Kıvırcık Saç İçin Atkuyruğu Modelleri

Kıvırcık saçlar yapısı gereği o kadar hacimli ve hareketlidir ki nasıl şekil verirsen ver göz doldurur, hatta açık bıraksan bile yeter. O yüzden her ne kadar şekillendirmesi ve bakımı zor olsa ve ilgi istese de kendini de gösterir. Biz de kıvırcık saçlarına en çok yakışacak atkuyruğu modellerini senin için derledik.

Günlük tarzda atkuyruğu modelini derse giderken, arkadaşlarla buluşurken, kahve içmeye giderken yani günlük hayatında hemen her yerde kullanabilirin. Saçlarını şekillendirici sürüp kuruttuktan sonra ne çok tepeden ne de enseden, başın arkasından, hafif şekilde, saçını çok sıkmadan toplayarak bu modeli elde edebilirsin. İstersen ön kısımlarından ya da kulak diplerinden bir kaç tutam saçı serbest bırakabilirsin.

Plajda kullanabileceğin bu dikkat çekici atkuyruğu gözleri üzerine toplamaktan çekinmeyen hanımlar için ideal. Aslında atkuyruğunu dikkat çekici yapan büyük oranda aksesuar. Saçlarını şekillendirici sürüp hacim verdikten sonra enseden ve yandan toplayarak, üstüne de ister bikinin ile uyumlu iri tokalar ister de aynı tokadan farklı renkte olanları üst üste takarak bu tarzı yakalayabilirsin.

Enseden yapılmış doğal atkuyruğunu da yine günlük hayatının her alanında tercih edebilirsin. Saçlarını şekillendirdikten sonra yüz şekline uygun olarak ister yandan ister ortadan ayırarak istersen de tüm saçını arkaya doğru alarak, çok sıkmadan enseden toplayarak bu modeli elde edebilirsin. Atkuyruğunun üstüne kombinine uygun olarak takacağın bir fularla da özellikle yaz ve bahar kombinlerine çok yakışıyor.

Enerjisi yüksek atkuyruğunu aksesuar ve makyajla tamamlayarak daha da enerjik ve neşeli hale getirebilirsin. Atkuyruğunu yaparken saçının ön kısımlarını gevşek değil daha kabarık bırakıp, enseden ve yandan toplayarak bu modeli elde edebilirsin. İstersen sağdan soldan saçlar da düşürebilir, iri küpeler ve renkli makyajınla saçının havasına hava katabilirsin.

Kıvırcık saçlar şekillendirilirken genelde saçın formunu bozmadan yapılması tercih edilir ama saçını sıkıca toplayarak şekillendirmekte kıvırcık saça yakışıyor. Saçını tarayarak, tepeden yapacağın sıkı atkuyruğu ile çok hoş bir hava elde edebilirsin.

En özel günlerinde bile tercih edebileceğin örgülü atkuyruğu modeli kıvırcık saçlarına çok uygun. Önce yanlardan arkaya kadar bir kaç tane balıksırtı örgüyü, daha önce bahsettiğimiz teknikle ör. Sonra saçının üstünü hacimli bırakarak ve örgülerini dahil ederek topla.

Alışılmışın dışında ve daha çok genç tarza hitap eden bir model. Saçlarını sıkı şekilde enseden toplayarak, saçının yoğunluğunu ense kısmına vererek ve renkli aksesuarlarla bu havayı elde edebilirsin.

Daha önce tekniğinden bahsettiğimiz halat örgü ile yapılmış, göz alıcı ve bütün özel günlerinde tercih edebileceğin bir atkuyruğu modeli. Bu modeli istersen burgularla da yapabilirsin. Saçının yanlarını daha küçük, önlerini daha büyük ördükten sonra açıkta kalan saçlarını topla yap ve örgülerinin ucunu atkuyruğunun etrafına sar.

Saçını yüz şekline uygun olarak ayırdıktan sonra enseden çok sıkmadan yaptığın bu sade ve zarif atkuyruğunu günlük hayatında halka küpelerin ve zincir kolyelerinle rahatlıkla kullanabilirsin.

Burgulu atkuyruğu modelini ister önce burguları arkaya doğru yaparak sonra da atkuyruğuna dahil ederek istersen de önden birkaç tutamı ayırdıktan sonra saçını atkuyruğu yaparak sonra da onları burgu haline getirip atkuyruğuna dahil ederek yapabilirsin.

0 3 0 0 1 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478