Bakır Saç Bakımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bakır saç rengi son yıllarda ünlü isimlerin bile sıklıkla tercih ettiği, yükselen bir trend! Saç renginde değişiklik isteyenlerin denemeyi mutlaka düşündüğü renklerden. Seni çok daha havalı, iddialı ve genç gösteren ışıl ışıl bir renk. Saçların bakır ise, üstelik bir de kendin boyuyorsan saçına nasıl bakman gerektiğini iyi bilmen gerek.

Öncelikle eğer saçların koyu renk ise bakıra dönmen için muhtemelen saçına açıcı uygulaman gerekir fakat açma işlemi doğru uygulanmadığında saçta yanmaya varacak kadar ağır yıpranmaya sebep olduğu için en azından ilk seferde açma işlemini uzmana bırakman daha doğru olur. Profesyonelce önce açma sonra boyama işlemlerinin saçını minimum düzeyde yıpranma payı ile yapılması gerek.

Bakır rengi kullanmak isteyen herkesin bilmesi gereken ilk şey rengin akmasıdır. Bu renk her duş aldığında mutlaka akar ve birkaç hafta sonra ilk boyadığın zaman ki renk de parlaklık da kalmaz. Bazı renklerde ayda bir veya bir buçuk ayda bir dip boya yeterli iken, bakır renginde 1 aya bile kalmadan 2 ya da 3 haftada bir dip boya ihtiyacı doğar.  Bununla birlikte dip boyan seni rahatsız etmiyor ve bakırın akmış renk tonu da hoşuna gidiyor ise saçını 1.5 ayda bir boyayabilirsin.

Saçlarının parlaklığını ve canlılığını uzun süre korumak için boyama sürecinden sonra çok sık ısıl işlem yapmamalısın, yapacağın zaman ise mutlaka öncesinde saçına ısıya karşı koruyucu ürün uygulamalısın. Saç tipine uygun, boyalı saçlar için koruyucu özelliği olan şampuan ve saç kremi kullanmalısın. Duştan çıktıktan sonra durulanma gerektirmeyen saç bakım ürünleri kullanarak ve hafta da bir ya da iki defa saç maskesi yaparak, saçının ihtiyacı olan nemi karşılamış ve saç bakımını tamamlamış olursun.

Kızlar, siz bakır saçlarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz ve bakımlarınızı nasıl yapıyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478