Kısa Saç Kesimleri

Saçının kısa olması demek kesim ya da model alternatiflerinin kısıtlı olacağı anlamına gelmiyor. Uzun saç kadar olmasa da kısa saçta da çok farklı tarzda kesim ve modeller var. Sende uzun saçlarından sıkıldın ve bir değişiklik istiyorsan, yıkaması, kurutması ve bakımı daha kolay bir kesim arıyorsan ya da zaten kısa saça alışmış ve bir daha uzatamayanlar klubündensen, o zaman bu kısa saç kesimleri sana ilham verebilir. Belki cesur bir değişimle uzun saçlarını kısacık kestirmeye ya da kısa saçlarında farklı bir kesim denemeye karar verirsin.

Pixie Kesim

Pixie kesim, en kısa saç kesim stillerinden birisidir. Genellikle saçın yan taraflarının ve arka kısmının çok kısa olduğu, üst kısmın ise biraz daha uzun bırakıldığı, yüz hatlarını ve makyajını tamamen ortaya çıkaran ve dolayısıyla cesaret isteyen bir stil. Yıkaması, kurutması ve şekillendirmesi oldukça kolay olan pixie kesim aynı zamanda sana cool bir hava veriyor.

Bob Kesim

Bob kesim, saçın ense kısmının en kısa, yanların ve önlerin ise enseye göre daha uzun olduğu katlı saç kesimidir. Bu kesimde yoğunluk başın arka kısmında ve tepede olduğu için oval bir modeldir. Bob kesim, hem kısa hem de orta boy saçlarda en çok tercih edilen ve modern kesimlerden biridir.

Küt Kesim

Küt ya da diğer adıyla düz kesim, saçın uçlarının tek bir çizgi halinde aynı hizada olduğu, tek kat saç kesimidir. Küt kesimde saç tek kattır ama istenirse perçem kullanabilir. Son yıllarda uzun saçlarda bile tercih edilen küt kesim son derece fresh bir görüntü yakalamanı sağlar.

Katlı Kesim

Katlı kesim, herkesin saçına, tarzına ve yüz yapısına göre şekillendirebileceği saç kesimidir. O yüzden herkesin kullanabileceği bir stildir. İster saçının tepe kısmını daha uzun yanları ve arkaları ise daha kısa bırakabilir, ister arkadan öne uzayan bir kesim tercih edebilirsin.

Asimetrik Kesim

Asimetrik kesim, saçının bir tarafını diğerinden daha uzun bıraktığın saç kesimidir. Bu kesimde genelde, saçın ayırmayı tercih ettiğin tarafı uzun, diğer taraf ve saçın arkası ise daha kısa bırakılır.

Mantar Saç Kesimi

Mantar saç kesimi, daha çok 90’lı yıllarda popüler olan, günümüzde çok fazla tercih edilmeyen farklı ve havalı bir stil. Bu saç kesimi sadece düz saçlar için uygundur ve saçı olduğundan çok daha hacimli gösterir. Saçın kıvırcık ya da dalgalı ise ve sürekli düzleştirerek ya da fön çekerek kullanırım diye düşünsen bile istediğin formu yakalayamazsın. Bu kesim yüzünü tamamen çevrelediği için bütün hatlarını da ortaya çıkartır. Mantar saç kesimini daha detaylı incelemek için Mantar Saç Kesimi başlığımızı inceleyebilirsin.

0 2 0 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478