Blorange Saç Rengi

Blorange, son yıllarda hayatımıza giren bir terim. Adını ‘kan’ ve ‘portakal’ kelimelerinin ingilizcesi olan ‘blood’ ve ‘orange’ kelimelerinin bir araya gelmesinden alıyor. Blorange, görmeye pek alışkın olmadığımız bir saç renklendirme uygulaması. Tonu ise aynı adını aldığı kan portakalı meyvesinin rengi. Gül rengine benzerliğinden dolayı bu saç rengini adına ‘Rose Gold’ da deniyor.

Blorange, tek bir renkten oluşmuyor ama ombre gibi geçişli de değil. Kırmızının en pastel hali yani soğuk pembenin ya da turuncunun en pastel halinin içinde gold ışıltılar olduğunda blorange saç rengini yakalamış oluyorsun. Blorange, soğuk bir zemin rengine sahip olsa da içindeki gold yansımalar sayesinde soğukluk kırılır. Özellikle alışılmış saç renklerindense, renkli saçlardan hoşlanıyorsan blorange uygulaması senin için doğru bir tercih olabilir.

Blorange Saç Kimlere Yakışır?

Blorange saç rengini, saçının boyu ve yapısı nasıl olursa olsun deneyebilirsin. Cilt rengin ise önemli. Sende bu saç rengini araştırdığında örneklerin hep açık ve buğday ten rengi üzerinde olduğunu görürsün. Esmer ten rengiyle blorange genellikle tercih edilmiyor. Eğer esmersen ve bu saç rengini kullanmak istiyorsan, uygulama yaparken içine griler ekleyip, saç rengini küllü hale getirerek kendine daha uygun hale getirebilirsin.

Blorange Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Blorange, renkli saç rengi olduğundan çok akar. Bunu tamamen önlemen mümkün değil ama olabildiğince geciktirebiliriz ve saç renginin parlaklığını olabildiğince uzun süre koruyabiliriz. Bunun için

  1. Şampuan ve saç kremi olarak, boyalı saçlara özel üretilmiş, renk koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan şampuan ve saç kremi tercih etmelisin.
  2. Sıcaklık saçı kurutur, bu yüzden saçlarını olabildiğince soğuğa yakın(en azından ılık) suyla yıkamaya özen göstermelisin. Kuruturken de çok sıcak havayla kurutmamaya eğer kurutacaksan da fön makinesini saçına çok yakın tutmamaya özen göstermelisin.
  3. Duştan sonra durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerini kullanmaya özen göstermelisin böylece bir sonraki yıkamaya kadar saçın beslenmeye devam eder.
  4. Haftada bir ya da iki kere saç makesi uygulayarak saçının ihtiyacı olan nemi karşılamaya özen göstermelisin.

Blorange Saçın Makyajı Nasıl Olmalı?

Blorange gibi saçlarda makyaj tonlamaları çok önemlidir çünkü saç zaten renkli olduğu için bir de abartılı, neon ya da çok renkli bir makyaj hoş durmaz. Bunu dikkate alarak

  • Cilt makyajında, fondötenin cilt rengine olabildiğince yakın, sürdüğünde cildinle bütünleşecek ve boyun bölgenle renk farkı yaratmayacak şekilde olmalı. İçeriği ise cildin yağlıysa mat, kuru ise su bazlı olmalı. Pudran da yine cildinle bütünleşmeli ve fondötenini tamamlamalı.
  • Göz makyajınıda, eğer gözlerin renkliyse, aynı tonlarda makyaj yaparak hem gözlerini ortaya çıkartabilir hem de yeni bir rengin ortaya çıkmasının önüne geçebilirsin. Bunun dışında saç renginle uygun tonda bir far üzerine çektiğin eyeliner da yine saçlarınla hoş bir uyum yakalayabilir.
  • Allık seçiminde, hem göz makyajın hem de saç rengin belirleyici faktördür. Göz makyajınla birbirini tamamlayacak, mümkünse saç renginle uyumlu değilse de en azından tezat oluşturmayacak renkte bir allık tercih etmelisin.
  • Rujunu makyajının bütünüyle uyumlu ve görünümünü tamamlayan bir ruj olmalı. Eğer makyajını nude tonlarda yaptıysan rujunu da nude seçerek sade bir makyaj yapabilir ya da renkli seçerek makyajına renk katabilirsin. Nude tonlarda makyaj ve saçınla aynı tonlarda bir ruj hem makyajını canlandırır hem de saçınla uyum sağlar.
0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478