Saçı Yeterince Uzun Olmayanlar İçin Atkuyruğu Tekniği

Atkuyruğunu hem günlük yaşantımızda hem de özel günlerde sık sık tercih ediyoruz çünkü hem pratik hem de şık. Peki saçın atkuyruğu için yeterince uzun olmadığı için ya da katlı kesiminden dolayı atkuyruğun istediğin gibi durmuyorsa ne yapabilirsin? Endişelenme ufak bir taktikle sende at kuyruğunun daha güzel görünmesini sağlayabilirsin.

  • Saçının uzunluğuna ve katına göre saçının tepe kısmından sağında ki, solunda ki, önünde ki ve arkanda ki saçlarını dahil etmeden ufak ve sıkı bir atkuyruğu yap.
  • Saçlarını ince dişli tarakla düzelt, eğer bu küçük atkuyruğunda elektriklenen ya da aradan  çıkan saçların varsa saçın tamamlandığında beğenmediğin noktalar meydana gelebilir.
  • Daha sonra ilk at kuyruğunda dahil etmediğin saçları atkuyruğuna dahil etmeye başla. Önce yan taraftaki saçları al ister sıkı, ister daha hafif şekilde küçük atkuyruğuna doğru götür ve tel toka ile saç lastiğinin dibine ya da yakınına sabitle, aynı işlemi ensede bıraktığın saçlara da uygula.
  • Eğer perçemlerin varsa serbest bırak yoksa en son ön taraftaki saçları da dahil et, bunu yaparken istersen ön tarafına biraz bombe verebilirsin.

Sonuçta tüm saçını lastikle topladığında elde edemediğin daha derli toplu daha hacimli duran atkuyruğunu elde edebilir, istersen yumuşak bir spreyle saçını sabitleyebilirsin.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478