Facelight Nedir?

Son yıllarda, saçımızı dipten uca boyatmaktansa ombre, gölge, balyaj gibi saç renklendirme trendlerini tercih ediyoruz çünkü bu renklendirmeler hem bizi dip boya derdinden kurtarıyor hem de saçımıza hareket ve ışıltı katıyor. Bu trendlerden biri de facelight. Bakalım facelight neymiş?

Facelight Nedir?

Facelight, yüzünün daha aydınlık görünmesini sağlayan saç renklendirme akımıdır. Bu renklendirmenin tekniğinde, saçların yüze düşen tutamları, bütününe göre daha açık tonda boyanıyor ve bu şekilde yüze aydınlık katılıyor.  Facelight tekniği daha çok sarı tonlarında uygulanıyor. Saçının yüzünü çevreleyen tutamlarında, platin gibi açık sarılar tercih ederek, bu tekniği sen de saçlarında uygulayabilirsin.

Facelight Uygulanmış Saç Modelleri

Facelight uygulanmış modellere baktığında hep sarı ve tonlarının kullanıldığını görebilirsin. Kızıl boyanmış saçın, ön tutamlarını daha açık kızıla ya da bakıra boyayarak facelight tekniği uygulanmıyor. Öyle durumlarda daha çok ombre, balyaj ya da gölge gibi teknikler tercih ediliyor. Facelight sarı ya da kumral tonlarında olan saçlarda, yüze duşan tutamları daha açık tutatak uygulanıyor. Tabii ki istersen koyu renk kullandığın saçlarının ön kısımlarını platine boyayarakta facelight yapabilirisin ama siyah ve platin birbirinden uzak ve geçişi doğal durmayacağı için istediğin etkiyi yaratamayacağın gibi, renklendirdiğin kısımlar göze batabilir. Saçların koyuysa, ombre yaptırıp, ombrede kullandığın rengi ön tutamlarında da kullanarak facelight etkisini yakalayıp, yüzüne aydınlık katabilirsin.

Saçına facelight yaptırdığında, aydınlık etkiyi yakalamak için saçını açık kullanmaya özen göstermelisin. Topuz ya da atkuyruğu yaptığında ise ön kısımda bulunan açık renk tutamları yüzüne düşürerek yapmalısın ki açık renk tutamlar saçının arasında kaybolmasın.

3 4 0 0 0 2
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478