Koyu Kahve Saç Rengi

Koyu bir saç rengi olsun ama siyah kadar da sert olmasın istiyorsan, koyu kahve tam sana göre. Koyu kahve adından anlaşılacağı üzere kahvenin en koyu tonu ve siyaha çalıyor. Aslında kumral tonlarının siyaha geçiş yapmadan önceki son rengi.

Açık renklere göre daha fresh göstermesi ve daha az makyaj gerektirmesi gibi nedenlerle ya da cildine en çok yakıştırdığın tonlar olduğu için sen de saçlarında koyu renkleri tercih ediyorsan, yoğun koyulukta bu kahve tonunu düşünmeden deneyebilirsin. Koyu kahveye geçiş, boya alternatifleri, bakımı ve makyajı bu yazımızda.

Koyu Kahve Kimlere Yakışır?

Ten rengin ne olursa olsun, koyu kahve saç rengini kullanabilirsin çünkü bu renk her tene uyum sağlar. Koyu ve buğday tenlilerde çok doğal duracağı gibi açık tenlilerde, cilt rengi ile zıtlık oluşturarak saç rengini de ten rengini de daha çok ön plana çıkartır.

Nasıl Boyarsın?

Saçın canlı ya açık renkte ise koyu kahveye geçişin son derece kolay olur. Muhtemelen ilk boyamanda istediğin tonu yakalayabilirsin. Eğer saçın siyah gibi koyu kahveden çok daha yoğun koyulukta, çok daha sert bir renkse o zaman ilk seferde istediğin rengi yakalayamayabilirsin çünkü koyu kahve siyahtan bir tonda olsa daha açık. Dolayısıyla siyah saçının üstüne tekrar koyu bir boya sürdüğünde, saç rengin daha da koyulaşabilir. Bu durumda boyanın üzerindeki boyama sonucuna çok dikkat etmelisin. Belki de koyu kahveden bir ton daha açık boya sana istediğin koyu kahve sonucunu verebilir.

Boya Alternatifleri

Koleston Naturals 3/0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:   


Neva Color 3 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:


Palette Yoğun Göz Alıcı Renkler  3-0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:


Koleston 3/0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:  


Sea Color 3/0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:


Palette Deluxe 3-0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:


L’Oréal Paris Excellence Creme 4 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:


Nevaton 3.0 Koyu Kahve

Satın Almak İçin:


Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Koyu kahve, saçını yıpratacak bir renk değil. Açıcı kullanmanı gerektirmiyor, üstelik kullanacağın markanın içeriğide zararlı maddelerden arınmış, besleyici özellikte olduğu zaman saçını hiç zarar görmeden boyamış olursun. Saçın yıpranmayacakta olsa standart bakım rutinlerine uymaya özen göstermelisin. Bunlar renk koruyucu özelliği olan şampuan ve saç kremi kullanmak, şekillendirirken sıcaktan kaçınmak, mutlaka ısı uygulayacaksan ısıya karşı koruyucu ürün kullanmak, olabildiğince soğuk ya da soğuğa yakın suyla yıkamak, olabildiğince soğuk havayla kurutmak, sıcak havayla kurutulacaksa makineyi saça uzak tutmak, haftada 1-2 defa bakım maskesi yaparak saça ihtiyacı olan nemi vermek ve durulanmaya gerek olmayan bakım spreylerinden kullanmak.

Makyajını Nasıl Yapmalısın?

Fondöten seçerken saç renginden ziyade ten rengin ve tipi önemli. Eğer cildin yağlıysa mat yapılı, kuruysa su bazlı fondötenleri tercih etmelisin. Rengi ise ten renginle uyumlu olmalı.

Göz makyajını yaparken istediğin her rengi kullanabilirsin. Koyu kahve rengi hepsiyle uyum sağlar. Burada aslında saç renginden ziyade göz rengin daha önemli. Göz makyajında amacın gözlerinin rengini ortaya çıkartmak olmalı.

Allık: Allıkta istediğin rengi tercih edebilirsin. Göz makyajınla ve rujunla uyumlu olacak şekilde pembe ve şeftali tonlarını ya da bronz yapıda olanları kullanabilirsin.

Ruj: Çok açık olmamak şartıyla istediğin renk ruj sürebilirsin.

Koyu kahve saç rengi tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478