Düz ve Orta Boy Saç Kesimleri

Orta boy saçlara günlük hayatımızda çok sık rastlarız çünkü çok uzun saçın şekillendirmesi ve bakımı ile uğraşmak istemeyen ama saçını çok kısa da kestirmek istemeyen, zaman zaman topuz, atkuyruğu gibi şekilde vermek isteyen hanımların tercihidir. Hem orta boy saç kullanıyorsan hem de saçların düzse ya da sürekli düzleştiriyorsan kullanabileceğinen şık kesimler burada.

Lob (Long Bob) Kesim

Dieses Produkt glättet Ihr Haar beim Duschen. Sie brauchen nur 5 Minuten!,  #beim #brauchen #dieses #Duschen #glättet #Haar #ihr #Minuten #nur #ombrehairvideos #Produkt #Sie

Bob kesimin uzun formuna long bob anlamına gelen lob saç kesimi nedir. Bu kesim de saçın arkası en kısa bölümdür, öne doğru uzayarak gelir. Katlı bir kesim olduğu için hacimli durur. Duştan çıktıktan sonra saçlarını kurutman yeterlidir.

Katlı Hacimli Kesim

Blonde lob - Frisyrer Lena do love her hair so much Lena do love this woman hair shooper cute like this woman

Saçında hacim ve harekelilik istiyorsan saç kesimin katlı olmalı. Bol katlı bir kesim yaptırdığın saçına vereceğin derin yan ayrım ve uygulayacağın saç tipine uygun bir şekillendirici ile tüm gözleri üzerine toplayabilirsin.

Düz Perçem

#women's short thin hairstyles #short thin hairstyles #thin hairstyles for prom #thin hairstyles 2016 #african american thin hairstyles #round face thin hairstyles #oval face thin hairstyles #mens long thin hairstyles

İnce bir çizgi gibi düz, dağınık ya da katlı farketmez yüz tipine uygun  bir perçem kestirmen bütün havanı değiştirebilir. Perçem kestirdikten sonra geri kalan saçlarına ister katlı, istersen de düz kesim yaptırdıktan sonra saçını açık bırakman yeterli. Üstelik saçına atkuyruğu ya da topuz yaptığında da perçemin modeline daha güzel bir hava verir.

Düz Kesim

Amanda Kokoeva 💍 on Instagram: “Hey guys!♥️ Many of you are new to my page and probably have some questions for me! So below I’m listing 10 things about me you may want to…”

Saçına hiç kat vermeden bütün saçının aynı uzunlukta olduğu kesim düz kesimdir. Kıvırcık saçlara uygun değildir çünkü kıvırcık saça düz kesim yaptırdığında kabarıklık ve yoğunluk uçlarsa birikir ve piramit gibi bir görüntü oluşur. Düz ve orta boy saçta ise son derece modern ve havalı durur. Yüzüne uygun şekilde saçlarını ortadan ya da yandan ayırman yeterli.

Asimetrik Kesim

Absolutely great ... both her hair and makeup ...- Absolut großartig … sowohl ihre Haare als auch ihr Make-up #absolut #ähnlich…  Absolutely great … both her hair and makeup #absolutely #similar #hair … – #absolutely #similar   -#hairweavesbob #hairweavescare #hairweavesclosure #hairweavesinstallation #hairweavesmediumlength #hairweavesquotes #hairweavessewin #hairweavestechniques

Asimetrik kesim de düz ve orta boy saç için harika bir tercih. Saçın bir tarafını diğerinden daha kısa bıraktığın kesim genellikle ortadan değil de yan ayrımlarda kullanılır. Saç yoğunluğunun çok olduğu taraf uzun diğer taraf kısa bırakılır. Bu kesimde saçını düz bırakabilir ya da uçlarını hafif içe doğru yapabilirsin.

Çok Katlı Kesim

Çok katlı kesim düz ve orta boy saç için çok idealdir. Bu kesimde saçını yıkadıktan sonra şekillendirici sürüp kurutman yeterlidir. Saçına ne kadar kat verirsen o kadar hacimli ve yoğun duracağını unutma.

0 2 0 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478