Kılçık Örgü Nasıl Yapılır?

Balıksırtı, halat ya da şelale bütün örgü stilleri birbirinden güzel. Örgülerin içinde en güzel ve en trend olanlardan biri kılçık örgü diğer adıyla mısır örgü. Bu stil en özel davetlerde bile kullanabileceğin kadar zarif. Her ne kadar şık ama zor gibi görünse de taktiğini öğrendiğin ve bir kaç kez pratik yaptığın zaman sende kılçık örgüyü rahatlıkla yapacak ve tüm modellerine dahil edeceksin.

Kılçık Örgü Nasıl Yapılır?

1.Adım: Saçını hazırla

Kılçık örgü kıvırcık, dalgalı ya da düz her saç tipine uygulanabilir ama eğer saçın çok yoğun ve sık kıvırcıksa bu örgüyü yapmakta zorlanabilirsin. Zaten yapsan bile örgün muhtemelen istediğin gibi durmaz. İstersen saçını düzleştirebilir ya da en azından fön ile örgünü güzel kılacak kadar düzeltebilirsin. İstersen durulanma gerektirmeyen serum ya da saç kremi sürerek elektriklenmeyi de önleyebilir ve örgünün daha güzel durmasını sağlayabilirsin.

2.Adım: Tutamını iki parçaya ayır

Örmeye başlayacağın yerden bir tutam saç al ve diğer örgü stillerinin aksine 3 değil 2 parçaya ayır. Önce sağdaki parçanın dış kısmından ince bir tutam al ve soldaki parçayla birleştir. Sonra soldaki parçanın dış kısmından ince bir tutam al ve sağdaki parçayla birleştir.

3.Adım: Örgünü tamamla

Her iki parçanın dışından ince bir tutamı diğer parça ile birleştirme döngüsüne örgünü tamamlamak istediğin noktaya kadar devam et. İstersen yumuşak bir spreyle örgünü sabitle.

Saçını tamamen örmek yerine yine aynı döngüyle sadece atkuyruğunu örerek de güzel bir model yakalayabilirsin. Her ne kadar yapılabilir dursa da, daha önce kendi saçını hiç örmediysen ya da kılçık örgü yapmadıysan ve zorlanıyorsan bu iş için aparatlar var. Kılçık örgüye özel aparatlar sayesinde işin çok kolaylaşıyor.

Bu aparat kılçık örgü yapmayı çok kolaylaştırıyor. Aparatın dişleri arasına sırasıyla sağdan ve soldan saçlarını yerleştirerek kolaylıkla kılçık örgüyü elde edebilirsin. 5 tl gibi uygun bir fiyata satılıyor. Bu aparatın bir özelliği de modeli sabitlemesi çünkü örgüyü bu aparat üstüne yapıp sabitliyorsun yani aparat örgünün içinde kalıyor ve bu örgünün daha uzun süre bozulmadan kalmasını sağlıyor. Tabii saçında aparat olduğu için örgünü sağa sola rahatça hareket ettiremeyecek olman bu işin dezavantajı.

Satın Almak İçin:

Bonus: Eğer saçın düzse saçlarını kılçık örgü yaptığın zaman hem çok güzel bir model elde etmiş olursun hem de örgünü açtığında saçların dalgalı olur ve yeni bir model kazanmış olursun. Tabii bunun için örmeye başlamadan önce saçlarına elidor krem 7/24 gibi yumuşak, saçını sertleştirmeyecek bir ürün sürmen gerektiğini unutma! Yoksa saçını açtığında rutin düzlüğüne geri dönebilir : )

0 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478