Fındık Kabuğu Saç Rengi

Fındık kabuğu saç rengi, kahve tonlarının karamel ile birleşiminin en güzel hali. Özellikle gün ışığında ışıl ışıl haliyle dikkatleri üzerine çekiyor. O yüzden kahvenin en sevilen tonlarından. Saç rengin kumral tonlarındaysa ve sen saç rengini değiştirmek ya da daha ışıltı bir renk kullanmak istiyorsan, karamel ışıltılı bu renk tam sana göre.

Fındık kabuğu ne çok açık ve ne de çok koyu kahve. O yüzden orta ton diyebiliriz. Fındık kabuğu, her ne kadar kahve ve karamelin birleşimi olsa da içinde sarı ışıltılar da barındırıyor. Eğer sert ve koyu olmayan yumuşak renkleri tercih ediyorsan fındık kabuğu senin için güzel bir alternatif olabilir.

Kimler Tercih Etmeli?

Fındık kabuğu saç rengini hemen herkes tercih etse de en çok açık ve bronz tenli bayanlara yakışıyor. Karamel tonlamalı ışıltılar beyaz teninde kontrast yaratıyor, bronz tende ise teninle uyumu yakalıyor. Eğer esmer tenliysen ve fındık kabuğu saç rengini beğeniyorsan, saçını dipten uca boyatmaktansa, gölge ya da ombre yaptırmayı tercih edebilirsin. Şunu da söylemeliyiz ki eğer saçını kuaförde değil de kendin boyayacaksan, boyanı seçerken dikkatli olmalısın çünkü markaların fındık kabuğu renkleri birebir aynı ton değil o yüzden kutuların üzerindeki renk sonucu kartelasına çok dikkat etmelisin. Beklediğinden daha açık ya da koyu sonuçlar çıkabilir. Mesela eğer esmer tenli isen renk sonucunda daha koyu çıkan bir markanın fındık kabuğu rengini tercih edebilirsin. Sana yardımcı olması için boya alternatiflerini senin için derledik.

Fındık kabuğu için açıcı uygulamam gerekir mi diye merak ediyorsan bu saç rengine ve boyalı olup olmadığına bağlı. Saçın bakır, sarı ya da kahve tonlarındaysa işin

Boya Alternatifleri

Garnier Color Naturals 7.3 Fındık Kabuğu

Satın Almak İçin:       


Koleston 7/3 Fındık Kabuğu

Satın Almak İçin:     


Sea Color 7.3 Fındık Kabuğu

Satın Almak İçin:  


Maxx Deluxe Beauty Expert 7.3 Fındık Kabuğu

Satın Almak İçin:  


Maxx Deluxe Natural Beauty 7.3 Fındık Kabuğu

Satın Almak İçin:  

Farma Color 7.3 Fındık Kabuğu

Satın Almak İçin:  


Nevaton 6.3 Fındık Kabuğu

Satın Almak İçin:


Nevacolor Natural Colors 6.3 Fındık Kabuğu

Satın Almak İçin:  


Nasıl Elde Edersin?

Saçını boyayacağın zaman ortaya çıkacak rengi etkileyen faktör seçtiğin boya kadar zemin rengindir. Eğer saçın açık tonlardaysa istediğin rengi muhtemelen ilk seferde elde edersin çünkü boyamak istediğin renk kendi saç renginden daha koyu ya da ona yakın ise yakalamak daha kolaydır. Eğer saç rengin çok koyu tonlardaysa açıcı gerekebilir ama açıcı minimumda olsa saçı yıpratma payı olduğu için bunun yerine saçını istediğin renkten bir kaç ton açığına boyayarak, sonuçta istediğin rengi yakalamayı deneyebilirsin. Tabii burada saçının durumu da önemli, eğer saçın doğal değil de bir süredir boyanan koyu saç ise işin daha zor çünkü boyalı saçı açmak daha zordur. Ayrıca saç boyasını alırken de boyanın içeriği, besleyiciliği ve renk sonucu tablosu çok önemlidir.

Nasıl Bakım Yaparsın?

Fındık kabuğu kızıl gibi çok akan bir renk değil ama parlaklığını koruması için tabii ki bakımına dikkat etmelisin. Öncelikle kullanacağın şampuan ve saç kremi, boyalı saçlar için renk koruyucu ve canlandırıcı özellikte olmalı. Saçlarını yıkarken çok sıcak sudan kaçınmalı daha ılık ya da soğuğa yakın suda yıkamaya özen göstermelisin. Kuruturken de yine olabildiğince soğuk havayla kurutmaya özen göstermelisin. Duştan sonra ya da gün içinde saçın kuruyken, durulama gerektirmeyen saç bakım serumlarını ya da spreylerini kullanmalısın. Haftada bir ya da iki kere bakım maskesiyle de rutinini desteklemelisin. Bu arada saçın ne renk olursa olsun ısıl işlemlerden olabildiğince uzak durmaya özen göstermelisin. Eğer ısıl işlem uygulayacaksan da öncesinde ısıya karşı koruyucu ürünlerden kullanmalısın.

Makyajını Nasıl Yapmalısın?

Ten: Fondöten ve pudra seçerken, saç renginden ziyade ten rengin önemlidir. Teninle bütünleşecek ve içerik olarak cilt tipine uygun yapıdaolmalı. Eğer cildin kuru ise su bazlı, yağlı ise mat yapıda fondöten tercih etmelisin.

Göz makyajı: Kumralsan, göz makyajında renk seçeneğin çok geniştir sadece çok koyu ve yoğun siyah göz makyajından ve seni sönük göstericek zeytin yeşili, açık mavi gibi soluk renklerden uzak durmalısın. Göz makyajında kullanacağın renkleri seçerken, saç ve cilt rengin kadar, göz rengin de çok önemlidir çünkü göz makyajında asıl amaç gözleri vurgulamaktır. Mavi gözde mavi, yeşil, lila, yeşil gözde ise bej renkler gözlerine en vurgulayacak renklerdir. Tabii burada dudak makyajında önemli çünkü eğer kırmızı ruj süreceksen, cilt ve göz makyajını oldukça sade tutmalısın.

Allık: Ten rengine, göz makyajına ve rujuna göre pembe ya da bronz tonlarında allık seçebilirsin.

Ruj: Kırmızı, eflatun, mercan ve çok açık olmamak şartıyla pembe tonlarını tercih edebilirsin.

Kızlar, eğer saçınızı fındık kabuğuna boyadıysanız kullandığınız boya, zemin renginiz ve istediğiniz rengi elde edip edemediğiniz gibi tecrübelerinizi lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.

0 2 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478