Siyah Saç Klasiği

Saçlarında değişiklik istiyor ve trend olduğu müddetçe kullanacağın popüler stillerden değil de kalıcı bir değişiklik yapmak istiyorsan neden klasik bir seçim yapmıyorsun? Mesela siyah! Bütün ten renklerine uygun, her mevsim kullanabileceğin siyah saçlar asilliğiyle tam sana göre!

Siyah Saç En Çok Kimlere Yakışır?

Siyah saçı hangi ten rengine sahip olursan ol rahatlıkla kullanabilirsin. Burada önemli olan şey doğru tonu bulmak. Açık tenliler siyahın en yoğun halini, açık ve buğday tenliler ise koyu kahve gibi çok yoğun olmayan siyah tonlarını tercih etmeli. Açık tenlilere yoğun siyah  saç tavsiye edilmesinin sebebi siyah beyaz kontrast oluşturduğu için siyah saç beyaz tende patlar! Dita Von Teese ve Monica Belluci siyah saç ve beyaz ten uyumunun en güzel temsilcilerinden.

Siyah saçın özellikle siyah ya da koyu tonlarda göz makyajı ve canlı tonlarda (özellikle kırmızı) dudak makyajı ile kombinlendiğinde nefis bir görüntü elde edersin. Her ne kadar koyu saç canlı tonlara göre daha az makyaj gerektirse de siyah saç ten rengin ne kadar açıksa o kadar makyaj gerektirir. 

Koyu Siyah

Koyu siyah aslında siyah saç denilince hepimizin aklına ilk gelen siyahın en yoğun tonu, her tene yakıştığı gibi beyaz tende diğerlerine nazaran daha hoş durur.

Mavi Siyah

Mavi siyah saç rengi gece mavisi diye de bilinir. Yoğun siyahın aralarından  mavinin yansıdığı saç rengidir. Mavi siyah içindeki mavi yansımalarından dolayı açık ve buğday tenlilere daha çok yakışır. Esmer tenliler ise eğer bu rengi kullanmak istiyorlarsa tamamen boyatmak yerine siyah saçın boy ve uçlarına mavi serpiştirerek kullanmayı tercih etmeliler.

Koyu Kahve

Woman in White Dress Leaning on Brick Wall Posing for Photo

Eğer esmer tenli isen ya da koyu renk saç kullanmak istiyor ama saçını simsiyah yapmaya cesaret edemiyorsan siyaha dönük koyu kahveyi tercih edebilirsin. Kahverenginin en koyu tonu hem her ten rengine uygun hem siyah kadar yoğun değil. Koyu saçla yakalamak istediğin havayı bu tonla elde edebilirsin.

Nasıl Boyarsın?

Saçını siyaha boyamak zorlu bir süreç değildir çünkü saçın hangi renk olursa olsun siyaha boyadığında o renk kapanır. Koyu renkleri yakalamak, açık ve canlı renklere göre her zaman daha kolaydır. Sadece saçın kızıl boyalı ya da kınalı ise iş değişir çünkü bunlar saçtan kolay akmaz ve kapanmaz. Kızıl ve kınadan dönmenin yolu saçı açmak ya da uzadıkça kesmektir. Her ne kadar boyadığında saçın siyahı yakalamış gibi görünse de kızıl rengin yansımasını alttan farkedersin.

Boya Marka Alternatifleri

Garnier Çarpıcı Renkler 1.0 Ekstra Yoğun Siyah

 

Satın Almak İçin:  

 


Garnier  Color Naturals 1 Siyah

 

 

Satın Almak İçin:   


Palette Göz Alıcı Renkler 1-0 Siyah

 

 

Satın Almak İçin:  


Koleston Naturals 2/0 Siyah

 

 

Satın Almak İçin:  


Palette Kalıcı Doğal Renkler 1-0 Siyah

 

 

Satın Almak İçin:   


Palette Deluxe 1-0 Siyah

 

Satın Almak İçin:   


 

Koleston 2/0 Siyah

 

Satın Almak İçin:  


Schwarzkopf Colour Specialist 1.0 Derin Siyah

 

Satın Almak İçin:   


Loreal Excellence Creme 1.01 Derin Siyah

 

Satın Almak İçin:    


Loreal Excellence Creme 1.1 Gece Siyahı

 

Satın Almak İçin:    


Loreal Excellence Creme 2 Siyah

 

Satın Almak İçin:   


Makyajın Nasıl Olmalı?

aşındırmak, aşınmak, bayan içeren Ücretsiz stok fotoğraf

 

  • Fondöten seçerken saç renginden ziyade cilt rengin önemlidir. Cildinle bütünleşecek renkte ve cilt tipine uygun yapıda olanı tercih etmelisin.
  • Göz makyajını yaparken, göz rengini ortaya çıkaracak renkleri tercih etmelisin. Kahverengi gözlü isen hemen hemen her rengi, renkli gözlü isen pastel renkleri tercih etmelisin.
  • Ruj sürerken, koyu tenli isen parlak renkleri, açık tenli isen koyu renkleri tercih etmelisin.

Siyah saçına nasıl makyaj yapacağının detayları için Siyah Saç Makyajı , başlığımızı inceleyebilirsin.

Siyah Saçının Bakımı

Baştan çıkarmak, cazibe, çekici; cazip, çekicilik içeren Ücretsiz stok fotoğraf

 

  • Saçını siyaha boyamadan önceki rengi çok canlı ise bir süre sonra eski rengin kendini göstermeye başlar çünkü siyah boya akar. Bunu önlemek ya da en azından geciktirmek için boyalı saçlara özel, renk koruyucu özelliği olan şampuan ve saç kremini tercih etmelisin.
  • Duş alırken suyun olabildiğince soğuk olmasına ve kuruturken de olabildiğince soğuk havayla kurutmaya özen göstermelisin.
  • Saç bakım rutininde durulanmayan saç kremi ve saç maskesi olmalı.
  • Yıpranmaması için ısıl işlemlerden uzak durmalı, eğer ısıl işlem uygulayacaksan da öncesinde ısıya karşı koruyucu ürün uygulamalısın.

Siyah saçına nasıl bakım yapacağının detayları için Siyah Saç Bakımı başlığımızı inceleyebilirsin.

Kızlar, siyah saç tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478