Patlıcan Moru Saç Rengi

Saç rengin olarak patlıcan moru kullanman demek hem marjinal hem gizemli hem de özgün olacaksın demektir. Sende bu rengi denemeyi düşünüyorsan saçını nasıl boyayacağını, nasıl bakım yapman gerektiğini ve makyajının nasıl olması gerektiğini birlikte inceleyelim.

These temporary hair color products let you get in on the pastel fun without the long term commitment.

Patlıcan moru saç rengi genelde kızılın bir tonu olarak kabul edilir ve renk kartelasında kızıl tonları arasında yer alır. Aslında bu boyayacağın rengin tonuna ve saçının zemin rengine göre değişir. Saçın çok koyuysa, patlıcan moruna boyadığında güneş ışığında hafif mor yansımalar görürken, sarı saçın üstüne boyadığında saçın tamamen canlı bir mor olur. Tabii bu saçını boyadığın rengin içeriğiyle de alakalı. Bazı saç boyaları tamamen morken bazı boyalar mor ve kızıl yansımalar barındırıyor.

Patlıcan Moru Saç Rengi Kimlere Yakışır?

The right hair color can really transform your look – it enlivens your skin tone, hides random grays and can make the color of your eyes stand out.

Patlıcan moru saç rengi hemen hemen bütün kadınlara yakışır. Burada önemli olan doğru tonlamadır. Eğer açık tenliysen patlıcan morunu istediğin şekilde kullanabilirsin ama esmer tenliysen morun daha yoğun ve koyu olduğu ayrıca kızıl yansımalarda barındıran halini tercih etmen rengin sana daha uygun hale gelmesini sağlar. Eğer bu rengin sende nasıl duracağına dair şüphelerin varsa ama mutlaka denemek de istiyorsan patlıcan moru balyajı tercih edebilirsin. Böylece hem rengin sende nasıl duracağını kestirmiş olursun hem de saçını tamamen boyamamış olursun.

Saçını Nasıl Patlıcan Moruna Boyayabilirsin?

,  #balayagehairviolet

Saçların sarı ya da açık kahve tonlarındaysa patlıcan morunu elde etmen ve geçiş yapman oldukça kolaydır. Eğer çok koyu kahve tonları ya da siyah renkte saçların varsa  da iki seçeneğin var. Birincisi saçına açıcı uygulayıp sonra istediğin renge boyayarak tek seferde tonu yakalamak. Bu yolu seçeceksen çok dikkatli olmalısın çünkü açıcı kimyasal bir maddedir ve saçında fazla bekletildiğinde ya da yanlış uygulandığında saçında aşırı yıpranma hatta yanmaya neden olabilir. İkincisi ise saçın koyu da olsa hiç açıcı uygulamadan saçını boyamak ama burada istediğin canlı rengi muhtemelen yakalayamazsın. Koyu renk saçında sadece rengin belli belirsiz yansımalarını elde edebilirsin. Belki bir kaç seferden sonra renk iyice oturmaya ve kendini belli etmeye başlar ama açıcının saçında yaratacağı tahribattı da riske etmemiş olursun.

Patlıcan Moru Boya Alternatifleri

Koleston 3/66 Patlıcan Moru

Satın Almak İçin:    


Palette Deluxe 4-99 Patlıcan Moru

Satın Almak İçin:        


Sea Color 3/66 Patlıcan Moru

Satın Almak İçin:  


Maxx Deluxe Beauty Expert 3.66 Patlıcan Moru

Satın Almak İçin:  

Maxx Deluxe Natural Beauty 3.66 Patlıcan Moru

Satın Almak İçin:  

Maxx Deluxe Golden Beauty 3.66 Patlıcan Moru

Satın Almak İçin:       

Sea Color Natural Effect 3.66 Patlıcan Moru

Satın Almak İçin:  


Neva Color 4.20 Patlıcan Moru

Satın Almak İçin:  


Nevaton 4.20 Patlıcan Moru

Satın Almak İçin:  


Patlıcan Moru Saç Bakımında Dikkat Etmen Gerekenler

  • Saçını her gün yıkamaktan kaçınmalısın çünkü bu hem saç renginin hızlıca akmasına hem de saçın ihtiyacı olan kendi yağlarından mahrum kalmasına neden olursun.
  • Saçın parlaklığını korumak ve daha sağlıklı olmasını sağlamak için boyalı saçlar için üretilmiş, renk koruyucu özelliği olan şampuanları tercih etmelisin.
  • Sıcaklık saçı kuruttuğu ve yıprattığı için ısıl işlemlerden kaçınmalısın, yapacağın zaman ise işlem öncesi ısıya karşı koruyucu ürün kullanmalısın.
  • Saçını olabildiğince soğuk suyla yıkamaya ve olabildiğince soğuk havayla kurutmaya özen göstermelisin.
  • Duştan sonra durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerini kullanmalısın.
  • Haftada bir ya da iki kere saç bakım maskesi uygulayarak saçının ihtiyacı olan nemi karşılamaya özen göstermelisin.

Dikkat: Saçın için en doğru ürünleri kullansan da, bakımını ihmal etmesen de patlıcan moru saç renginin mutlaka akacağını ve renginin solacağını unutma. Sen ancak parlaklığını daha uzun süre koruyabilir ve süreci geciktirebilirsin. O yüzden 3 haftada ya da ayda bir sadece dip boyası yapman yeterli olmaz. Dip boyası yaptığında bekleme sürenin bitmesine az bir zaman kala, boyayı boy ve uçlara da sürmelisin ki renk tazelensin. Ayrıca patlıcan morundan dönmenin de zor olacağını unutma. Saçını başka bir renge boyasan ve patlıcan morunu kapatsan bile mutlaka yeni renginin altından yansımaları görürsün. O yüzden dönmek istediğinde açıcı kullanman gerekebilir.

Patlıcan Moru Saçına Nasıl Makyaj Yapmalısın?

Yanık tende gözlük bir başka mı duruyor? #sunglasses

Patlıcan moru, her ne kadar senin ten rengine bağlı olsa da makyajla tamamlanmayı gerektiriyor. Patlıcan moru kendi başına oldukça yoğun bir renk olduğu için soft tonlarda makyaj tercih etmelisin. Çok canlı tonlarda makyaj bu saç rengiyle hoş durmaz. Ten makyajını yaparken, eğer cildin yağlı ise mat yapıda, kuru ise su bazlı ürünleri tercih etmelisin. Renk olarak ise cildini tamamlayacak ve boyun bölgenle fark yaratmayacak tonda olmalı. Nude tonlarda göz makyajı ve pembe, mor tonlarda ruj patlıcan moru ise saç için güzel bir kombin oluşturur.

Kızlar, eğer patlıcan moru saç rengi ile ilgili deneyimleriniz varsa, hangi boyayı kullandığınız, zemin renginiz ve istediğiniz rengi elde edip etmediğiniz gibi detayları bizimle paylaşıp saçını boyamayı düşünenlere de yol gösterirseniz çok sevirinim.

7 1 1 0 0 3
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478