Afro’yu Deneyecek Kadar Çılgınlar Buraya

Saçlarının cılızlığından ve azlığından sıkıldın mı? Daha hacimli ve gösterişli bir saç mı istiyorsun? Eğer cesaretin de varsa afro saç tam sana göre! Afro saç dalganın en sık, en ince ve en yoğun hali. Üstelik her renkte, her boyda, her tipte saça uygulanabilir. Kullanımı oldukça kolay ve uzun sürelidir. Doğru düzgün tarama bile gerektirmez ve yatıp kalksan dahi formu bozulmadan kullanmaya devam edebilirsin.

Afro dalgasını elde etmenin iki yolu var. İlki saçlarını ince ince afrika örgüsü şeklinde ördürmek, üzerine de tutam tutam hazır afro dalga saçlar eklemek. Bu şekilde kendi saçına herhangi bir işlem yapılmadığı için saçın hiçbir şekilde zarar görmez. Afro dalgasının yoğunluğu tamamen yaptıran kişinin tercihine bağlıdır, uzunluğuna ise kişinin yüz ve fiziki özelliklerine göre karar verilir. 

Afro dalgası elde etmenin bir diğer yolu ise kendi doğal saçlarındır. Bunun için saçlarını ince ince tutamlara ayırarak, her tutamı burgu haline getirerek oldukça ince bigudiler ile sarman lazım. Dikkat edilmesi gereken nokta bigudinin oldukça ince olması.

Afro Saç Kullanımı

Yapay afro saçın kullanım süresi kişiye göre değişir ama ortalama 2-3 aydır. Kullanım süresi saçın uzama hızına göre değişir eğer saçın yavaş uzuyorsa afro dalganı çok daha uzun süre kullanabilirsin. Yıkama işlemini ise her zaman yaptığın gibi yapabilirsin. Dikkat etmen gereken nokta ise altta duran kendi örgülü saçlarında şampuan kalmaması için durulamayı bol suyla ve uzun süreli yapmak. Ayrıca haftada bir kez saç kremi kullanmalı ve sonrasında tarak kullanamayacağın için parmaklarınla saçlarını açmalısın. Bu şekilde afro saçın daha uzun ömürlü olur.

Doğal saçlarından elde ettiğin afro saça ise bigudiye sarmaya başlamadan önce jöle ya da saç köpüğü uygulaman ve bigudiyi açtıktan sonra da sprey kullanman, modelinin kalıcılığını artırır.

Kızlar, afro saç tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478