Bal Köpüğü Saç Rengi

Yaza girerken, kendinde değişiklik yapmak ve tazelenmek kime iyi gelmez ki? Saçlarında güneş ışığının altında ışıl ışıl parlayacak ve sıcacık bir rengi denemeye ne dersin? O renk hangisi mi? Kumralın en güzel hallerinden bal köpüğü.

Bal köpüğü saç rengi ne tam sarı ne de tam kahve. Eğer sarı saç kullanmak istiyor ama ten rengine uymaması, seni daha soluk göstermesi ya da makyaj gerektirmesi gibi nedenlerden emin olamıyorsan ya da kahve tonlarını seviyor ama sana çok koyu kaldığını düşünüyorsan bal köpüğü saç rengi tam sana göre. Hem seni soldurmayan hem de açık tenli olmanı gerektirmeyen hem de içinde dore yansımaları olan aydınlık bir renk.

Bal Köpüğü Saç Rengini Kimler Kullanabilir?

Bal köpüğü saç rengi en çok beyaz tenli ve buğday tenli kadınlara yakışıyor. Özellikle güneşlendiğinde ki yanık ten renginle bal köpüğü saç kombinine bayılıyoruz. Esmer ten rengine sahipsen bal köpüğü rengini tavsiye etmiyoruz; onun yerine altın parıltılı kahveleri ya da kahve köpüğü tonlarını tercih edebilirsin. Bu tarz renklerde işin sırrı ten rengin ne kadar açıksa sarı tonlar ve yansımaların o kadar fazla, ne kadar koyuysa kahve tonlar ve yansımaların o kadar fazla olması.

Bal Köpüğü Saç Rengini Kendin Nasıl Elde Edersin?

2.. coat pastel baby blue (20%baby blue 80% tresseme natural conditioner)

Saçını bal köpüğüne boyamak için zemin rengin çok önemli. Eğer saçın açık renkse muhtemelen ilk seferde istediğin bal köpüğü rengini elde edebilirsin ama saçın koyu renkse o zaman açıcı kullanman gerekebilir. Burada açıcı gerekip gerekmeyeceğini belirleyen faktör saçının doğal olup olmadığıdır. Saçın koyu ama doğalsa az miktarda açıcıyla ya da hiç açıcı kullanmadan saçının üzerinde renk oynamalarıyla bal köpüğü elde edilebilir. İşin en zor kısmı koyu ve boyalı saç üzerindeki renk değişikliğidir çünkü boya saçın pigmentlerine işler ve üzerine farklı bir renk tutması zorlaşır. Bu durumda açıcı uygulanması gerekir. Açıcıyı kendinde uygulayabilirsin ama bizim tavsiyemiz en azından ilk boyamanda saçını uzman ellere teslim etmen ve renk oturduktan sonra kendin boyaman çünkü açıcı kimyasaldır ve yanlış uygulandığında saçında yıpranma hatta yanma meydana gelebilir.

Bal Köpüğü Boya Alternatifleri

Palette Kalıcı Doğal Renkler 8-0 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:      


L’oreal Casting Creme Gloss 832 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:  


Palette Deluxe 8-0 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:     


Loreal Excellence Creme 7.31 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:    


Sea Color 8.3 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:  


Sea Color Natural Effect 8.3 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:    

Maxx Deluxe Golden Beauty 8.3 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:  


Maxx Deluxe Natural Beauty 8.3 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:  


Maxx Deluxe Beauty Expert 8.3 Bal Köpüğü

Satın Almak İçin:   


Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

Saçını bal köpüğü rengine boyadıktan sonra öncelikle boyalı saçlara özel, renk koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan şampuan-saç kremi kullanmalısın. Her duşta saç kremi kullanmaya özen göstermelisin. Sıcaklığın saçını kurutmasına ve yıpratmasını önlemek için saçını doğru yıkamaya ve kurutmaya özen göstermelisin. Bunun için saçını çok sıcak suyla yıkamamalı, olabildiğince soğuğa yakın, en azından ılık suyla yıkamalısın. Duş sonrası ise saçını çok sıcak havayla kurutmamalı, kurutacaksan da fön makinesini saçına çok yakın tutmamalısın. Fön, düzleştirici, maşa gibi ısıl işlemlerden olabildiğince uzak durmalı, uygulayacağın zamansa işlem öncesi saçına ısıya karşı koruyucu ürün kullanmalısın. Duştan sonra da durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerinden kullanmalı ve saçının ihtiyacı olan nemi karşılamak için haftada bir ya da iki defa saç bakım maskesi uygulamayı ihmal etmemelisin.

Makyajın Hangi Tonlarda Olmalı?

Haare - Hair - Peinados

Ten makyajı: Saç renginden ziyade ten renginle uyum sağlayacak ve cilt tipine uygun yapıda fondöten seçmelisin. Eğer cildin yağlıysa mat, kuru ise su bazlı fondötenleri tercih etmelisin. Pudran da cildin ve fondöteninle uyum sağlayacak yapı ve renkte olmalı.

Göz makyajı: Simsiyah göz makyajı seni sert, krem gibi değil de çok açık mavi, yeşil gibi renkler seni soluk gösterir. Bunlara dikkat ederek istediğin her rengi tercih edebilirsin. Göz makyajını yaparken amacın gözlerini ortaya çıkarmak olmalı.

Allık: Ten rengine, saç rengibe ve makyajının geri kalanına göre pembe ya da bronz tonlarında allık seçebilirsin.

Ruj: Kırmızı, eflatun, mercan ve çok açık olmamak şartıyla pembe tonlarını tercih edebilirsin.

Kızlar, eğer saçınızı bal köpüğüne boyadıysanız hangi boyayı kullandığınız, zemin renginiz ve istediğiniz rengi elde edip edemediğiniz gibi tecrübelerinizle ilgili yorumlarda buluşalım.

1 3 0 0 0 2
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Elif9 ay önce
  • 3. Resimde ki saçın renginin numarası kaç acaba?? Acil.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478