Cam Saç Nedir?

Cam saç, diğer adıyla “Glass Hair” olarak da bilinen bir saç trendi. Kim Kardashian gibi en ünlü isimlerin bile tercih ettiği bir stil olduğu için sosyal medyada da karşına çıkabilecek popülerlikte. Hatta muhtemelen bu tarzla günlük hayatında da sık sık karşılaşıyor belki de sen de tercih ediyorsun. Bunun nasıl bir trend olduğunu merak ediyorsan, doğru yerdesin. Cam saç nedir, kimler için uygundur ve nasıl elde edilir hepsini senin için inceledik.

Cam Saç Nedir?

Cam saç, dümdüz, sağlıklı ve parlak saçlara verilen ad. Tabii sadece bu kadar değil. Bu stilide saçlar kısa ya da orta boy olarak tercih ediliyor. Ayrıca saçların tıpkı cam gibi net bir ifadeye ve keskin bir bitişe sahip olması gerekiyor. Yani hem pürüzsüz hem de ışıl ışıl saçlar.

Cam Saç Kimler İçin Uygun?

Cam saç stili her yüz tipine uygun ama her saç tipine uygun değil. Bu tarz için öncelikle saçının ipek gibi dümdüz olması gerekiyor. Kıvırcık ya da dalgalı saçlarda da bu tarzı elde etmek isteyebilirsin ama sürekli olarak fön çektirmek ya da düzleştirici kullanmak saçının yıpranmasına ve dökülmesine neden olur. Hem saçının yıpranmaması hem de bu trend için saçlarının sağlıklı olması gerektiğinden bu stil düz olmayan saçlar için pek de değil.

Nasıl Elde Edilir?

Saç Kesimi

Cam saç trendinde, keskin bir çizgiye sahip saç kesimleri tercih ediliyor. Bunlar da genellikle bob ya da tek bir çizgi halinde düz kesim oluyor. Saçın uzunluğu ise kısa ya da orta boy oluyor. Bu görünüm için saçının mutlaka kısa olması gerekmiyor ama sosyal medyada cam saç örneklerine baktığında genellikle düz, bob ya da asimetrik kesim kullanıldığını görebilirsin.

Saç Rengi

Dümdüz, sağlıklı ve parlayan bir görünümü tabii ki her saç renginde yakalayabilirsin ama kahverengi ve siyah gibi koyu renklerde parlaklık ve ışıltı tabii ki daha çok belli oluyor ama sarı saçlarda da bu etkiyi yakalamak mümkün.

Saç Sağlığı

Cam saç için en önemli şeylerden biri saçının sağlıklı ve parlak olmasıdır. Saçın dümdüz de olsa, kesimin keskin ve net de olsa eğer saçın sağlıklı ve canlı değilse istediğin görünümü elde edemezsin. Bahsedilen ayna efektini elde etmek için saçlarını hem içten hem dıştan beslemen gerekir. Bunun için sağlıklı beslenmeye özen göstermeli ve vitamin eksikliğinden kaçınmalısın. Ayrıca hem saç hem de cilt sağlığın için en önemli şeylerden biri olan su içmeyi aksatmamalısın çünkü susuzluk beraberinde kuruluğu getirir buda saçında hedeflediğin pürüzsüz ve parlak görünümü elde etmene engel olur. Saçlarını içten beslemeye özen gösterirken bakım rutinlerini de ihmal etmemelisin. Saç tipine uygun ürünleri kullanmak, ısıl işlemlerden olabildiğince uzak durmak, nemlendirmek, durulama gerektirmeyen bakım ürünlerini kullanmak ve bunlarla birlikte saçlarını daha da parlak gösterecek ürünlerle de istediğin görünümü destekleyebilirsin.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478