Siyah Saç Klasiği

Saçlarında değişiklik istiyor ve trend olduğu müddetçe kullanacağın popüler stillerden değil de kalıcı bir değişiklik yapmak istiyorsan neden klasik bir seçim yapmıyorsun? Mesela siyah! Bütün ten renklerine uygun, her mevsim kullanabileceğin siyah saçlar asilliğiyle tam sana göre!

Siyah Saç En Çok Kimlere Yakışır?

Siyah saçı hangi ten rengine sahip olursan ol rahatlıkla kullanabilirsin. Burada önemli olan şey doğru tonu bulmak. Açık tenliler siyahın en yoğun halini, açık ve buğday tenliler ise koyu kahve gibi çok yoğun olmayan siyah tonlarını tercih etmeli. Açık tenlilere yoğun siyah  saç tavsiye edilmesinin sebebi siyah beyaz kontrast oluşturduğu için siyah saç beyaz tende patlar! Dita Von Teese ve Monica Belluci siyah saç ve beyaz ten uyumunun en güzel temsilcilerinden.

Siyah saçın özellikle siyah ya da koyu tonlarda göz makyajı ve canlı tonlarda (özellikle kırmızı) dudak makyajı ile kombinlendiğinde nefis bir görüntü elde edersin. Her ne kadar koyu saç canlı tonlara göre daha az makyaj gerektirse de siyah saç ten rengin ne kadar açıksa o kadar makyaj gerektirir. 

Koyu Siyah

Koyu siyah aslında siyah saç denilince hepimizin aklına ilk gelen siyahın en yoğun tonu, her tene yakıştığı gibi beyaz tende diğerlerine nazaran daha hoş durur.

Mavi Siyah

Mavi siyah saç rengi gece mavisi diye de bilinir. Yoğun siyahın aralarından  mavinin yansıdığı saç rengidir. Mavi siyah içindeki mavi yansımalarından dolayı açık ve buğday tenlilere daha çok yakışır. Esmer tenliler ise eğer bu rengi kullanmak istiyorlarsa tamamen boyatmak yerine siyah saçın boy ve uçlarına mavi serpiştirerek kullanmayı tercih etmeliler.

Koyu Kahve

Woman in White Dress Leaning on Brick Wall Posing for Photo

Eğer esmer tenli isen ya da koyu renk saç kullanmak istiyor ama saçını simsiyah yapmaya cesaret edemiyorsan siyaha dönük koyu kahveyi tercih edebilirsin. Kahverenginin en koyu tonu hem her ten rengine uygun hem siyah kadar yoğun değil. Koyu saçla yakalamak istediğin havayı bu tonla elde edebilirsin.

Siyah saçına nasıl bakım yapacağını öğrenmek için “Siyah Saç Bakımı” saçına uygun makyaj için “Siyah Saç Makyajı” yazılarımızı inceleyebilirsin.

Boya markaların siyah tonlarını incelemek için Garnier, Schwarzkopf, Koleston, L’Oréal markalarına tıklayabilirsin.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478