Pixie Kesim

Son zamanlarda daha çok görmeye başladığımız pixie saç kesimi, kısa saç kesim stillerinden biridir. Cesaret isteyen ama oldukça iddialı ve cool bir hava veren pixie saç kesimiyle saçını yıkaman ve kurutmanda çok kolaylaşacak. Üstelik hazırlanma sürende oldukça kısalacak. Eğer saçını bir kere kestirdikten sonra bir daha uzatamayanlar grubuna dahilsen , bu saç kesimi senin için doğru tercih olabilir. Bu kadar kısa kesimde bile, sanıldığının aksine oldukça fazla model alternatifi var.

Pixie saç kesimi, yüz hatlarını ve makyajını tamamen ortaya çıkartan bir kesim. O yüzden eğer bu saç kesimini kullanmayı düşünüyorsan, öncelikle bunu göz önünce bulundurmalısın. Ayrıca bu saç kesiminde yapacağın makyaj ve kullanacağın küpe gibi aksesuarlar da hem çok önemlidir hem de havanı değiştirir.

1. Ultra Kısa Pixie Saç

Ultra kısa pixie saç kesimi yüz hatlarını ve çizgilerini en çok ortaya çıkaran, pixie kesimin en kısa formu. O yüzden bu kesimi kullanacaksan yüz hatlarına oldukça güvenmelisin.

2. Kaküllü Pixie Kesim

Geniş bir alnın varsa ya da alnın geniş değil ama perçem kullanmaktan hoşlanıyorsan,  perçemli pixie saç kesimini kullanabilirsin. Üstelik perçem alnına yukarıdan aşağı doğru düz inmek zorunda da değil. Sağa ya da sola doğru şekillendirerek  de kullanabilirsin.

3. Asimetrik Pixie Kesim

Bir tarafın diğerine göre daha uzun olduğu pixie kesim modelidir. Bu kesimde genelde saç daha uzun olan tarafa doğru tarayarak şekillendirilir.

4.Yanları Kısa Pixie

Bu pixie kesim modelinde ise saçların yanları ve arkası kısa, tepesi ise daha uzun ve yoğun bırakılır. Bu kesimi kullanıyorsan saçlarını tamamen geriye doğru tarayarak ya da şekillendirici sürüp dağınık bırakarak kullanabilirsin.

5. Kıvırcık Pixie Kesim

Pixie kesim kullanmak için saçlarının düz olması şart değil. Kıvırcık ya da dalgalı saçlarınla da pixie kesimi rahatlıkla kullanabilirsin.

Saçını Nasıl Şekillendirebilirsin?

Pixie kesim kullanıyorsan, çok kısa sürede hazırlanacaksın demektir. Eğer saçların ultra kısa pixie değilse, düzleştirdikten sonra saç şekillendirici uygulayarak hacim kazandırabilir ya da hacimli ve dağınık şekilde fön çekerek şekillendirebilirsin. Eğer saçların kıvırcıksa da duştan sonra sadece jöle ya da köpük gibi bir şekillendirici uygulayıp kurutman yeterlidir.

Pixie Kesim Kimler İçin Uygundur?

Yüz Tipini Belirle Sana Hangi Saç Modelinin Yakışacağını Söyleyelim!

Oval Yüz Tipi:  Oval, en ideal yüz tipi olarak kabul edilir. Diğer bütün yüz tiplerinde saç kesimi yaparken, saça şekil verirken ya kontür uygularken  yüzü olabildiğince ovale yaklaştıracak şekilde hareket edilir. Dolayısıyla perçemli, asimetrik ya da ultra kısa istediğin tarzda pixie kesimi kullanabilirsin.

Kare Yüz Tipi: Kare yüz tipine en uygun pixie kesim hafif ama yoğunluklu katları olan ve tepesi bombeli olandır.

Yuvarlak Yüz Tipi: Yuvarlak yüz tipinde ise katlı ve sağa ya da sola doğru şekillendirilebilecek şekilde kesilmiş pixie saç uygundur.

Kalp Yüz Tipi: Kalp yüz tipinde alın bölgen çene kısmına göre daha geniştir. Bu nedenle yoğunluğun tepe bölgesine olduğu, katlı ve perçemli pixie kesim senin için uygundur.

Uzun Yüz Tipi: Uzun yüz tipine sahipsen derin yan ayrım verebileceğin pixie kesim senin için uygundur.

1 1 0 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478