Yüz Tipine En Uygun Atkuyruğu

Atkuyruğu yapmak istiyorsun ama nasıl bir atkuyruğu yapacağına karar veremiyor musun? Enseden mi, tepeden mi, sıkı mı, dağınık mı, örgülü mü, burgulu mu? Bunun için tek yapman gereken kendini incelemek ve yüz tipine karar vermek.

Oval Yüz Tipi

Eğer yüzünün uzunluğu genişliğinden daha fazla ise, çenen çok sivri değil yuvarlak ise ve alnın ne çok geniş ne çok dar ise oval yüz tipine sahipsin demektir. Yani oval yüz tipi ne çok uzun, ne çok kısa, ne çok dar, ne de çok geniştir. İdeal yüz şeklidir. Bu yüzden eğer oval yüz tipine sahipsen, kendi zevkine ve tarzına göre istediğin at kuyruğu modelini deneyebilirsin.

Kalp Yüz Tipi

Kalp yüz tipi genelde hafif sivri çene, geniş yanak ve alınlara sahip yüz tipidir. Yani yüzün alt kısmının dar üst kısmının ise geniş olduğu yüz tipidir. Eğer kalp yüz tipine sahipsen hafif çıkık elmacık kemiklerinin olması da muhtemeldir. Kalp yüz tipine en uygun atkuyruğu modeli ise önü volumlu ve yüksek atkuyruğu modelidir. Geriye taranmış sıkı atkuyruğu bu yüz tipine uygun değildir.

Kare Yüz Tipi

Kare yüz tipi alnın, elmacık kemiklerinin ve çenenin aynı genişlikte olduğu yüz tipidir. Keskin hatlara sahiptir. Bu yüz tipine sahipsen atkuyruğunu enseden ya da başının arkasından yapmalısın. Ayrıca keskin hatları yumuşatmak ve yüzünü daha ince göstermek için birkaç tutamı yüzüne düşürmelisin.

Yuvarlak Yüz Tipi

Yuvarlak yüz tipi genişliği ve uzunluğu aynı olan, belirgin yüz hatlarına sahip olmayan yüz tipidir. Bu yüz tipine sahipsen kaküllü atkuyruklarını tercih etmemen gerekir. Yüzünü ideal yüz tipine yaklaştırmak için yüksek ve tepesi krepelendirilmiş, bombeli atkuyruğu denemelisin.

Uzun Yüz Tipi

Uzun yüz tipi yüzünün uzunluğunun genişliğinden fazla olduğu yüz tipidir. Bu yüz tipine sahipsen perçemli ve arkadan ya da enseden yapılmış atkuyruklarını tercih etmelisin. Tüm saçını arkaya tarayarak ya da  bombeli atkuyruğundan kaçınman gerekir. 

1 2 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478