Koyu Kahve Saç Rengi

Koyu bir saç rengi olsun ama siyah kadar da sert olmasın istiyorsan, koyu kahve tam sana göre. Koyu kahve adından anlaşılacağı gibi kahvenin en koyu tonu ve siyaha çalıyor. Aslında kumral tonlarının siyaha geçiş yapmadan önceki son rengi.

Açık renklere göre daha fresh göstermesi ve daha az makyaj gerektirmesi gibi nedenlerle ya da cildine en çok yakıştırdığın tonlar olduğu için sen de saçlarında koyu renkleri tercih ediyorsan, yoğun koyulukta bu kahve tonunu düşünmeden deneyebilirsin. Koyu kahveye geçiş, boya alternatifleri, bakımı ve makyajı bu yazımızda.

Koyu Kahve Kimlere Yakışır?

Ten rengin ne olursa olsun, koyu kahve saç rengini kullanabilirsin çünkü bu renk her tene uyum sağlar. Koyu ve buğday tenlilerde kendi saç renginmiş gibi çok doğal duracağı gibi açık tenlilerde, cilt rengi ile zıtlık oluşturarak ten rengini de daha çok ön plana çıkartır.

Nasıl Boyarsın?

Saçın canlı ya açık renkte ise koyu kahveye geçişin son derece kolay olur. Muhtemelen ilk boyamanda istediğin tonu yakalayabilirsin. Eğer saçın siyah gibi koyu kahveden çok daha yoğun koyulukta ve çok daha sert bir renkse ya da kızıl gibi kapanması zor bir renkse o zaman ilk seferde istediğin rengi yakalayamayabilirsin çünkü koyu kahve siyahtan bir tonda olsa daha açık. Dolayısıyla siyah saçının üstüne tekrar koyu bir boya sürdüğünde, saç rengin daha da koyulaşabilir. Bu durumda boyanın üzerindeki boyama sonucuna çok dikkat etmelisin. Belki de koyu kahveden bir ton daha açık boya sana istediğin koyu kahve sonucunu verebilir.

Boya Alternatifleri

Koleston Naturals 3/0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:  


Palette Yoğun Göz Alıcı Renkler  3-0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:  


Koleston 3/0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:  


Palette Deluxe 3-0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:  


L’Oréal Paris Excellence Creme 4 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:


Sea Color 3.0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:  


Sea Color Natural Effect 3.0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:  


Maxx Deluxe Natural Beauty 3.0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:  


Maxx Deluxe Beauty Expert Koyu Kahve

Satın Almak İçin:  

Maxx Deluxe Golden Beauty 3.0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:  

Nevaton 3.0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:  


Neva Color 3 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:


Farma Color 3.0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:


Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Koyu kahve, saçını yıpratacak bir renk değil. Açıcı kullanmanı gerektirmiyor. Üstelik kullanacağın markanın içeriğide zararlı maddelerden arınmış ve besleyici özellikte olduğu zaman saçını hiç zarar görmeden boyamış olursun. Saçın yıpranmayacakta olsa standart bakım rutinlerine uymaya özen göstermelisin.

Bunlar:

  1. Boyalı saçlara özel, renk koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan ya da kepek, yağlanma gibi saç problemlerini çözmeye yönelik şampuan ve saç kremi kullanmak.
  2. Her yıkamada saç kremi kullanmayı ihmal etmemek.
  3. Sıcaklıktan saçın kurumaması için saçını şekillendirirken sıcaktan ve ısıl işlemlerden kaçınmak. Mutlaka ısı uygulanacaksa, işlem önces, ısıya karşı koruyucu ürün kullanmak.
  4. Olabildiğince soğuk ya da soğuğa yakın suyla yıkamak ve olabildiğince soğuk havayla kurutmak. Sıcak havayla kurutulacaksa makineyi saçtan uzak tutmak.
  5. Haftada 1-2 defa bakım maskesi yaparak saça ihtiyacı olan nemi kazadnırmak.
  6. Duş sonrası durulamaya gerek olmayan bakım serumu ya da spreylerinden kullanmak.

Makyajını Nasıl Yapmalısın?

Fondöten seçerken saç renginden ziyade ten rengin ve tipi önemli. Eğer cildin yağlıysa mat yapılı, kuruysa su bazlı fondötenleri tercih etmelisin. Rengi ise ten renginle uyumlu ve boyun bölgenle renk eşitsizliği yaratmayacak şekilde olmalı.

Göz makyajını yaparken istediğin her rengi kullanabilirsin. Koyu kahve rengi, her renkle uyum sağlar. Burada aslında saç renginden ziyade göz rengin de önemli çünkü göz makyajında amacın gözlerinin rengini ortaya çıkartmak olmalı. Tabii göz makyajında kullanacağın renkler allık ve rujuna göre de değişir çünkü kırmızı gibi iddialı bir ruj süreceksen makyajının geri kalanı sade olmalı.

Allık: Allıkta istediğin rengi tercih edebilirsin. Göz makyajınla ve rujunla uyumlu olacak şekilde pembe ve şeftali tonlarını ya da bronz yapıda olanları kullanabilirsin.

Ruj: Çok açık  ve soluk olmamak şartıyla istediğin renk ruj sürebilirsin.

Koyu kahve saç rengi tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

0 2 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478