Saçına Nasıl Hareket Katarsın

Saçımızın hareketli ve dinamik olması modumuzu yükseltir ve bize kendimizi çok daha güzel hissettirir. Bazen ne yaparsan yap saçların sönük ve hacimsiz durur ve istediğin şekli almaz. Bunun sebebi belki saç kesimin, belki de saç rengin. Doğru saç kesimi yaptırmadığın için saçına verdiğin şekil istediğin gibi durmuyor olabilir. Saçına 3 adımda nasıl hareketlilik katacağını senin için inceledik.

 1. Adım: Saç Kesimi

Katlı Saç Kesim Modelleri #layeredhair Katlı Saç Kesim Modelleri

Saçlarının ahenkle dans etmesi için ilk adımı yüz ve saç tipine uygun katlı bir kesim yaptırmaktan geçiyor. Düz kesim yapılmış saç açık bırakıldığında ince bir çizgi halinde dururken, katlı kesim yapılmış saç düz bile olsa çok daha dolgun ve hacimli görünür.

2. Adım: Saç Rengi

www.kikihair.com.au #ombrehaircolors

Saçına hareket katacak ikinci şey ise saç rengindir. Saçına hacim kazandırmak için tek renk boyatmaktansa ombre, balyaj ya da gölge gibi renklendirme işlemlerini tercih etmelisin. Renk geçişi sağlayacak bu uygulamalar hem saçına ışıltı verir hem de boyut kazandırır.

3. Adım: Saç Modeli

Blonde Ombre | The brown to blonde ombre creates a beautiful shade of golden dark blonde as it transitions from dark to light. #blonde #hair #ideas #southernliving

Saçına hareket katmanın son adımı ise kullanacağın saç modeli. Saçlarının daha dolgun ve hareketli durması için düz değil dalgalı modelleri tercih etmelisin. Saçına maşa yapabilir, fırçalarla şekil verebilir ya da kırık fön çekebilirsin. 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478