Sıcak Çikolata Saç Rengi

Sıcak çikolata saç rengi, adı gibi sıcacık ve ışıl ışıl bir kahverengi. Ton olarak ise orta koyulukta bir renk. Buram buram bir kahverengi olduğu için eğer saçlarında kahve tonlarından hoşlanıyorsan sıcak çikolata tam sana göre. Üstelik bu saç rengi içinde kızıllık da barındırıyor. Sıcaklığı ve parlak yansımalara sahip olması da bundan. Tabii bu yansımalar saçlarının daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Bu yüzden eğer saç renginin seni soluk gösterdiğini düşünüyorsan ya da saçlarının mat görüntüsünden rahatsızsan sıcak çikolata saç rengi hem tenini canlandırarak seni daha aydınlık ve fresh gösterir hem de saçlarının parlamasını sağlar. Üstelik, saç boyasının markasına bağlı olmakla birlikte kapatıcılığı oldukça yüksek bir renktir. O yüzden eğer beyazların varsa sıcak çikolata saç rengiyle hepsini kapatabilirsin. Üstelik çok hızlı ve kolayca akan bir saç rengi de değildir. 

Eğer saçların yine kumral tonlarındaysa ve daha ışıltılı daha parlak bir saç rengi istiyorsan yine sıcak çikolata senin için güzel bir alternatif. Üstelik eğer soluk gözüktüğün için sürekli makyaj yapmak zorunda hissediyorsan bu saç rengiyle işin daha da kolaylaşabilir çünkü saç rengin ne kadar sıcak ve ten renginle uyumlu olursa makyaj yapma ihtiyacın ve soluk görünme durumun o kadar azalır. Sıcak çikolatanın kahve ve ışıltılı haliyle, parlak ve dikkatleri üzerine çeken saçlara sahip olacaksın. Mat durmayan, kendini gösteren harika bir saç rengi. 

Kimler İçin Uygundur?

Sıcak çikolata saç rengi, orta koyulukta ve sıcak bir renk olmasından dolayı aslında her ten rengiyle uyum sağlar ama içindeki sıcaklığı, parlaklığı ve yansımaları ile en uyumlu olduğu haller buğday ve bronz olan tenler. Bunun yanında beyaz tenli olduğun için soluk görünmekten şikayetçiysen ve cildinin daha canlı gözükmesini istiyorsan yine sıcak çikolata çok doğru bir tercih olur. Şunu da unutma ki içindeki kahvelik ve kızıllıkla ufak oynamalar yaparak, rengi sana en uygun hale getirebilirsin.

Sıcak Çikolata Saç Rengini Nasıl Elde Edersin?

Sıcak çikolata, elde edilmesi zor bir saç rengi değil. Tabii burada önemli olan saçının hangi işlemlerden geçmiş olduğu ve şu anki saç rengin. Saçın daha önce sık yapmış olduğun ısıl işlemlerden ya da yanlış uygulanmış perma, kalıcı düzleştirme gibi işlemlerden dolayı yıpranmış ya da yanmışsa saçını boyamak doğru olmayabilir. Bu durumda saçını boyasan bile istediğin sonucu elde edemeyebilirsin.

Saç rengini yakalanması için başka bir önemli nokta da saçının rengi ve doğal olup olmadığıdır. Saçın açık renkte koyu renkte olsa eğer doğalsa istediğin rengi yakalaman çok daha kolaydır. Gerekirse sağlıklı şekilde açıcı uygulayarak ya da rengin içindeki kahvelikle, ışıltılarla oynayarak istediğin saç rengini elde edebilirsin ama eğer saçın boyaysa o zaman süreç biraz daha zahmetli olabilir. Saçın açık tonlardaysa sıcak çikolatayı yakalamak daha kolayken koyu renkse daha zordur çünkü koyu renk açık rengi örter ama koyu renk olduğunda, kahve tonlarındaki başka bir renk beklediğinin aksine saçını daha da koyultabilir. Bu yüzden elde etmek istediğin renk için hangi rengi kullanman gerektiğine dikkat etmelisin. Bazen saçını düşündüğünden bir kaç ton açık renge boyamak ya da öncesinden açıcı uygulamak ancak istediğin saç rengini elde etmeni sağlayabilir.

Saç Boyası Alternatifleri

L’Oréal Paris Excellence Intense 5.3 Sıcak Çikolata

Satın Almak İçin:        


L’Oréal Paris Crème Gloss 535 Sıcak Çikolata

Satın Almak İçin:        


Schwarzkopf Pure Color 5.5 Sıcak Çikolata

Satın Almak İçin:       


Palette Deluxe 5-60 Sıcak Çikolata

Satın Almak İçin:         


Maxx Deluxe Golden Beauty 5.77 Sıcak Çikolata

Satın Almak İçin:     


Sea Color Natural Effect 5.77 Sıcak Çikolata

Satın Almak İçin:     


Sea Color 5.77 Sıcak Çikolata

Satın Almak İçin:  


Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

Sıcak çikolata renk saçlarının bakımını nasıl yapacağın hangi işlemlerden geçtiğine göre değişir. Eğer saçlarına açıcı uygulanmadıysa ya da başka yıpratıcı işlemlerden geçmediyse bakım rutinlerini aksatmaman yeterlidir. Peki nedir bu bakım rutinleri? Öncelikle saçın hangi renk ve tipte olursa olsun ısıdan olabildiğince kaçınman gerekir çünkü sıcaklık saçı kurutur ve dolayısıyla saç rengin matlaşır. Duşta saçlarını olabildiğince soğuğa yakın en azından ılık suyla yıkamaya ve çok sıcak havayla kurutmamaya özen göstermelisin. Kurutacaksan da saç kurutma makinesini saçına çok yakın tutmamalısın. Bunlarla birlikte ısıl işlemlere de çok sık başvurmamalısın. Fön, maşa, düzleştirici gibi ısıl işlem uygulaman gerekiyorsa da öncesinde mutlaka ısıya karşı koruyucu uygulamalısın ki saçının yıpranmasını olabildiğince önlenmiş olsun. 

Kullanacağın ürünler de saç bakımın için çok önemlidir. İlk olarak saç rengine özel, boyalı saçlar için üretilmiş, renk koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan şampuan ve saç kremi tercih etmelisin. Tabii şampuan ve saç kremini seçerken önemli olan tek faktör saç rengin değil. Eğer kepek ya da yağlanma gibi başka problemlerin varsa onları da dikkate almalısın. Duş sonrası durulama gerektirmeyen saç bakım ürünleri uygulaman da bir dahaki yıkamaya kadar saçlarının beslenmeye devam etmesini sağlar. Hafta da 1-2 kere nem maskesi uygulayarak saçının nem ihtiyacını karşılayabilir ve saç bakım rutinini tamamlayabilirsin.

Eğer saçına perma, açıcı ya da brezilya fönü gibi yıpratıcı işlemler uygulandıysa bu bakım rutinlerinin yanında saçlarına ekstra bakım göstermen ve ısıl işlemlerden tamamen kopman gerekebilir.

Makyajını Nasıl Yapmalısın?

Sıcak çikolata tonunda saç renkleri, makyajında istediğin hemen her rengi kullanmana müsade eder.

  • Cilt makyajında, kullanacağın fondöten ya da benzeri ürünleri seçerken, hem cilt renginle uyum sağlayacak ve boyun bölgenle renk farkı yaratmayacak hem de içeriği itibariyle cilt tipini dengeleyecek yapıda olmalı. Eğer cildin yağlı ise fondötenin mat yapıda, kuru ise su bazlı olmalı.
  • Cilt makyajında, seni çok sert ya da soluk gösterecek renklerden kaçınmalısın. Bunun dışında istediğin her rengi tercih edebilirsin. Göz makyajını yaparken amaç gözlerini ön plana çıkartmaktır.
  • Allığın, ten renginle ve makyajının geri kalanınla uyumlu olacak şekilde her renk olabilir.
  • Rujun, seni soluk göstermeyecek ve makyajının bütünüyle uyum sağlayacak şekilde her renk olabilir.

Kızlar, Sıcak Çikolata saç rengiyle alakalı deneyimlerinize ihtiyacımız var. O yüzden lütfen tecrübelerinizi yorumlarda bizimle paylaşın 🙂

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478