Ateş Kızılı Saç Rengi

Ateş kızılı, kızıl tonunda saç renkleri arasında en çarpıcı olanı. Kızıl zaten saç renkleri arasında en iddialısıyken, ateş kızılı da en dikkat çekici hali. Saçını kızıla boyatmayı düşünüyorsan ya da farklılık arıyorsan, bu renk ile tüm bakışları üzerine toplayabilirsin. Eğer saçını kendin boyamayı düşünüyorsan senin için ateş kızılı boya alternatifleri, bakım rutini ve doğru makyaj stili ile geldik.

Ravishing Fire Red Balayage � If you have completely fallen in love with the concept of balayage hair color, but are unsure if you can pull off this trendy color technique with shorter hair, you dont have to wonder anymore!� Read on to find the hottest balayage ever! #haircolor #redhair #brighthair #balayage

Ateş kızılı içinde kırmızıyı yoğun barındırdığı için hem saçların son derece dikkat çekici hale geliyor hem de seni daha canlı ve dinamik gösteriyor. Bu kadar kırmızı barındırması ve parlak olması nedeniyle de en çok beyaz tenlilere yakışıyor. İçindeki kırmızı, beyaz ten ile kontrast oluşturarak, seni daha enerjik ve çarpıcı gösteriyor. Eğer bakışları üzerine toplamaktan çekinmiyorsan ve iddialıysan, ateş kızılı saç rengi tam sana göre. Buğday tenliler ve esmerler içinse ateş kızılı saç rengi uygun değil. Onlar daha çok kahve kızıl ya da şarap kızıl gibi kızılın daha koyu tonlarını tercih etmeli.

Nasıl Elde Edersin?

We've got Pantene, Aussie, Aveeno and more -- but can you guess which drugstore shampoo is No. 1?

Saç rengin koyu tonlarda ise ateş kızılını elde etmek için saçının önce açılması gerekebilir yoksa istediğin rengi elde etmen zordur. Eğer saçın bakır ya da sarı gibi açık tonlardaysa açıcıya gerek olmadan ilk boyamanda istediğin rengi elde edebilirsin. Eğer saçını kuaförde boyatmak yerine kendin boyamayı düşünüyorsan ve saçına açıcı uygulayacaksan çok dikkatli olmalısın çünkü açıcı yanlış uygulandığında ya da saçında gereğinden fazla bekletildiğinde yıpranmaya, kopmaya hatta yanmaya bile sebep olabilir. O yüzden tavsiyemiz en azından kızıla geçiş aşamasında saçını işin uzmanına emanet etmen.

Ateş Kızılı Boya Alternatifleri

Palette 7-887 Ateş Kızılı

Satın Almak İçin:      


Koleston Supreme 77/44 Kor Ateş Kızılı

Satın Almak İçin:    


Koleston 77-44 Kor Ateş Kızılı

   Satın Almak İçin:


Palette Kalıcı Doğal Renkler 6-88 Ateş Kızılı

Satın Almak İçin:


Sea Color 66-46 Ateş Kızılı

Satın Almak İçin:  


Ateş Kızılı Saçın Bakımı Nasıl Olmalı?

Ateş kızılı saçının bakımı için ilk yapacağın şey, boyalı saçlar için üretilen, renk koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan şampuan-saç kremi kullanmaktır. Saç rengin ne olursa olsun bunu zaten yapmalısın ama eğer saçın kızılsa bu daha da önemlidir çünkü kızıl çok çabuk akar ve solar. Doğru ürün kullanmak rengin akmasını olabildiğince azaltmak ya da en azından geciktirmek ve matlaşmasının önlemek için önemlidir. Burada boyalı saçlar için üretilen şampuanlardan değil de kızıl saça özel ürünleri de tercih edebilirsin. Saçın kızıl olsa da olmasa da sıcaklıktan etkilenip yıpranmaması için ısıl işlem uygulamamalısın. En azından olabildiğince kaçınmalı ve sadece özel günlerde uygulamayı tercih etmelisin. Eğer ısıl işlem yapılacaksa da öncesinde saçına mutlaka ısıya karşı koruyucu ürün uygulamalısın. Saçını şekillendirmek için de saç spreyi ya da saç köpüğü gibi şekillendiricileri tercih etmelisin. Sıcaklıktan kaçmak için sadece ısıl işlem değil, yıkama ve kurutma rutinine de dikkat etmelisin. Duş esnasında saçını kaynar suyla değil soğuğa yakın en azından ılık suyla yıkamaya özen göstermelisin. Saçını kuruturken de çok sıcak havayla kurutmamaya en azından fön makinesini saçına çok yakın tutmamaya özen göstermelisin. Ayrıca duş sonrası durulama gerektirmeyen saç bakım serumlarından kullanmalı ve saçının nem ihtiyacını karşılamak için belli aralıklarla bakım maskesi uygulamalısın. 

Makyajın Nasıl Olmalı?

Makyajını yaparken unutmaman gereken şey, ateş kızılı saç zaten çok canlı ve dikkat çekici olduğun için rüküş bir görüntü olmaması için makyaj tonlamalarında dikkatli olmak. Cilt makyajını yaparken, cildinle bütünlük oluşturacak ve ve boyun kısmınla renk eşitsizliği sağlamayacak ürünleri tercih etmelisin. Göz makyajını yaparken bej, kahve ve yeşil tonlarını, allık renklerinde ise şeftali, turuncu ve kırmızı tonlarını tercih etmelisin. Ruj olarak ise yine şeftali ve kırmızı tonlarını tercih edebilirsin ama kırmızı ruj süreceğin zaman hem saçın hem dudakların kırmızı olacağı için makyajının geri kalanını son derece sade bırakmalısın. Kızıl saç makyajını nasıl yapman gerektiğiyle ilgili detaylı bilgi için Kızıl Saç Makyajı başlığımızı inceleyebilirsin.

Kızlar ateş kızılı saç rengi saç rengi ile ilgili deneyimlerinizi bizimle paylaşarak bu saç rengini kullanmayı düşünenlere fikir verirseniz çok sevinirim.

3 5 1 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478