Bakır Saç Bakımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bakır saç rengi son yıllarda ünlü isimlerin bile sıklıkla tercih ettiği, yükselen bir trend! Saç renginde değişiklik isteyenlerin denemeyi mutlaka düşündüğü renklerden. Seni çok daha havalı, iddialı ve genç gösteren ışıl ışıl bir renk. Saçların bakır ise, üstelik bir de kendin boyuyorsan saçına nasıl bakman gerektiğini iyi bilmen gerek.

Öncelikle eğer saçların koyu renk ise bakıra dönmen için muhtemelen saçına açıcı uygulaman gerekir. Saçın eğer doğal koyuysa açma işlemi biraz daha kolay, koyu boyanan saç ise çok daha zordur. Açma işlemi doğru uygulanmadığında saçta yanma ve kopmaya varacak kadar ağır hasarlara sebep olduğu için en azından ilk seferde açma işlemini işin uzmanlara bırakman daha doğru olur. Profesyonelce önce açma sonra boyama işlemleri yapılarak, saçının yıpranmasını minimum düzeyde tutulmasına özen göstermelisin. 

Bakır rengi kullanmak isteyen herkesin bilmesi gereken ilk şey rengin çok akmasıdır. Bu renk her duşta mutlaka akar ve birkaç hafta sonra ilk boyadığın zaman ki renk de parlaklık da kalmaz. Bazı renklerde ayda veya bir buçuk ayda bir dip boya yeterli iken, bakır renginde 1 aya bile kalmadan 2 ya da 3 haftada bir dip boya ihtiyacı doğar. Bununla birlikte dip boyan ve bakırın akmış renk tonu da seni rahatsız etmiyor ise saçını 1.5 ayda bir de boyayabilirsin. Dip boyası yaparken, bekleme süresinin bitmesine az bir zaman kala, kalan boyayı saçın boy ve uçlarına sürerek, rengin canlılığını ve parlaklığını geri kazandırabilirsin.

Saçlarının parlaklığını ve canlılığını uzun süre korumak için boyama sürecinden sonra çok sık ısıl işlem yapmamalısın, yapacağın zaman ise mutlaka öncesinde saçına ısıya karşı koruyucu ürün uygulamalısın. Sıcaklık saçı kuruttuğu için hem saç yıkama suyunu hem de saç kurutma havanı olabildiğince soğuk tutmalısın. Saç tipine uygun, boyalı saçlar için üretilmiş, renk koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan şampuan ve saç kremi kullanmalısın. Duştan çıktıktan sonra durulanma gerektirmeyen saç bakım ürünleri kullanarak ve hafta da bir ya da iki defa saç maskesi yaparak, saçının ihtiyacı olan nemi karşılamış ve saç bakımını tamamlamış olursun.

Kızlar, siz bakır saçlarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz ve bakımlarınızı nasıl yapıyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

3 2 1 1 0 5
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478