En Güzel 100 Uzun Saç Modeli

Uzun saç bakımı, kurutması ve şekillendirmesiyle her ne kadar hem emek hem de zaman harcamayı gerektirse de bunu göze aldığında da hem uzun hem de sağlıklı saçlarınla dikkatleri üzerine çekmeni sağlıyor. Saçına farklı farklı ve istediği şekli vermek isteyenler, uzun saçı sevenler ya da yüz tipine uzun saç uygun olanlar bütün bunları göze alarak uzun saç kullanmayı tercih ediyor. Biz de uzun saçtan vazgeçemeyenler için en güzel uzun saç modellerini derledik.

Bu abiye atkuyruğu modeli için saçlarını iri maşayla ya da kalın fön fırçasıyla şekillendirdikten sonra saçlarını sıkı değil daha hafifçe toplayarak dağınık atkuyruğu modelini elde edebilirsin. Saçlarını toplamadan önce saçının yanlarına ya da tepesine modeldeki gibi burgu ya da örgü yapabilir ya da bir kaç tutam saçı atkuyruğuna dahil etmeden saçını toplayabilir ve o saçlara şekil vererek sonradan modeline dahil edebilirsin.

Saçlarının boy ve uçlarını en iri maşayla şekillendirdikten sonra saçlarını arkadan hafifçe toplayarak bu şık atkuyruğu modelini elde edebilirsin. Saçını modeldeki gibi ortadan ayırabilir ya da derin yan ayrım verebilirsin. Yüz tipine hangi ayrımın en çok yakıştığını öğrenmek için başlığımızı inceleyebilirsin.

Uzun saça sahip olan kadınların çokça tercih ettiği modellerden biri, kalın su dalgası ile şekillendirilmiş saçın yoğun olan kısmının ön plana çıkartılarak diğer kısmın geri plana atıldığı saç modelidir. Daha çok özel günlerde tercih edilen bu model için saçını en kalın maşa ile ya da iri fön fırçasıyla ve kalın tutamlar halinde şekillendirmelisin.

Yumuşak dalgalara sahip ya da kendinden doğal dalgalıymış gibi şekillendirdiğin uzun saçlarını sadece açık bırakarak bile ister özel ister günlük hayatında kullanabilirsin.

Uzun saç için hem farklı hem de hoş alternatiflerden biri de balon atkuyruğu modeli. Balon atkuyruğu modellerini ve nasıl yapıldığını incelemek için Balon Atkuyruğu başlığımızı inceleyebilirsin.

Özellikle yüksekten yapılan yarı toplu saç modelleri, yukarıdan aşağı dökülen uzun saçlarla harika bir görünüm yakalar.

Çok sıkı değil de daha yumuşak ve salaş bit örgüyle özel günlerinde bile kullanabileceğin şık bir örgü elde edebilirsin.

Yarı toplu saç modelini ister spor tarzda günlük ister abiye tarzda özel günlerinde kullanabilirsin.

Tek taraflı örgü modeli uzundan kısaya, düzden kıvırcığa her saçta tercih edilen bir model. Uzun saçlarının daha yoğun olan tarafını serbest bırakıp, diğer tarafı örerek bu stili elde edebilirsin.

Saçların uzunsa maşaladıktan sonra sadece açık bırakman bile yeterlidir. İstersen inci ya da yıldız gibi saç aksesuarlarıyla modelini zenginleştirebilirsin.

Uzun saçlarınla yapılacak en güzel modellerden biri yüksek ve hacimli atkuyruğu modelidir. Bu modeli elde ederken atkuyruğunu düz ya da dalgalı yapabilirsin.

Balon atkuyruğunu yarı toplu saç modellerine de uygulayabilirsin. Böylelikle daha romantik bir saç modeli elde edebilirsin.

Derin yan ayrım verdiğin saçlarının yoğun tarafını kulak arkasınada ya da ensene yakın sabitleyip, açık bırakarak şık bir model elde edebilirsin.

Şelale örgü de uzun saçların için zarif bir saç modelidir. Böylece hem açık bıraktığın saçların yüzüne düşmez hem de hoş bir stil elde edersin. Şelale örgünün nasıl yapılacağını öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Ortadan ikiye ayırıp açık bıraktığın saçlarının her iki tarafına aynı tokayı takıp sabitleyerek hoş bir hava yakalayabilirsin.

Uzun saçlarınla şık ve abiye bir atkuyruğu modeli elde etmek için saçına derin yan ayrım verdikten sonra saçın yoğun olan tarafından kalın bir tutam saçı serbest bırakarak tepeden yüksek bir atkuyruğu yaptıktan sonra ayırdığın saçı kulak arkasına sabitleyebilirsin.

Orta boy saça da uzun saçlara çok yakışan ultra hacimli saç modeli için kalın saç maşasıyla dipten uca saçını maşalayabilir ve iddialı bir stil elde edebilirsin.

Uzun düz saçlarına yaptıracağın şık bir kesim sayesinde saçlarını sadece açık bırakarak kullanabilirsin. Özellikle görseldeki gibi perçemden uca kadar katlı bir kesim saçına hacim ve hava verir.

Yarım atkuyruğu modeli uzun saça en çok yakışan modellerden. Saçını toplamadan önce kalın bir fön fırçasıyla ya da iri maşayla şekillendirmek modelini çok daha hacimli ve dikkat çekici yapar.

Örgülü ense topuzunu, salaş ve yumuşak örgülerle yaparak gelin başı olarak bile kullanabileceğin, şık bir model elde edebilirsin.

Salaş ve günlük bir saç modeli için saçlarını hollanda örgüsü yaparken sıkı değil yumuşak yapmalı, sonra da örgülerini sağa sola doğru çekerek esnetmelisin. Hollanda örgüsünü nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsan buraya tıklayabilirsin.

Çift taraflı örgü de uzun saçlarınla spor şıklık yakalayabileceğin hoş bir model. Saçlarını ister dipten uca kadar örebilir istersen de örmeye sadece boy ve uçları dahil edebilirsin.

Yumuşak dalgalı saçlarını sadece iki yana hafifçe sabitelemen güzel bir saç modeli elde etmen için yeterlidir. İstersen yüzüne bir kaç tutam saç düşürebilirsin.

İri maşayla şekillendirdiğin saçlarını zarifçe arkada tutturman bile abiye bir saç modeli elde etmen için yeterlidir.

Hacimli ve abiye tarzda bir atkuyruğu için iri maşayla şekillendirdiğin saçlarını tepeden ve krepelendirilmiş bombeli atkuyruğu modelini tercih edebilirsin.

Uzun saçların için daha önce bahsettiğimiz Geriye Doğru Taranmış Saç Modeli ‘ni tercih edebilirsin.

Hacimlendirdiğin saçlarının yoğun olan tarafını serbest bırakıp diğer tarafına salaş bir örgü yaparak şık bir saç modeli elde edebilirsin.

Bilindik saç modellerden sıkıldıysan farklı bir seçim olarak balon atkuyruğu modelini önerebiliriz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Uzun saçta en şık duran modellerden biri önü sabitlenmiş arkası serbest bırakılmış saç modelidir. Ortadan ikiye ayırdığın saçlarının yan kısımlarını kulak arkasından enseye doğru sabitledikten sonra geriye kalan saçlarını sabitlediğin kısmın üstüne düşürerek bu modeli elde edebilirsin. Saçlarının tepesine ister modeldeki gibi krepe yaparak su dalgası şekli verebilir istersen de düz bırakabilirsin.

Yarı toplu saç modelini su dalgasıyla beraber abiye bir forma kavuşturabilirsin.

Uzun saçlıysan en garantili modellerden biri saçlarını şekillendirdikten sonra serbest bırakmaktır. Saçlarını istersen ince istersen de kalın maşayla şekillendirebilirsin. Saçlarını ne tarafa doğru ayıracağın ne kadar hacimli bırakacağın sana kalmış.

Uzun saçlarına tekli ya da ikili örgü yaparak günlük hayatında rahatlıkla kullanabilirsin. Hollanda, balıksırtı ya da fransız, nasıl bir örgü yapacağına örgü sayfamızı inceleyerek karar verebilirsin.

Doğru bir renklendirme ve katlı bir kesimle uzun saçlarını sadece açık bırakman göz alıcı olman için yeterlidir.

Uzun ve düz saçlarını arkadan atkuyruğu yaparak ve yüzüne bir kaç tutam saç düşürerek en şık kıyafetlerinle bile kullanabilirsin.

Balon atkuyruğu başlığımızda bahsettiğimiz modelin daha spor ve cool bir formunu günlük hayatınızda kullanabilirsiniz.

Kalın dalgalı saçlarının ön kısmını bombeli şekilde tutturduktan sonra şık saç aksesuarlarınla tamamlayabilirsin.

Saçların ister dalgalı ister düz olsun çift taraflı yarım atkuyruğu modeli de uzun saçlarında çok güzel durabilir.

Saçının yoğun olan tarafını serbest bırakıp, diğer tarafını arkaya doğru sıkı çift örgü yaparak uzun saçlarınla güzel bir saç modeli yakalayabilirsin.

Taylor Swift gibi uzun saçlarını sadece kıyafetinle ya da takılarınla uyumlu saç aksesuarı takarak doğal haline bırakabilirsin.

Yüksekten değil de başının arkasından yumuşakça topladığın ve atkuyruğunu su dalgası ile şekillendirdiğin saç modeli de uzun saçların için güzel bir alternatif.

Hem kışın boğazlı kazaklarınla hem de yazın uçuş uçuş elbiselerinle uyum sağlayacak ters örgü modeli de uzun saçlarına çok yakışacak. Nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsan burayı ziyaret edebilirsin.

Yarı açık saç modelleri de uzun saçlar için en güzel alternatiflerden. Saçını kulak diplerinden tepeye doğru ya da modeldeki gibi sadece tepe kısmı olacak şekilde toplayabilirsin.

Hacimli saçlarını minik örgülerle daha da güzelleştirebilirsin. Böylece hem saçların yüzüne düşmez hem de saçına farklı bir hava vermiş olursun.

Saçlarına hacim katmak istiyorsan bunun ilk yolu çok katlı kesimden geçer. Doğru kesimle saçlarını sadece açık bırakman yeterlidir.

Son yıllarda uzun saçlıların özel günlerinde çokça tercih ettiği sarmaşık saç modeli, gelin başı ya da nişan başı olarak tamamlanmak için aksesuarlarla zenginleştiriliyor.

Romantik dalgalı saç modeli de uzun saçta en güzel duran modellerden. Bu modeli abiye formda da spor formda da kullanabilirsin.

Orta boy saç için de tercih edilebilen bir model olsa da en güzel uzun saça yakışan bu saç modelinde saç kulak arkasından arkaya doğru sabitlenirken geriye kalan saçlar da bu kısmın üzerine düşer.

Şekillendirdiğin saçlarını kulak diplerinden itibaren değil de sadece yüzüne düşecek kısmı tepede tutturak da günlük kullanabileceğin güzel bir saç modeli yakalayabilirsin.

Dalgalarını saçlarını sıkı bir atkuyruğu yaptıktan sonra atkuyruğundan bir tutam saçı örüp atkuyruğunun etrafına sardıktan sonra geriye kalan saçlarını iyice hacimlendirerek bu abiye atkuyruğu modelini elde edebilirsin.

Ensende topladığın saçlarına balon atkuyruğu modeli uygulayarak farklı ve şık bir saç modeli elde edebilirsin. Balon atkuyruğu modellerini incelemek ve nasıl yapılacağını öğrenmek için başlığımızı ziyaret edebilirsin.

En zarif uzun saç modellerinden biri de yumuşak dalgalı saçların doğal şekilde tutturulmasıdır. Burada saç şekillendirici ürünleri az miktarda uygulayarak saçın sertleşmesinin önüne geçmelisin.

Uzun saç için en güzel alternatiflerden biri olan örgü modellerini alışılageldiği gibi arkaya doğru değil de yana doğru yaparak da farklı ve güzel saç modelleri elde edebilirsin.

Uzun saçta yapabileceğin abiye modellerden birisi de saçın ön kısmının kulak arkasından geriye doğru sabitlendiği saç modelidir. Saçın düz ya da dalgalı bırakabilir, arka kısmı açık bırakabilir ya da toplayabilirsin.

Hacim verdiğin saçlarını sadece açık bırakman bile göz alıcı saçlar elde etmen için yeterlidir. Saçlarını şekillendirmek için maşa yapabilir, fön fırçası kullanabilir ya da örüp sonra açmayı tercih edebilirsin.

Tepesi krepelendirilmiş değil de ön kısmı bombeli atkuyruğu da uzun saçlarınla hoş bir uyum yakalayabilir. Atkuyruğunu da şekillendirdiğin bu saç modelini özel günlerinde tercih edebilirsin.

Bu abiye atkuyruğu modeli için topladığın saç sanki balon atkuyruğu gibi iki yerinden daha tokalanıyor. Sonra arada kalan bölümler iki yana doğru esnetiliyor ve tokalar çıkartılıyor.

Dalgalı saçlarını geriye doğru sabit şekilde değil de daha doğal daha yumuşak şekilde tutturarak doğal ve zarif bir saç modeli elde edebilirsin.

Uzun saçlarını sadece elbisenle uyumlu saç aksesuarlarıyla da tamamlayabilir ve hoş bir görüntü yakalayabilirsin.

Gelin başı olarak kullanılan bu atkuyruğu modelinde arka kısım olabildiğince hacimli tutulmuş, ön kısımdan bir parça saç yüze düşürülmüş ve taşlı bir aksesuar tercih edilmiş.

Şekillendirdiğin saçlarını tek taraflı örgü yaparken önden arkaya doğru değil de arkadan öne doğru örerek farklı bir model yakalayabilirsin.

Yarı toplu saç modelini örgü bandı gibi bir görünüm elde etmek için, bir tutam saçı dipten değil de boydan itibaren ördükten sonra ucunu diğer tarafa doğru tutturman yeterlidir.

Fiyonk saç modelini toplu, açık ya da yarı açık halde kullanabilirsin. Nasıl yapacağını bilmiyorsan Fiyonk Saç başlığımızı incleyebilirsin.

Saçın uzun olsun kısa olsun örgü modellerini çeşitlendirerek farklı ve hoş saç modelleri yakalayabilirsin. Görseldeki gibi sağdan ve soldan yaptığın örgüleri arkada birleştirip başka bir örgüye dahil ederek hoş bir stil yakalayabilirsin.

İri su dalgası ile şekillendirdiğin saçlarını kulak diplerinden yukarı doğru yarım atkuyruğu yaparak güzel bir saç modeli yakalayabilirsin. Atkuyruğunu yaptıktan sonra tokayı gizlemek için atkuyruğundan bir tutam saçı tokanın etrafına sarabilirsin.

Kılçık örgü modeli kendi başına da atkuyruğuyla da topuzla da çok şık duruyor. Nasıl yapılacağını bilmiyorsan kılçık örgü başlığımızı ziyaret edebilirsin.

Abiye saç modeli alternatifi için tepesi krepelendirilmiş atkuyruğu modelini tercih edebilirsin. Burada önemli olan nokta atkuyruğunu ince değil iri dalgalarla şekillendirmek ve olabildiğince hacimlendirmek.

Saçlarını sanki başının arkasından örecekmiş gibi başlayıp bir kaç adım ilerledikten sonra örmeyi bırakarak saçlarını açık bırakabilir, böylece zarif bir saç modeli elde edebilirsin.

Önden arkaya doğru yapacağın balıksırtı örgüye, sağdan ve soldan saçlarını kulak dibinden itibaren alıp örgünün bitiş noktasında sabitleyerek farklı ve modern bir saç modeli elde edebilirsin.

Bu tarz su dalgasını elde etmek için genelde 32 mm maşa ya da fön fırçası kullanılır. Tabii ki saçların uzun olduğu için bu formu elde etmek çok da kolay değildir.

Balon atkuyruğu modelini saçını toplayıp boğum boğum yaparak da elde edebilirsin, sağ ve soldaki saçlarını dahil ede ede ilerleyerek de elde edebilirsin. Balon atkuyruğu için başlığımızı ziyaret edebilirsin.

Uzun saça en yakışan modellerden biri de saçının sadece ön kısmını kaş hizasından tepeye doğru ördüğün ve geriye kalan saçı serbest bıraktığın saç modelidir.

Bu model ne yarım topuz ne yarım atkuyruğu modeli. Bu tarzı yakalamak için saçını topuz yapacakmış gibi başlangıç noktasından mandal toka ile tutturup, uçlarını serbest bırakarak yakalayabilirsin.

Yarım topuz modeli de uzun saçlarında en güzel duracak modellerden. Topuzunu yaparken saçını istersen kulak diplerinden itibaren istersen şakak hizandan alabilirsin. Saçının hacimli durmasını istiyorsan önceden maşalayabilirsin.

Daha önce saçımızın yoğun tarafını serbest bırakıp diğer tarafını ördüğümüz tek taraflı örgü modelini görmüştük. Burada da saçımızın sadece tepe kısmını bir tarafa doğru ördüğümüz saç modelini görüyoruz.

Kendini en çok uzun saçta gösteren yarım atkuyruğu modelini iri dalgalı saçlarına uygulayarak daha da hacimli olmasını sağlayabilirsin.

Saçlarını dipten itibaren değil de boy ve uçlarını bildiğimiz klasik örgüyle örerek hem pratik hem rahat bir saç modeli elde edebilirsin.

Atkuyruğunu yüksek değil başının arka kısmında da yapabilirsin. Saçının sönük durmaması için tepe kısmına krepe uygulayabilirsin. Krepenin nasıl yapılacağını öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Saçların uzunsa çok fazla model düşünmene gerek yok. Sadece yumuşak dalgalarla şekillendirip serbest bırakman ya da kıyafetine uygun bir aksesuarla hafifçe tutturman yeterlidir.

Uzun saçta farklı örgü modelleri denemek, saçımı nasıl yapıcağım döngüsünden kurtulmanın en güzel yoludur. Burada da balıksırtı örgü ile şık bir model yakalanmış. Balıksırtı örgünün nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsan Balıksırtı Örgü başlığımızı inceleyebilirsin.

Yarım atkuyruğu modelini abiye formda kullanmak istiyorsan, modeldeki gibi tepeden sıkıca topladıktan sonra geri kalan saçları kalın ve hacimli dalgalı olacak şekilde şekillendirebilirsin. Bunun için en kalın boyda maşayı tercih edebilir ya da kalın fön fırçası kullanılabilir.

Bu tarz abiye atkuyrukları daha çok nişan düğün gibi özel günlerde tercih ediliyor. Atkuyruğun hacimli durması için genel de bu başlığımızda bahsettiğimiz teknik kullanılıyor, ön kısım hafif krepe yapılıyor ve tokayı gizlemek için bir tutam saç tokanın etrafına sarılıyor.

Bu alışılmışın dışında saç modeli için saçlarına salaş bir hollanda örgüsü yaptıktan sonra örgülerini iki yana doğru çekerek esnetmelisin. Hollanda örgüsünün nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsan buraya tıklayabilirsin.

Uzun saçta kullanılacak saç çok olduğu için topuzun en rahat yapıldığı saçtır. Tepeden salaş bir topuz bile şık durur.

Dalgalı saçlarına yaptığın sıkı yarım atkuyruğu modeli yüzünü ve makyajını ön plana çıkarır.

Balon atkuyruğuna benzer bu saç modeli için önce yarım topladığın saçlarını içe doğru kıvırarak ve yandaki saçları dahil ederek toplayarak ilerlemelisin.

Abiye formda bu atkuyruğu modelinde saçın hepsi toplanmaz. Ön kısımdan kalın bir tutam saç toplandıktan sonra atkuyruğunun etrafına sararak dahil edilir. Böylece toka da gizlenir.

Yarım topladığın saçına balon atkuyruğu modelini uygulayıp, her bir boğumuna minik çiçekler yerleştirerek özel günlerinde bile kullanabilirsin.

Atkuyruğunu biraz farklılaştırmak istiyor ve klasik toplu bir saç modeli kullanmak istemiyorsan, saçını toplamadan önce bir veya bir kaç tutam saçını örebilirsin.

Bu tarz su dalgası saçı 32mm boyutunda maşa ya da fön fırçası ile yapabilir ve en özel günlerinde bile kullanabilirsin.

Dalgalı saçlarını bombeli atkuyruğu şeklinde topladıktan sonra aksesuarlarla zenginleştirerek gelin başı olarak kullanabilirsin.

Hepimizin aşina olduğu klasik örgüyü sıkı değil de daha salaş ve yumuşak yaparak cool ve şık bir saç modeli elde edebilirsin.

Su dalgası saçlarını kulak dibinden tepeye doğru sıkıca toplayarak güzel bir yarım atkuyruğu modeli yapabilirsin. Bu modelin yüzünü ve makyajını vurgulayacağını unutma.

Yarım atkuyruğu modelini abiye formda kullanmak için sıkı değil de daha bombeli toplayabilir ve saçlarını daha hacimli yapabilirsin.

Hafif hareketli saçlarını başının arkasında çok sıkmadan toplayarak hem günlük hem de kolay bir saç modeli yakalayabilirsin.

Özel günlerinde tercih edebileceğin iri abiye ense topuzu için de ya saçların uzun olmalı ya da topuz süngeri kullanmalısın. Sünger topuzu hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsin.

Örgülü atkuyruğu modelinde saçlarını hareketlendirip zarif bir aksesuarla tamamlayarak gelin başı olarak bile kullanabilirsin.

İkili hollanda örgüsü uzun saçlarına en çok yakışacak modellerden. Nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Saçlarını su dalgası gibi belirgin dalgalarla şekillendirmek yerine belli belirsiz dalgalarla hareket katarak da şık atkuyruğu ya da topuz modelleri yapabilirsin. Bunun için maşayı saçında çok kısa süre tutman yeterlidir.

Bu şık modeli elde etmek için önce yarım topladığın saçlarını balon atkuyruğu yapmaya başla ilerlerken de alttaki saçlarını dahil et. Balon atkuyruğunun nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsan başlığımızı ziyaret edebilirsin.

Uzun saçta en şık duracak modellerden biri de hacimli atkuyruğu ya da yarım atkuyruğu modelleridir.

Saçının ön kısmından tepeye doğru tekli ya da ikili örgüleri atkuyruğuna dahil ederek başka bir model yakalayabilirsin.

3 1 0 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478