Bal Köpüğü Saç Rengi

Yaza girerken, kendinde bir değişiklik yapmak ve tazelenmek eminiz sana çok iyi gelecek. Saçlarında yaz güneşinin altında ışıl ışıl parlayacak, sıcacık bir rengi denemeye ne dersin? O renk ne mi? Bal köpüğü.

Bal köpüğü saç rengi ne tam sarı ne de tam kahve. Eğer sarı saç kullanmak istiyorsan ama ten renginle uyuşmaması, seni daha soluk göstermesi ya da makyaj gerektirmesi gibi nedenlerden kullanamıyorsan ya da kahve tonlarını seviyorsan ama sana çok koyu kalıyorsa bal köpüğü saç rengi tam sana göre. Hem seni soldurmayan hem de açık tenli olmanı gerektirmeyen, içinde dore yansımaları olan aydınlık bir renk.

Bal Köpüğü Saç Rengini Kimler Kullanabilir?

Bal köpüğü saç rengi en çok beyaz tenli ve buğday tenli kadınlara yakışıyor. Özellikle güneşlendiğinde ki yanık ten renginle bal köpüğü saç kombinine bayılıyoruz. Esmer ten rengine sahipsen bal köpüğü rengini tavsiye etmiyoruz; onun yerine altın parıltılı kahveleri ya da kahve köpüğü tonlarını tercih edebilirsin. Bu tarz renklerde işin sırrı ten rengin ne kadar açıksa sarı tonlar ve yansımaların o kadar fazla, ne kadar koyuysa kahve tonlar ve yansımaların o kadar fazla olması.

Bal Köpüğü Saç Rengini Kendin Nasıl Elde Edersin?

2.. coat pastel baby blue (20%baby blue 80% tresseme natural conditioner)

Saçını bal köpüğünü boyamak için zemin rengin çok önemli. Eğer saçın açık renkse ilk ya da ikinci boyamanda istediğin bal köpüğü rengini elde edebilirsin ama saçın koyu renkse o zaman açıcı kullanman gerekebilir. Burada açıcı gerekip gerekmeyeceğini belirleyen faktör saçının doğal olup olmadığı. Saçın koyu ama doğalsa açıcıyı az uygulayarak ya da hiç açıcı kullanmadan saçının üzerinde renk uygulamasıyla bal köpüğü elde edilebilir. Eğer saçın doğal koyu değil de boyanmış ise açmak çok daha zordur. Açıcıyı kendin de uygulayabilirsin ama bizim tavsiyemiz en azından ilk boyamanda saçını uzman ellere teslim etmen, renk oturduktan sonra kendin boyaman çünkü açıcı kimyasal bir ürün olduğu için yanlış uygulandığında saçında yanma, kopma meydana gelebilir.

Bal Köpüğü Boya Alternatifleri

Palette Kalıcı Doğal Renkler 8-0 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:


Loreal Casting Creme Gloss 832 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:  


Palette Deluxe 8-0 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:  


Loreal Excellence Creme 7.31 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:  


Sea Color 8.3 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:  


Sea Color Natural Effect 8.3 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:    

Maxx Deluxe Golden Beauty 8.3 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:


Maxx Deluxe Natural Beauty 8.3 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:  


Maxx Deluxe Beauty Expert 8.3 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:  

Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

Saçını bal köpüğü rengine boyadıktan sonra ilk adımın boyalı saçlara özel renk koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan şampuan-saç kremi kullanmak. Sonra duşta iken saçını doğru yıkamak ve kurutmak. Sıcaklık saçı kuruttuğu için olabildiğince soğuk suyla yıkamaya ve soğuk havayla kurutmaya da özen göstermelisin. Duştan sonra da durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerinden kullanmaya ve saçının ihtiyacı olan nemi karşılamak için haftada bir ya da iki defa saç bakım maskesi uygulamayı ihmal etmemelisin. Fön, düzleştirici maşa gibi ısıl işlemlerden olabildiğince kaçınmalısın. Eğer uygulayacaksan da öncesinde mutlaka ısıya karşı koruyucu ürün kullanmalısın.

Makyajın Hangi Tonlarda Olmalı?

Haare - Hair - Peinados

Ten: Saç renginden ziyade ten renginle uyum sağlayacak ve cilt tipine uygun yapıda fondöten seçmelisin. Eğer cildin yağlıysa mat, kuru ise su bazlı fondötenleri tercih etmelisin.

Göz makyajı: Yoğun siyah gibi sert, zeytin yeşili ve açık mavi seni soluk gösterecek renkler dışında, bütün renkleri tercih edebilirsin.

Allık: Ten rengine ve makyajının geri kalanına göre pembe ya da bronz tonlarında allık seçebilirsin.

Ruj: Kırmızı, eflatun, mercan ve çok açık olmamak şartıyla pembe tonlarını tercih edebilirsin.

Kızlar, eğer saçınızı bal köpüğüne boyadıysanız hangi boyayı kullandığınız, zemin renginiz ve istediğiniz rengi elde edip edemediğiniz gibi tecrübelerinizi  bizimle paylaşırsanız çok sevinirim. Böylece saçını boyamayı düşünenlere de fikir vermiş olursunuz.

1 3 0 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478