Tek Taraflı Örgü Nasıl Yapılır?

Saçına şekil verirken örgülü modelleri tercih ediyorsan bu stile bayılacaksın. Tek taraflı örgü hem yapımı zor olmayan hem de havalı bir model. Yaptığın modele göre düğünde, arkadaş toplantılarında, akşam yemeklerinde ya da doğum günlerinde kullanabilirsin. Bu modeli yapabilmen için herhangi bir örgü çeşidini biliyor olmalısın. Örgü yapmayı bilmiyor ve öğrenmek istiyorsan fransız örgü, kılçık örgü, halat örgü ya da balıksırtı örgü yazılarımızı inceleyebilirsin.

Tek Taraflı Örgü Nasıl Yapılır?

Tek taraflı örgüyü nasıl yapacağını senin için inceledik ama tarzı tamamen senin zevkine bağlı. İster fransız, ister kılçık, ister balıksırtı örgü kullanabilir, ister sağdan ister soldan derin bir ayrım yapabilirsin.

Kaçırmamanız Gereken 11 Kolay Saç Modeli Resimli Yapımı | StyleKadın © 2019

1.Adım: Saç ayrımına karar ver

Tek taraflı örgüde saç ayrımı modeli çok etkiliyor. Bu modelin en güzel durduğu şekil derin yan ayrım. Eğer yandan ayırmak yüz tipine yakışmıyorsa derin değil, orta ayrıma yakın bir yan ayrım tercih edebilirsin.

2.Adım: Saç formunu belirle

Saçlarını doğal haline mi bırakacaksın yoksa dalgalarını saçlarını düzleştirecek ya da düz saçlarına maşa mı yapacaksın? Bunu kendi tarzına göre sen karar verebilirsin. Her halükarda ısıya karşı koruyucu ürün kullanmayı unutma ve eğer maşa yapacaksan doğal dalgaları tercih et.

3.Adım: Örgü tipine karar ver

Saçlarını hazırladıktan sonra, hangi örgü tipine kullanacağına karar vermelisin. Fransız, kılçık, balıksırtı ya da halat örgüyü tercih edebilirsin.

4.Adım: Örgünü tamamla

Bu modelde örgü saç yoğunluğunun az olduğu tarafa yapılır ve yoğun taraftaki saçlar, hacimli şekilde serbest bırakılır ama eğer istersen tam aksini de yapabilirsin. İster bir tutam ayırıp, dibinden uca kadar ör, ister bir kaç tane tutam ayırıp, ince bir kaç tane örgü yap. İnce bir lastikle örgünün ucunu tuttur.

44+ ideas hairstyles tutorial vikings for 2019,  #Hairstyles #ideas #Tutorial #vikingHairBraids #Vikings

Değişik stilde tek taraflı örgü için, örgünü aşağı değilde arkaya doğru yapabilir, ucunu tutturduktan sonra da saçlarını üstüne düşürüp örgünün ucunu saklayabilirsin.

Pull off Cara D's signature side braid in just five minutes.

Bob kesim saçına vereceğin derin yan ayrım, yapacağın balıksırtı örgü ve doğal dalgalar ile harika bir tek taraflı örgü modeli yakalayabilirsin.

1 0 0 0 1 2
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478