Küllü Kumral Saç Rengi

Kumral en sık gördüğümüz saç rengi çünkü her saç tipine ve ten rengine uyan bir tonu mutlaka var. İster altın parıltılı kahveyle saçların parlasın, ister koyu kahveyle çok daha genç görün, istersen de bakır kahveyle saçlarında bakırın ışıltısını yaşa. Senin için en doğal kumral tonlarından biriyle geldik küllü kumral.

Ash brown hair colors, with their smoky and cool green, blue, and grey undertone...

Küllü kumral saç rengi ne tam sarı ne tam kahve. Sanki boya değil de kendi saç renginmiş gibi doğal bir havası var. Küllü saç rengi demek içinde gri tonlar barındıran, soğuk alt tonlu mat renk demek. O yüzden tonuna göre gri ya da sarı yansımalar olabiliyor. Bu da küllü kumralın tonuna göre değişiyor çünkü küllü kumral demek tek bir renk demek değildir, ten rengine ve zevkine göre açık ya da koyu küllü kumral tercih edebilirsin.

Küllü Kumral Kimlere Yakışır?

koyu küllü kumral nedir

İster beyaz, ister buğday, ister esmer tenli ol hiç farketmez çünkü küllü kumral saç rengi ufak ton oynamalarıyla herkese yakışır. Eğer açık tenliysen açık küllü kumral tonlarını tercih ettiğinde en güzel ve doğal sonucu elde edersin. Esmer tenliysen de küllü kumralın koyu tonları sana daha iyi uyum sağlar. Küllü kumral saç rengini beğeniyorsan ve buğday tenliysen ise çok şanslısın çünkü küllü kumralın istediğin tonunu seçmekte özgürsün, hepsinin sana yakışacağından emin olabilirsin.

Küllü Kumral Saç Rengini Nasıl Elde Edersin?

Saçını küllü kumrala boyayacaksan zemin rengin çok önemli. Eğer saç rengin koyu tonlardaysa, istediğin tonun tutacağı kadar saçını açmalısın. Burada çok dikkatli olmalı ve açıcının kullanım talimatlarına göre hareket etmelisin çünkü açıcı yanlış uygulandığında saçta yanmaya hatta kopmaya bile sebep olabilir. Tabii aynısı saç boyası için de geçerli ama açıcı kimyasal bir madde olduğu için boyadan daha farklı ve daha riskli.

Best Hair Color Blonde Highlights Blue Eyes Dark Brown Ideas#blonde #blue #brown #color #dark #eyes #hair #highlights #ideas

Saçını açma işlemini tamamladıktan sonra ya da saç rengin açıksa direkt olarak boyayı saçına uygulayabilirsin. Boya markalarının hemen hepsinde olan saç bakım maskesini yapmayı da ihmal etme.

Boya Alternatifleri

 

Koleston Naturals 7/1 Küllü Kumral

 

 

Satın Almak İçin:   


 

Koleston 7/1 Küllü Kumral

 

 

Satın Almak İçin:


 

Garnier Color Naturals 7.1 Küllü Kumral

 

 

 

Satın Almak İçin:


 

Schwarzkopf Colour Specialist 8.1 Açık Küllü Kumral

 

Satın Almak İçin:


 

Palette Deluxe 7-1 Küllü Kumral

 

 

Satın Almak İçin:


 

Palette Göz Alıcı Renkler 7-1 Küllü Kumral

 

 

Satın Almak İçin:  


Saç Bakımın İçin Dikkat Etmen Gerekenler

Açık küllü kumral saç rengi hakkında her şey! | Saç Sırları

  • Boyalı saçlar için özel olarak geliştirilmiş şampuan ve saç kremi kullanmalısın, böylece hem rengini daha uzun süre korur hem de daha sağlıklı hale getirmiş olursun.
  • Sıcaklık saçı kurutur o yüzden saçını olabildiğince soğuk suyla yıkamaya ve soğuk havayla kurutmaya özen göster.
  • Saçını yıkadıktan sonra kurutmadan önce durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerinden kullan.
  • Haftada bir ya da iki defa saç bakım maskesi uygulayarak saçının nem ihtiyacını karşıla.
  • Her duşta mutlaka saç bakım kremi kullan.
  • Küllü renklerin içinde gri yansımalar olduğu için mor şampuan kullanarak hem saçında oluşabilecek kızıl ve turuncu yansımaları engeller hem de saç rengini korursun.
  • Saçını her gün yıkamamaya özen göster. Özellikle saçın yağlıysa, yağlı görünümünü gidermek için çok sık yıkama ihtiyacı hissedersin ama saçın kendi yağına da ihtiyacı olduğu için çok sık yıkarsan hem bu yağlarla beslenmesine engel olur hem de kurumasına sebep olursun.
  • Saçını şekillendirmek için maşa ya da düzleştirici gibi şekillendiriciler kullanacaksan öncesinde mutlaka saçına ısıya karşı koruyucu ürün uygulamalısın. 

Kızlar, küllü kumral saç rengi ile ilgili hangi boyayı kullandığınız, zemin renginiz ve istediğiniz rengi elde edip edemediğiniz gibi tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478