Düz Saçlara Özel Bakım

Saçının doğalı düz ise duştan çıkıp kuruttuğunda hemen dışarı çıkabileceğin, yağmurda ya da nemli havalarda kabarmasından endişe duymayacağın, rüzgarda karışmayacak saçların var demektir. Tabii tarayıp kuruttuğun saçlarınla çıkabilmen için saçlarının ışıl ışıl olması gerekir çünkü düz saçta kusurlar hemen göze batar. Kötü kesim ya da kırık saçlar ayna gibi kendini gösterir. O yüzden düz saçın ipek gibi olması çok önemli. Biz de düz saçına nasıl bakım yapman gerektiğini senin için inceledik.

Saç Kesimi

Saç kesim modelin her saçta çok önemli iken düz saçta daha da önemlidir çünkü kıvırcık saçta buklelerden ve hacimden kusurlar gizlenebilirken, düz saçta kesimin ön plandadır. Saç kesimi belirlerken yüz tipine ve saçının uzunluğuna göre karar vermelisin.

Şampuan-Saç Kremi İkilisi

SE INSPIRE NO CORTE LONG BOB DAS CELEBRIDADES

Düz saçların için ilk adım saç tipine göre şampuan ve saç kremi kullanmaktır. Saçlarını boyuyorsan boyalı saçlar için, kepek problemin varsa kepek önleyici ya da matsa parlaklık verecek şampuan ve saç kremi seçmelisin. Eğer herhangi bir problemin yoksa saçı kuvvetlendiren ve parlaklık veren ya da düz saçlara özel ürünleri tercih edebilirsin.

Saç Yıkama ve Kurutma

Vivian Schilling (@oblitae) • Instagram photos and videos

Sıcaklık saçı kurutur ve matlaşmasına neden olur. Duşta iken saçını çok sıcak suyla yıkamamalı, suyunun olabildiğince soğuk en azından ılık olmasına özen göstermelisin. Duş sonrası saçını sıcak havayla kurutmak yerine daha ılık ya da soğuğa yakın havayla kurutmaya özen göstermelisin. Sıcak havayla kurutacaksan da kurutma makinesini saçına çok yakın tutmamalısın. Aynı şekilde ısıl işlemlerden de olabildiğince kaçınmalısın. Isıl işlem yapacağın zaman ise öncesine saçına mutlaka ‘Isıya Karşı Koruyucu Ürün’ uygulamalısın. Burada unutmaman gereken şey bu ürünlerin saçını yüzde yüz korumadığı. Yani ısıya karşı koruyucu ürüne güvenerek saçına sürekli ısıl işlem uygulamak, saçlarını yıpratmana neden olur.

Durulanmayan Bakım Ürünleri

22.1 mil Me gusta, 294 comentarios - Carolina Jannini (Carol Van De Maele) en In..., #Carol #Carolina #comentarios #gusta #Jannini #Maele #mil #Van

Doğru şampuan ve saç kreminden sonra saçını kurutmadan önce durulama gerektirmeyen saç kremi, serumu ya da bakım spreyi uygulaman da saçına çok iyi gelir. Böylece saçın bir sonraki yıkamaya kadar beslenmeye devam edebilir.

Saç Maskesi

Haftada bir ya da iki defa yapacağın saç maskesi saçının daha parlak ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Saçının ihtiyacı olan nemi de sağlayarak kabarmasını önler ve saçını canlandırır.

Saç Şekillendirme

Uzun bob saç modelleri 2019 2020 - Trendler ve Moda  #hairstyles #hairstyles2019 #haircolor #haircolor2019 #hairtrends #hairtrends2019 #haircuts #bob #bobhaircut

Saçının elektriklenmesini önlemek ya da yatıştırmak için şekillendirici kullanmaya ihtiyaç duyarsan, elektriklenmeyi önleyici ve düz saçlara özel yumuşak şekillendiricilerden faydalanabilirsin

Kızlar, düz saçlarınıza nasıl bakım yapıyorsunuz ? Yorumlarda buluşalım.

0 0 1 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478