Orta Boy Saç İçin En Güzel Model Alternatifleri

Orta boy, hem yıkaması, taraması ve bakımı uzun saç kadar uğraştırıcı olmadığı için hem de kısa saçta kullanamayacağın kesimleri ve modelleri tercih edebileceğin için en sık rastladığımız saç uzunluğudur. Orta boy saçta hem topuz, örgü, atkuyruğu gibi saç modellerini hem de perçem, lob gibi saç kesimlerini kullanabilirsin. Üstelik bütün bunlarla beraber uzun saç kadar uğraş vermeni de gerektirmez. Biz de en güzel orta boy saç kesimlerini ve modellerini senin için derledik.

Atkuyruğu Modeli

Atkuyruğu yapman için saçının mutlaka uzun olması gerekmez. Orta boy saçta da salaş ya da şık minimal atkuyruğu modellerini tercih edebilirsin. Atkuyruğunu yaparken başının arkasında ya da ensende konumlandırabilirsin.  

Abiye Saç Modeli

Orta uzunlukta saçta yapabileceğin bu abiye saç modeliyle tüm bakışları üstüne toplayabilirsin. Saçının ön kısmından büyük bir parçayı ayırdıktan sonra arka kısımdaki saçlarını tepeden sıkı şekilde toplayabilir ya da krepe yaparak arkaya doğru tarayarak sabitleyebilirsin. Son olarakta önden ayırdığın saçı sağa ya da sola sıkı şekilde sabitleyerek modelini tamamlayabilirsin.

Spor Yarım Atkuyruğu Modeli

Üst kısımdaki saçları sıkı değil salaş tarzda toplayarak, alışagelmişin dışında olan spor tarzda yarım atkuyruğunu tercih edebilirsin. Atkuyruğunu yaparken toplamaya, ister şakak hizasından istersen de kulak diplerinden başlayabilirsin.

Şık Yarım Atkuyruğu Modeli

Yarım atkuyruğunu günlük değil de abiye formda da kullanabilirsin. Saçlarına fönle ya da maşayla hacim verdikten sonra üst kısımı sıkı şekilde toplayarak bu modeli yakalayabilirsin.

Çift Topuz Modeli

Ufak boyutta yapacağın topuzlarla elde edebileceğin çift topuz modelini de orta uzunluktaki saçınla kullanabilirsin.

Üçgen Perçem Modeli

Alın bölgeni tamamen kapatacak üçgen perçem kesimiyle de şık bir tarz yakalayabilirsin. Bu kesimde perçem dışındaki saçların katlı ya da küt, düz ya da dalgalı olabilir.

Perde Kahkül Modeli

Perde kahkül, üçgen formdan farklı olarak tüm alnını kapatmıyor, geriye doğru şekillendirerek kullanılıyor. Eğer saçların düzse perde kahkül senin için güzel bir alternatif olabilir.

Spor Yarım Topuz Modeli

Dalgalı saçlarının sadece üst kısmını dahil ederek yaptığın salaş yarım topuz modeliyle cool bir hava yakalayabilirsin.

Şık Yarım Topuz Modeli

Spor değil şık formda yarım topuz modelini düğünlerde, davetlerde ve en özel günlerinde tercih edebilirsin.

Geriye Doğru Taranmış Saç Modeli

Saç boyun uzun da olsa kısa da olsa tercih edebileceğin bu şık saç modeli için saçların düz olmalı ve şekillendirici yardımıyla geriye doğru sabitlenmeli.

Asimetrik Dalgalı Saç Modeli

Saçının bir tarafını diğerinden daha uzun bıraktığın asimetrik saç kesimini dalgalı formda kullanarak, hacimli ve şık bir saç stili elde edebilirsin.

Asimetrik Düz Kesim Saç Modeli

Saçının bir tarafını diğerinden daha uzun bırakarak asimetrik bir hava yakaladığın saçlarını düz formda kullanarak keskin ve havalı bir model elde edebilirsin

Dalgalı Saç Modeli

Yüzüne yakışan ayrımı belirledikten sonra sadece doğal dalgalar verdiğin saçını hem ofiste hem okulda hem de davetlerde kullanabilirsin.

Ultra Hacimli Saç Modeli

Saçlarını iri maşayla ya da kalın fırça yardımıyla fönleyerek elde edebileceğin ultra hacimli saç modeliyle göz alıcı olabilirsin. Bu model günlük kullanım için değil de özel günler için daha uygundur.

Tek Taraflı Örgü Modeli

Saçlarını yüz tipine uygun olarak ayırdıktan sonra ister sağ ister sol tarafı örüp diğer tarafı serbest bırakarak şık bir saç modeli elde edebilirsin. Bu stilde saçların düz ya da dalgalı olabilir.

Yumuşak Dalgalı Saç Modeli

Yumuşak ve hafif dalgalar hem çok çaba gerektirmezken hem de doğal ve sade durur

Düz Kesim Saç Modeli

Küt kesim yaptırdığın saçını düz formda kullanarak keskin ve hoş bir saç modeli elde edebilirsin. Bu görünümü elde etmek için saçların sağlıklı ve pürüzsüz olmalı.

LOB Saç Kesim Modeli

LOB(Long Bob) bob saç kesiminin daha uzun boyda saçlar için olan formu. Saçların arkadan öne doğru uzadığı ve yoğunluğun saçın arka tarafında olduğu bu şık saç kesimi için saçların düz ya da kıvırcık olabilir.

Ense Topuzu Modeli

Ensende yapacağın minimal bir topuzla zarif bir hava yakalayabilirsin.

 

 

 

2 5 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478