Kısa Abiye Saç Modelleri

Kısa saçta, model alternatifi uzun saça göre daha az olsa da düşünülenin aksine kullanabileceğin oldukça fazla stil var. Yine de topuz, atkuyruğu gibi özel günlerde kullanılan ve akla ilk gelen modelleri tercih etme şansın olmadığı için saçını nasıl şekillendireceğin kafanı kurcalayabilir. Biz de işini kolaylaştırmak için kısa saç için abiye modelleri senin için inceledik.

Kısa saçını özel günlere uyarlamak için en pratik ve güzel yöntem, saç aksesuarı kullanmaktır. Saçın ister düz ister dalgalı olsun farketmez elbiseni ve takılarını tamamlayacak şık bir saç aksesuarı bütün havanı değiştirebilir. 

Düz saçlar için en şık ve net saç modellerinden biri daha önce Islak Görünümlü Saç Modeli başlığında bahsettiğimiz modeldir. Saçını yapısına uygun bir şekillendiriciyle sabitleyerek, şık bir saç modeli yakalayabilirsin.

Saç kesiminde eğer yanları ve arkası kısa, üst kısmı daha uzun ise saçının üst kısmını serbest ve dağınık bırakarak şık ve cool bir stil yakalayabilirsin.

Saçın hangi boyda olursa olsun örgüleri kullanabilirsin. İki yandan yapacağın balıksırtı örgü modelini hem abiye olarak özel günlerde hem de günlük hayatında kullanabilirsin.

Kısa katlı saç kesimine sahipsen katlarına doğal dalgalar vererek abiye bir saç modeli elde edebilirsin.

Saçlarını tamamen geriye doğru tarayıp sabitleyerek de şık bir saç modeli elde edebilirsin.

Saçın asimetrik kesimse uzun olan tarafı hacimli ve iri dalgalarla şekillendirerek şık bir saç modeli yakalayabilirsin.

Geriye doğru taranmış saç modelini yaparken saçını sıkı şekilde arkaya doğru sabitleyerek değil de bombeli ve hafif dağınık bırakarak da abiye saç modeli elde edebilirsin.

Katlı kesim yapılmış saçına kalın fırçayla çekilen hareketli ve fön hem saçını hacimli gösterir hem de her ortamda kullanmana olanak verir.

 

Kısa saçlarına retro fön çektirerek de özel günlerde kullanabileceğin abiye saç modeli elde edebilirsin.

Kısa ve düz saçların varsa sadece çok katlı bir kesim ve hacimli fönle şık bir saç modeli elde edebilirsin.

Saç kesiminde yanların ve arkaların daha kısa ve üst kısmın daha uzunsa, kısa tarafları daha basık uzun tarafları daha hacimli bırakarak kullanabilirsin.

Mantar saç kesimi gibi yuvarlak bir saç kesimi kullanıyorsan saçına hafif hareket verecek şekillendirmen yeterlidir. 

Saçını sadece bombeli ve hacimli olacak şekilde tarayıp şekillendirmen yeterlidir.

Saçların kıvırcıksa bukle belirginleştirici türde bir şekillendirici sürüp şekillendirmen yeterlidir.

Saçını şekillendirici uygulayıp, vigo başlığı ile kurutarak şık bir saç modeli elde edebilirsin. Eğer daha hacimli bir saç modeli istiyorsan saçına derin yan ayrım verebilirsin.

 

1 4 0 1 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478