Geriye Doğru Taranmış Saç Stili

Saçlarınla dikkatleri üzerine çekmekten çekinmiyorsan, son derece iddialı ve modern bir stil ile geliyoruz; geriye doğru taranmış saç stili. Bu stilin en güzel yanlarından biri her saç boyunda kullanılabilir olması ve hem özel günlere hem de günlük tarza uyarlanabilmesi.

Geriye Doğru Taranmış Saç Modelini Nasıl Elde Edersin?

1.Adım: Saçlarını hazırla

Bu modeli elde etmek için saçının düz en azından çok hafif dalgalı ya da vigo başlığı ile kurutulduğu zamanki formda olması lazım. Eğer saçlarını düzleştireceksen önce saçına ısıya karşı koruyucu ürün uygula. Sonra düzleştirici ya da fön yardımıyla saçını düzleştir. Bu modelde saç diplerin ön planda olduğu için düz olması çok önemli, bu yüzden düzleştirmek için saç dibine çok girip sakın saç dibini ya da derini yakma.

2.Adım: Saç şekillendirici kullan

Saçının ön tarafından tepe kısmına kadar ve yanlarına ıslak görünümlü bir jöle ya da saç köpüğünü, parmaklarınla sanki arkaya doğru tararmış gibi saç boylarına kadar uygula. Görüntünün pürüzsüzlüğünü pekiştirmek için ince dişli saç fırçası ile geriye doğru tara.

3.Adım: Kurut ve sabitle

İstersen saç kurutma makinesi ile jöleyi kurutarak saç modelini daha da sağlam haline getir. Son olarak da sprey ile modelini sabitle.

Islak görünümlü saç modellerinden hoşlanıyorsan bu stil tam sana göre. Saçlarını geriye doğru tarayacaksan yüz tipinin ve makyajının ön plana çıkacağını unutma. Saçlarını bordo rujla tamamlayarak tam bir gece stili elde edebilirsin.

Bu stili elde etmek için saçının uzun olmasına gerek yok. Bu model her boy saçta kullanılabilir. Straplez elbiseni parlak şekillendirici, geriye doğru taranmış kısa saçların renkli rujun ve güneş gözlüğünle tamamlayarak çok fresh bir görüntü elde edebilirsin.

Geriye doğru taranmış saçlarını, gece kıyafetin ve iri takılarınla yaptığın abiye stylinginle de kullanabilirsin.

Geriye doğru taranmış saç modeli kırmızı halıda, en ünlü isimler tarafından bile tercih ediliyor

Krepeli Geriye Doğru Taranmış Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Geriye doğru taranmış saç stilinin başka bir formu. Bu modelin farkı tepe kısmına krepe yapıldıktan sonra geriye doğru taranması, yan tarafların ise sıkıca arkaya doğru sıkıca taranıp sabitlenmesi.

Geriye doğru sabitlediğin yan taraflarına şık aksesuarlar takarak stilini tamamlayabilirsin.

3 1 0 0 2 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478