Retro Esintisi: Mantar Saç Kesimi

Kendini trendlere uymak zorunda hissetmiyorsan bir de tarzında retro esintilerini seviyorsan tam sana göre bir saç kesiminden bahsedeceğiz, mantar saç kesimi. Özellikle 90’lı yıllarda popüler olan , günümüzde ise çok fazla tercih edilmeyen havalı bir stil. Sende mantar kesim saç kullanmaya karar verirsen farklılık yaratacağından şüphen olmasın. Sana fikir verecek mantar saç kesimleri burada.

Vogue Spain October 2017 Jena Goldsack by Nagi Sakai - Fashion Editorials

Mantar saç kesimi düz saçlar için uygundur. Saçlarımı düzleştiririm ya da fön çekerim diye düşünebilirsin ama hem istediğin formu yakalayamazsın hem de kesimi kullanabilmen için her duştan sonra ısıl işlem uygulaman saçına zarar verir. Mantar saç kesimi uzun saçlar için kullanılabilecek bir kesim değildir. Bu mantar kesim saç hali en uzun halidir.

Foxy Lady – Alice Kastrup-Moller channels seventies style for the latest issue of Creem Magazine, photographed by Filippo Del Vita. Styled by Jenessee Utley, Alice sports full lashes by makeup artist Martin Schmid and curled locks by hair stylist Alberto Guzman in the studio images. / Manicure by Julie Kandalec

Mantar saç kesimi saçı olduğundan çok daha hacimli gösterir. Düz ve kısa saçlarına hacimli, havalı ve farklı göstericek bir kesim arıyorsan mantar saç kesimini deneyebilirsin. Bu kesim her renk saçta çok güzel duruyor.

Sigaralı Bayan Avatarları - Megaforum.COM - Forumun Bir Adım Ötesi

Uzun yüz tipine sahip olanlar mantar saç kesiminden kaçınmalıdır çünkü bu kesimde yoğunluk başın tepesinde ve etrafında olduğu için yüzünü daha da uzun gösterir. Bunun dışında hemen her yüz tipi mantar saç kesimini tercih edebilir.

Mushroom-Bowl Hairstyles for 2019 | 25 Fantastic Hair Ideas

Mantar kesimde yüz hatlarının ve dolayısıyla makyajının ön plana çıkacağını unutma, özellikle de göz makyajının. Saçlarının ise mutlaka her zaman sağlıklı ve parlak olması lazım. Bu yüzden saçlarını güçlendirip, parlaklık verecek şampuan ve saç kremlerinden kullanmayı ve haftada bir ya da iki defa saç maskesi yapmayı ihmal etme.

Hairstyles For Square Faces

Duştan çıktıktan sonra durulama gerektirmeyen saç bakım kremi ya da serumlarından kullanman ve saç kurutma makinesini yukarıdan tutarak kurutman hem saçına bakım yapmanı hem de saçının kolay şekil almasını sağlar.

0 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478