Ateş Kızılı Saç Rengi

Kızılın tonları arasında en çarpıcı olanıyla burdayız; ateş kızılı. Kızıl zaten saç renkleri arasında en iddialısıyken, ateş kızılı en yoğun olanı. Saçlarını kızıla boyatmayı düşünüyorsan, bu renk ile tüm bakışları üzerine toplayabilirsin. Eğer saçını kendin boyayacaksan, senin için, ateş kızılı boya alternatifleri, bakım rutini ve doğru makyaj ile geldik.

Ravishing Fire Red Balayage � If you have completely fallen in love with the concept of balayage hair color, but are unsure if you can pull off this trendy color technique with shorter hair, you dont have to wonder anymore!� Read on to find the hottest balayage ever! #haircolor #redhair #brighthair #balayage

Ateş kızılı içindeki yoğun kırmızı barındırdığı için saçların son derece dikkat çekici hale geliyor. Böylece seni daha canlı ve dinamik gösteriyor. Bu kadar kırmızı barındırması ve parlak olması nedeniyle de en çok beyaz tenlilere yakışıyor. İçindeki kırmızı, beyaz ten ile kontrast oluşturarak, seni daha enerjik ve çarpıcı gösteriyor. Eğer bakışları üzerine toplamaktan çekinmiyorsan ve iddialıysan, ateş kızılı saç rengi tam sana göre. Buğday tenliler ve esmerler içinse ateş kızılı saç rengi uygun değil. Onlar daha kahve kızıl ya da koyu kızıl gibi kızılın daha koyu tonlarını tercih etmeli.

Nasıl Elde Edersin?

We've got Pantene, Aussie, Aveeno and more -- but can you guess which drugstore shampoo is No. 1?

Saç rengin koyu tonlarda ise ateş kızılını elde etmek için saçının önce açılması gerekebilir yoksa istediğin rengi elde etmen zordur. Eğer saçın bakır ya da sarı gibi açık tonlardaysa açıcıya gerek olmadan ilk boyamanda istediğin rengi elde edebilirsin. Eğer saçını kuaförde boyatmak yerine kendin boyamayı düşünüyorsan ve saçına açıcı uygulayacaksan çok dikkatli olmalısın çünkü açıcı yanlış uygulandığında ya da saçında gereğinden fazla bekletildiğinde yıpranmaya, kopmaya hatta yanmaya bile sebep olabilir. O yüzden tavsiyemiz en azından kızıla geçiş aşamasında saçını işin uzmanına emanet etmen.

Ateş Kızılı Boya Alternatifleri

 

Palette 7-887 Ateş Kızılı

Satın Almak İçin:   


 

Sea Color 66-46 Ateş Kızılı

Satın Almak İçin:


 

Koleston 77-44 Kor Ateş Kızılı

 

 

   Satın Almak İçin:


 

L’Oréal Paris 6.66 Yoğun Kızıl

 

Satın Almak İçin:


 

Garnier 6.60 Yoğun Yakut Kızılı

 

 

Satın Almak İçin:  


 

Ateş Kızılı Saçın Bakımı Nasıl Olmalı?

Ateş kızılı saçının bakımı için ilk yapacağın şey boyalı saçlar için ve renk koruyucu özelliği olan şampuan kullanmak çünkü kızıl ve tonları çok fazla akar. Saçın kızıl olsa da olmasa da hem saç renginin solmaması hem de saçının yıpranmaması için saçına ısıl işlem uygulamamalı, olabildiğince soğuk suyla yıkamalı ve olabildiğince soğuk havayla kurutmalısın. Eğer ısıl işlem yapacaksan da mutlaka ısıya karşı koruyucu ürün kullanmalısın. Saçın boyalı olsa da olmasa da ısıl işlem uygulamak yerine saç spreyi ya da saç köpüğü gibi şekillendiricileri tercih etmelisin.

Makyajın Nasıl Olmalı?

Makyajını yaparken unutmaman gereken şey ateş kızılı saç zaten çok canlı ve dikkat çekici olduğun için rüküş bir görüntü olmaması için makyaj tonlarında dikkatli olmak. Göz makyajını yaparken bej, kahve ve yeşil tonlarını, allık renklerinde şeftali, turuncu ve kırmızı tonlarını, ruj olarak ise yine şeftali ve kırmızı tonlarını tercih edebilirsin. Kızıl saç makyajı hakkında daha detaylı bilgi için Kızıl Saç Makyajı başlığımızı inceleyebilirsin.

Kızlar ateş kızılı saç rengi saç rengi ile ilgili deneyimlerinizi bizimle paylaşarak bu saç rengini kullanmayı düşünenlere fikir verirseniz çok sevinirim.

 

1 2 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478