hemen hemen bütün kadınlara yakışır. Burada önemli olan doğru tonlamadır. Eğer açık tenliysen patlıcan morunu istediğin şekilde kullanabilirsin ama esmer tenliysen patlıcan morunun daha yoğun, koyu, kızıl yansımalarda barındıran halini tercih etmen sende daha hoş bir görüntü yaratır.

Eğer bu rengin sende nasıl duracağına dair şüphelerin varsa ama mutlaka denemek istiyorsan patlıcan moru balyajı tercih edebilirsin. Böylece hem rengin sende nasıl duracağını kestirmiş olursun hem de saçını tamamen boyamamış olursun.

Saçını Nasıl Boyayabilirsin?

,  #balayagehairviolet

Saçların sarı ya da açık kahve tonlarındaysa patlıcan morunu elde etmen ve geçiş yapman oldukça kolaydır. Çok koyu kahve tonları ya da siyah renkte saçların varsa iki seçeneğin var. Birincisi saçına açıcı uygulayıp sonra istediğin renge boyayarak tek seferde tonu yakalamak. Eğer açıcı uygulamayı seçeceksen çok dikkatli olmalısın çünkü açıcı kimyasal bir maddedir ve saçında fazla bekletildiğinde ya da yanlış uygulandığında saçında aşırı yıpranma, yanma, kopma meydana gelebilir. İkinci seçenek saçın koyu da olsa hiç açıcı uygulamadan saçını boyamak. Burada istediğin canlı rengi muhtemelen yakalayamazsın. Koyu renk saçında sadece rengin belli belirsiz yansımalarını elde edersin. Belki bir kaç seferden sonra renk iyice oturmaya ve kendini belli etmeye başlar ama açıcının saçında yaratacağı tahribattan da kurtulmuş olursun.

Boya Alternatifleri

Koleston 3/66 Patlıcan Moru

Satın Almak İçin:  


Palette Deluxe 4-99 Patlıcan Moru

Satın Almak İçin:    


Sea Color 3/66 Patlıcan Moru

Satın Almak İçin:  


Neva Color 4.20 Patlıcan Moru

Satın Almak İçin:  


Saç Bakımında Dikkat Etmen Gerekenler

  • Saçını her gün yıkamaktan kaçınmalısın çünkü bu hem saç renginin hızlıca akmasına neden olur hem de saçın kendi yağlarına da ihtiyacı olduğu için beslenmesine engel olmuş olursun.
  • Saçın parlaklığını korumak ve daha sağlıklı olması için boyalı saçlar için üretilmiş, renk koruyucu özelliği olan şampuanları tercih etmelisin.
  • Sıcaklık saçı kuruttuğu ve yıprattığı için ısıl işlemlerden kaçınmalısın, yapacağın zamansa işlem öncesi ısıya karşı koruyucu ürün kullanmalısın. Ayrıca saçını olabildiğince soğuk suyla yıkmaya ve olabildiğince soğuk havayla kurutmaya özen göstermelisin.
  • Duştan sonra durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerini kullanmalısın.
  • Haftada bir ya da iki kere saç bakım maskesi uygulayarak saçının ihtiyacı olan nemi karşılamaya özen göstermelisin.

Dikkat: Saçın için en doğru ürünleri kullansan da, bakımını ihmal etmesende patlıcan moru saç rengi mutlaka akacağını ve rengi solacağını unutma. Sen ancak parlaklığını daha uzun süre koruyabilir ve süreci geciktirebilirsin. O yüzden 3 haftada ya da ayda bir sadece dip boyası yapman değil komple boyaman gerekir. Ayrıca patlıcan morundan dönmenin de zor olacağını unutma. Saçını başka bir renge boyasan ve kapatsan mutlaka altından yansır. O yüzden dönmek istediğinde açıcı kullanman gerekir.

Nasıl Makyaj Yapmalısın?

Yanık tende gözlük bir başka mı duruyor? #sunglasses

Patlıcan moru her ne kadar ten rengine bağlı olsa da makyajla tamamlanmayı gerektiriyor. Kendi başına oldukça yoğun olduğu için soft tonlarda makyaj tercih etmelisin. Çok canlı tonlarda makyaj hoş durmaz. Nude tonlarda göz makyajı ve pembe, mor tonlarda ruj patlıcan moru saç için güzel bir kombin oluşturur.

Kızlar, eğer patlıcan moru saç rengi ile ilgili deneyimleriniz varsa, hangi boyayı kullandığınız, zemin renginiz ve istediğiniz rengi elde edip etmediğiniz gibi detayları bizimle paylaşıp, saçını boyamayı düşünenlere de yol gösterirse çok sevirinim.

7 1 0 0 0 2
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478