Balıksırtı Örgü Tekniği

Hepimizin çok beğendiği ama bazılarımızın yapmakta zorlandığı diğer adı fransız örgüsü olan balıksırtı örgü modelinin tekniğini öğrendiğinde ve bir defa yaptığında artık atkuyruğuna, topuzuna ya da açık saç modellerine balıksırtı bu örgüyü dahil etmek isteyeceksin. Balıksırtı örgünün nasıl yapıldığını birlikte inceleyelim.

Balıksırtı Örgü Nasıl Yapılır?

  1. Saçını tepeden uca kadar öreceğini farzedersek, tepe kısımdan bir tutam al ve üç eşit parçaya ayır ama alacağın tutam sağ ve soldan tepeye kadar kalın bir tutam değil, tepeden normal bir tutam.
  2. Ayırdığın tutamın 2 parçasını bir elinle 1 parçasını da diğer elinle tut. 1 parça olan tutamı diğer ikisinin ortasına al. Yani sağdaki ya da soldaki tutamın yerini ortadaki ile değiştir ve bu döngüyü tekrarla.
  3. Bu döngüyü 2 kez tekrar ettikten sonra yanlardan birer tutamı da örgüye dahil ederek ilerle.
  4. Bu şekilde yanlardaki saçları dahil ederek uca kadar ilerle.
  5. Yumuşak sprey ile sabitle.

Örmeye başlamadan önce saçını düzgünce taramayı ihmal etme hatta istersen durulanma gerektirmeyen bakım kremi ya da serum da kullanabilirsin. Balıksırtı örgüyü yapmak pratik yaptıkça sana çok daha kolay gelecektir.

Çift Taraflı Balıksırtı Örgü Nasıl Yapılır?

#popular #boxerbraids #hairstyles #even # now - mein Blog İdeas -   - Frisuren -

Balıksırtı örgünün doğal, spor ama havalı hallerinden biri çift taraflı örgüyü günlük olarak rahatça kullanabilirsin. Bunun için saçını iki eşit parçaya ayır, karışmaması için bir tarafı topla ve önce açık tarafı sonra diğer tarafı aynı taktikle balıksırtı ör.

Balıksırtı Örgülü Yarım Topuz Nasıl Yapılır?

Bu modeli düz, dalgalı ya da kıvırcık her saç tipinde yapabilirsin. Eğer dalgalı yapmak istiyorsan önce saçına ısıya karşı koruyucu ürün uygula, sonra maşala. Saçını maşalarken, kaş hizasından tepeye kadar, istediğin kalınlıkta saç tutamını ayır. Tüm saçını maşaladıktan sonra bu kısmı tepeye kadar balıksırtı ör ve tuttur. Sonra örgünü çekerek genişlet, topuz yapacağın kısma önce krepe yap sonra da tokanın etrafında sararak topuz haline getir.

Ters Balıksırtı Örgü İle Topuz

1001  inspirierende Ideen für einfache Flechtfrisuren zum Selbermachen  New Sit...#einfache #flechtfrisuren #für #ideen #inspirierende #selbermachen #sit #zum

Ters balıksırtı örgüyü yapabilmen için biraz pratikleşmen gerek. Saçını öne atarak, enseden tepeye kadar saçını ör. Sonra örgünü dahil ederek bütün saçını topla ve tokanın etrafına sararak topuz haline getir.

Ters Balıksırtı Örgü İle Atkuyruğu Nasıl Yapılır?

How to - Braid into a bun / ponytail ! @ The Beauty ThesisThe Beauty Thesis  *Lydia loves when I do her hair like this with a top knot on top :) so fun

Saçlarını öne atarak enseden yukarıya doğru istediğin noktaya kadar ör. Bu sefer örgünü belli bir yere kadar balıksırtı ör sonrasında uca kadar etraftaki saçları dahil etmeden ör ve ucunu topla. Sonra da örgünü dahil ederek bütün saçlarını atkuyruğu yap.

Ters Çift Taraflı Balıksırtı Örgü İle Topuz Nasıl Yapılır?

Gündelik hayatta her zaman aynı saç modellerini yapmaktan sıkılan kadınlar için doğal bir görünümü olan örgülü topuz saç modelleri yazısını yazmak istedim.  Özellikle her gün işe veya okula giden kadınlar için rutinleşmiş saç modellerinde farklılık yapmak istenebiliyor. Örgülü topuz sayesinde hem rahat hemde kullanışlı bir saç modeli oluşturabilirsiniz. Hem şık hem rahat bir saç modeli …

Saçını ikiye ayır ve karışmaması için tek tarafı topla. Sonra saçını öne atarak, önce bir sonra diğer tarafı enseden tepeye kadar ör ve topla. Sonra yaptığın atkuyruklarını tokanın etrafına sararak topuz haline getir.

46 32 2 3 4 18
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478