Altın Parıltılı Kahve Saç Rengi

Kahverengi ile sarının mükemmel uyumuyla ortaya çıkan ışıl ışıl bir renk: altın parıltılı kahve. Bu renkle saçların hem doğal görünecek hem de içindeki altın yansımalarla güneş gibi parlayacak. Kahve tonlarının arasında dikkatleri hemen çeken ve en parlak tonlardan biri olan altın parıltılı kahveyle sende bu yazı ışıl ışıl saçlarınla geçirebilirsin.

Altın Parıltılı Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

#kitchengarden #gardenflowers #gardensbythebay #homedesign #bedroomdesign #interiordesigner #furnituredesign #designideas #designinspiration #designlovers #designersaree #designsponge #designersarees #designbuild

Açık veya kumral tonlarda saçların varsa altın parıltılı kahveye ilk boyamada ulaşabilirsin. Hele ki saç tonun uygunsa üstüne biraz ışıltı atarak ya da ufak renk oynamalarıyla sonuca ulaşabilirsin. Eğer saçların siyah ya da gece mavisi gibi yoğun ve koyu renklerdeyse altın parıltılı kahveye ulaşmak için açıcı kullanılması gerekir. Kısacası çok yoğun koyu renkler dışında hemen her saçta bir ya da iki boyamada istediğin rengi elde edebilirsin. Eğer saçını kendin boyayacaksan saçının koyuluğuna ya da açıklığına göre kahve tonunu ayarlayabilirsin. Saç rengin koyuysa istediğin boyadan bir kaç numara daha açık renk alırsan, istediğin rengi yakalaman daha kolay olur. 

Altın Parıltılı Kahve Boya Seçenekleri

Garnier Çarpıcı Renkler 6.35 Çarpıcı Altın Kahve

Satın Almak İçin:   


Koleston Naturals 6.7 Çikolata Kahve

Satın Almak İçin:  


Koleston 7-77 Işıltılı Kahve

Satın Almak İçin:  


Palette Deluxe 5-5 Işıltılı Çikolata

 Satın Almak İçin:  


L’Oreal Paris 6.03 Doğal Işıltılı Açık Kahve

Satın Almak İçin:  


Kimlere Yakışır?

Marchesa AW12 Show in New York, February 2012

Altın parıltılı kahve ne tam sarı ne de tam kahve olduğu için her ten rengine yakışır. İstersen teninin açıklık ya da koyuluğuna göre içindeki kahveyi ya da altın yansımasını arttırabilirsin. Tenin çok açıksa rengin içindeki altın yansımalarını koyuysa kahveliği daha çok arttırarak denge sağlayabilir ve sana en çok yakışacak rengi elde edebilirsin.

Nasıl Makyaj Yapmalısın?

TANIELLE JAI makeup artist on Instagram: "I can't ...-TANIELLE JAI Maskenbildnerin auf Instagram: „Ich kann mich nicht um dich kümmern @isabellemat…  TANIELLE JAI makeup artist on Instagram: “I can't take care of you Isabelle Mathé …  #on #you #I #Instagram   -

Bu saç rengine sahipsen makyajında hemen her rengi kullanabilirsin. Fondöten seçerken saç renginden ziyade cilt tipine ve rengine uygun bir fondöten seçmelisin. Göz makyajında ise istediğin rengi kullanmakta özgürsen de sert olmaması için çok koyu siyah, soluk olmaması içinse açık mavi ve soluk yeşil tonlarından uzak durmalısın ve göz rengini ön plana çıkaracak renkleri seçmelisin. Allığını ten rengine göre pembe ya da bronz tonlarında kullanabilirsin. Rujunda ise açık pembe ve bordo dışında kırmızı dahil bütün renkleri kullanabilirsin. 

Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

 

  • Saç bakımının ilk adımı olarak boyalı saçlar için üretilmiş, renk koruyucu özelliği olan şampuan-saç kremi kullanmalısın.
  • Hem saç yıkama suyun olabildiğince soğuk olmalı hem de duş sonrası saçını olabildiğince soğuk hava ile kurutmalısın ki sıcaktan saçın kurumasın.
  • Duş sonrası, durulama gerektirmeyen saç bakım ürünleri kullanmaya özen göstermelisin.
  • Haftada bir ya da iki kere saç bakım maskelerinden kullanarak saçının nem ihtiyacını karşılamaya özen göstermelisin.
  • Saç derisi, kendine özgü yağlar üretir. Saçının bu yağlara da ihtiyacı olduğu için saçını çok sık yıkarsan bunlardan mahrum kalır.
  • Saçının yıpranmaması için ısıl işlemlere çok sık maruz bırakmamalısın. Eğer ısıl işlem uygulayacaksan da öncesine mutlaka ısıya karşı koruyucu ürün uygulamalısın.

Kızlar, altın parıltılı kahve saç rengi ile ilgili zemin rengi, kullandığınız boya ve istediğiniz rengi elde edip etmediğiniz gibi tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478