Saçına Nasıl Hareket Katarsın?

Saçımızın hareketli ve dinamik olması modumuzu yükseltir ve bize kendimizi çok daha güzel hissettirir ama bazen ne yaparsan yap saçların sönük ve hacimsiz durur, istediğin şekli almaz. Bunun sebebi belki saç kesimin, belki saç rengin, belki de saçını doğru şekillendirememen. Aslında bunların hepsi birbiriyle bağlantılı çünkü saçına vermek istediğin şekile uygun bir kesime sahip olmadığında, istediğin modeli elde edemezsin. Bizde saçına 3 adımda nasıl hareketlilik katacağını senin için inceledik.

 1. Adım: Saç Kesimi

Katlı Saç Kesim Modelleri #layeredhair Katlı Saç Kesim Modelleri

Saçlarının ahenkle dans etmesi için ilk adımı yüz ve saç tipine uygun katlı bir kesim yaptırmaktan geçiyor. Düz kesim yapılmış saç açık bırakıldığında ince bir çizgi halinde dururken, katlı kesim yapılmış saç düz bile olsa çok daha dolgun ve hacimli görünür.

2. Adım: Saç Rengi

www.kikihair.com.au #ombrehaircolors

Saçına hareket katacak ikinci şey ise saç rengindir. Saçına hacim kazandırmak için tek renk boyatmaktansa ombre, balyaj ya da gölge gibi renklendirme işlemlerini tercih etmelisin. Renk geçişi sağlayacak bu uygulamalar hem saçına ışıltı verir hem de boyut kazandırır.

3. Adım: Saç Modeli

Blonde Ombre | The brown to blonde ombre creates a beautiful shade of golden dark blonde as it transitions from dark to light. #blonde #hair #ideas #southernliving

Saçına hareket katmanın son adımı ise kullanacağın saç modeli. Saçlarının daha dolgun ve hareketli durması için düz değil dalgalı modelleri tercih etmelisin. Saçına maşa yapabilir, fırçalarla şekil verebilir ya da kırık fön çekebilirsin. 

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478